Budenofalk

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
handi
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: handi » 26 sie 2008, 21:46

Czy ktos może wie czy są jakieś przeciwskazania, jeśli chodzi o znieczulenie zęba u stomatologa a zażywanie budesonidu? Obecnie zażywam w dawce 6 mg/doba.

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 27 sie 2008, 07:46

Chyba nie ja chodze do stomatologa i robi mi różne rzeczy, ale nigdy nie przyznałam mu sie, że jestem chora i jestem na budesonidzie :mrgreen: . No i żyje.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Golfi » 12 wrz 2008, 14:19

Wie ktoś gdzie aktualnie mozna kupic taniej budenofalk lub entocort :)??? Jak narazie najtaniej znalazlem okolo 470 zł ale mam nadzieje że bedzie jakas lepsza oferta :)

Paweł_32
Debiutant ✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: Paweł_32 » 30 gru 2008, 11:59

Mam pytanie odnośnie ewentualnych różnic między Entocortem 3mg a Budenofalkiem 3mg. Wiem że jest to ten sam związek ale czasem w takich przypadkach bywa że leki trochę inaczej działają. Od pół roku leczę się Entocortem na własny koszt. Znalazłem ogłoszenie na forum że można kupić Budenofalk w promocyjne cenie 250zł. Jak myślicie czy mogę zażywać go jako kontynuację Entocortu i czy na receptę z Entocortem sprzedadzą mi Budenofalk? Pozdrawiam Paweł

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 30 gru 2008, 20:33

Budesonid dojelitowy nie jest lekiem na CU. jakiż to lekarz naciągnął cie na taki wydatek?
Natomiast budesonid w piance, we wlewkach jest OK. Ponieważ przy CU skuteczność żadnego z tych leków nie została potwierdzona, anie nie jest on zarejestrowany na CU to w zasadzie wszystko jedno na co wydajesz pieniądze.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Paweł_32
Debiutant ✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: Paweł_32 » 30 gru 2008, 23:19

No i narobiłem. Oczywiście mój błąd bo rejestrując się jakiś czas temu na forum źle zaznaczyłem chorobę w profilu. Błąd polega na tym że choruję na CD a nie na CU. Błąd już poprawiłem i spieszę ze sprostowaniem tym bardziej że leczę się u nieocenionej Prof. Rydzewskiej więc o żadnym naciąganiu nie ma mowy. Czy w związku z przyznaniem się do błędu mogę liczyć na odpowiedź na moje pytanie? Pozdrawiam

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 31 gru 2008, 11:53

Reagują tak mocno, bo zdarza się, że ludziska wywalają pieniądze na lek, a nie jest on dla nich. Od stycznia mają się zacząć w Polsce badania budesonidu na CU. Co do różnic mięczy budenofalkiem i Entocotrem - to można brać wymiennie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 06 maja 2009, 21:22

Mnie ten temat tez ciekawi, moja doktorka tez mi go proponuje jako alternatywe.
Oczywiscie jako wlewki (tak zrozumialem).
Troche postraszyla mnie cena, musze poszperac czy warto .
Oczywiscie pod wzgl. zdrowotnym jako cel = remisja.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 06 maja 2009, 22:56

Budesonid to substancja czynna, a budenofalk i entocort to leki na CD, gdzie substancja czynna jest uwalniana w ostatnim odcinku jelita cienkiego i pierwszym odcinku jelita grubego. Na CU te leki nie działają, a jeśli to w minimalnym stopniu. Badania kliniczne dotyczą tej samej substancji czynnej, ale podawanej tak, aby uwalniała się stopniowo w jelicie grubym.
Proponowanie dostępnych leków leków na CU jest drenowaniem kieszeni chorego.
Już nie mam siły powtarzać jak mantry, gdzie działa, który lek i dlaczego.
To nie jest zbyt skomplikowane bo np antybiotyk podany miejscowo do oka nie działa na pypeć na d... i odwrotnie. A np plastry z pochodnymi morfiny, czy plastry antykoncepcyjne działają ogólnie. To samo dotyczy leków przyjmowanych doustnie jedne działają miejscowo inne ogólnie.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 06 maja 2009, 23:22

Nie jest to pogmatwane, ale trochę nie wiesz o czym piszesz. Twój post wymaga analizy słowo po słowie na co niezbyt mam czas. Proszę zadzwoń do mnie w dzień powszedni po 18,30 w weekend jak mnie złapiesz.

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Słonko » 19 maja 2009, 14:26

Ostatnio lekarz mi powiedział, że są dobre wyniki jeśli chodzi o równoczesne stosowanie Budenofalku i azathiopryny w leczeniu, ale bąknął, że to jeszcze nic pewnego... Wiecie coś na ten temat?
Dla zainteresowanych: w Bielsku w aptece koło przychodni Pod Orłem jest Budenofalk za 250 zł, tzn. jak lekarz przepisze 50 tabl to pacjent dostaje drugie 50 gratis, czyli wychodzi 250 zł za 100 tabl. Nie wiem jak długo potrwa promocja...

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 19 maja 2009, 22:03

że są dobre wyniki jeśli chodzi o równoczesne stosowanie Budenofalku i azathiopryny w leczeniu, ale bąknął, że to jeszcze nic pewnego... Wiecie coś na ten temat?
Trudno komentować bakanie, ale działanie i jednego leku i drugiego jest udokumentowane. jeśli równoczesność znaczy budesonid w celu podtrzymania remisji, to liczba badań klinicznych może nie być wystarczająca.

bimbambom
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana

Post autor: bimbambom » 20 maja 2009, 17:53

Witam wszystkich,
mam do Was ogromną prośbę - chciałabym się dowiedzieć jak wyglądają kapsułki Budenofalku?
Wiem, że są to kapsułki twarde, żelatynowe w kolorze różowym, ale niestety nigdzie nie znalazłam informacji czy są "otwierane" (czy są złożone z dwóch części czy są zalane całe jak np. przy witaminie E)?

Potrzebuję Budenofalku w mniejszej dawce - w kapsułce musi być 1,5 mg zamiast 3 mg. Schodziłam dzisiaj mnóstwo aptek w Warszawie, ale nikt nie potrafił mi udzielić informacji czy jest to w ogóle możliwe. Jeśli kapsułka jest otwierana farmaceuta może zważyć granulki i zamknąć z powrotem w kapsułce 1,5 mg. Jeśli nie, będę musiała szukać innego leku...
"Wierzyć - to znaczy nawet nie pytać, jak długo jeszcze mamy iść po ciemku" ks. Twardowski

bimbambom
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana

Post autor: bimbambom » 20 maja 2009, 19:20

martita, strasznie Ci dziękuję!
Cudowna informacja! Czyli będziemy się mogły leczyć i odstawić wreszcie ten wstrętny Encortolon! :wink:

A tak swoją drogą to farmaceuci są strasznie kiepsko poinformowani. Tylko w jednej aptece pani zaproponowała mi, że sprowadzi lek a jeśli kapsułki nie będą otwierane odeśle do hurtowni. W innych proponowali mi zakup leku w ciemno z komentarzem: "Sprowadzimy, ale będzie pani musiała kupić nawet jak się nie da podzielić." Jakby te 500-600 zł to było 2 zł. :neutral:

martita, jeszcze raz dziękuję!
"Wierzyć - to znaczy nawet nie pytać, jak długo jeszcze mamy iść po ciemku" ks. Twardowski

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 20 maja 2009, 20:29

A komu potrzebna jest dawka mniejsza niż 3 mg?? Noworodkowi? Jeśłi tak to jak przełknie kapsułkę?? Wpadnij jutro na wykład na Trojdena to wyjaśnimy te dziwne pytania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Budesonid”