Budenofalk a rozwój dzieci

W przypadku ograniczenia choroby do ostatniego odcinka odbytnicy należy lek podawać w postaci czopków, wlewek HYDROCOTISON czy METYLOPREDNIZOLON lub pianek BUDESONID/BUDENOFALK.
Hydrokortyzon - przejściowo hamuje podwzgórze i przysadkę; w większych stężeniach wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe; wpływa objawowo na rozwój zapalenia, nie działając na przyczynę.
Budesonid/Budenofalk - w postaci pianki doodbytniczej zawiera jako substancję czynną budezonid. Stosowany w leczeniu czynnego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ograniczonego do odbytnicy i esicy.
Metyloprednizolon - po podaniu w postaci wlewu do jelita cienkiego stwierdzono, że lek wchłania się głównie w odcinku bliższym jelita cienkiego.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Rurka
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 12 maja 2008, 14:13
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Budenofalk a rozwój dzieci

Post autor: Rurka » 05 cze 2009, 20:39

Witam,

chciałbym wiedzieć ,czy ten budenofalk wpływa ujemnie na rozwój dziecka (11 lat).Może ktoś ma dziecko ,które brało lub bierze ten lek?

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Budenofalk a rozwój dzieci

Post autor: Artur rodzic » 05 cze 2009, 20:50

Mój syn Adaś brał budenofalk przez 7,5 miesiąca w jego przypadku (ale zawsze był inny) nie przyniósł on niestety spodziewanych efektów (znacznej poprawy), jednak skłamał bym gdybym stwierdził, że zauważyłem jakieś skutki uboczne - wprost przeciwnie, w początkowej fazie jego brania Adasiowi wzrósł apetyt (w jego przypadku brak apetytu był zawsze dużym problemem), wzrósł poziom żelaza, a nawet Adaś troszkę urósł. Jednak trwało to dość krótko - w dalszym etapie nie było już sensu podawania budenofalku. Jednak nie zapominaj, że każde z naszych dzieci jest inne i inaczej reaguje na leczenie.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Budenofalk a rozwój dzieci

Post autor: Mamcia » 06 cze 2009, 18:51

Nasza Panna brała budesonid dojelitowo przez parę lat, w dawce zależnej od stanu. Nie miała żadnych działań niepożadanych typowych dla ogólnej sterydoterapii.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Czopki/Wlewki”