METYPRED

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blue
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u partnera
województwo: wielkopolskie

Re: METYPRED

Post autor: Blue » 22 maja 2015, 13:10

We wtorek miał odbierać wynika badań w kierunku osteoporozy, może to zwyrodnienie jakie... No nic, musi przetrwać do wtorku.
Pozdrawiam :grin:
*** myśl pozytywnie *** myśl pozytywnie ***

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 05 cze 2015, 22:22

jezeli biore metypred 12 mg od 21 maja i nie ma poprawy ciagle krew to czy powinnam zwiekszyc dawke czy jeszcze czekac?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

karolek0303
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: karolek0303 » 06 cze 2015, 07:09

leila, Na pewno nie robić nic bez wiedzy lekarza. Skonsultuj i on Ci powie co i jak.
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 08 cze 2015, 16:30

obyty ja jestem na dawce 32 mg jak Ty schodziles z takiej dawki co ile dni i o ile?moj lekarz nie bardzo jest zorientowany
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 08 cze 2015, 17:24

leila pisze: 05-06-2015
jezeli biore metypred 12 mg od 21 maja i nie ma poprawy ciagle krew to czy powinnam zwiekszyc dawke czy jeszcze czekac?
08.06.2015
leila pisze:jestem na dawce 32 mg jak Ty schodziles z takiej dawki co ile dni i o ile?moj lekarz nie bardzo jest zorientowany
ja to mam pytanie,no bo krążysz na tym Metypredzie,
byłaś na zero,2 tygodnie temu 12 mg,teraz 32 i do tego piszesz,że lekarz się nie zna.No to kto w końcu zaordynował te 32 mg ?
Czy proponował wsparcie innymi lekami ?
Skąd takie podejście że lekarz się nie zna ?
Może czas zmienić lekarza,albo nastawienie.

Na tej dawce to nie za długo,ale też jeśli na nią wróciłaś,to powinien być efekt wyhamowania aktywności choroby.Pewnie więc z 2 tygodnie,a potem standard - obniżka o 4 mg co 5 do 7 dni.
Przy końcówce warto schodzić o 2 mg.

Czasem stosuje się dość ostre zejście z dużej dawki,a potem pozostałą resztę co 4 mg,...no ale u Ciebie to bardzo ryzykowne,za długo bierzesz go ,by tak ryzykować.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie

Post autor: alate » 08 cze 2015, 21:22

dziwne to dawkowanie...raz więcej, raz mniej, ale może przy CU inaczej się daje niż w Crohnie
ja zaczęłam od 40 mg, potem co tydzień w dół o 4, aż do 20 mg, i dalej co tydzień o 2 w dół, aż do zera
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 08 cze 2015, 22:48

lekarz do końca nie zna ze 12 mg to za mało dla mnie n a taki ostry rzut
choruje 23 lata i znam mniej wiecej przy jakiej dawce jest lepiej
a innych lekow nie daje
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie

Post autor: alate » 08 cze 2015, 23:04

no to powiedz po prostu lekarzowi, jak dawka jest dla Ciebie optymalna. On może ostrożniej woli dawkować, ale jak dawka za mała i na Ciebie nie działa, to po co w ogóle się truć ?
No i sam steryd ? Steryd to nie leczenie tylko "gaszenie pożaru" jak mówi moja gastro, na dłuższą metę nie bardzo...
ja chciałabym w ogóle tego nie brać, jakoś słabiej widzę po tym Metypredzie, emocjonalnie tez nie halo..
mam nadzieję, że przez te niecałe 2 miesiące, bo na taki czas mam rozpisana sterydoterapię, nie oślepnę i nie zwariuję :mrgreen:
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 08 cze 2015, 23:17

leila pisze:lekarz do końca nie zna ze 12 mg to za mało dla mnie n a taki ostry rzut
wiem ze masz to opanowane,ale mam nadzieję że kontrolujesz skutki uboczne .
Ja też byłem długo na metypredzie,lata,i wiem że skończyło się to problemami z kortyzolem-nadnercza niepracujące,problem z oczami -posterydowe jaskra i zaćma,problemy z cukrzyca,problemy
inne,a jest ich trochę jeszcze.
Nie dziw się więc lekarzowi że tak niechętnie chce wypisywać i zwiększać dawkę sterydu.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 09 cze 2015, 07:33

skutki juz sa u mnie
a po ilu tygodnich brania tak duzej dawki powinno skonczyc sie krwawienie?nie chce kłasc sie do szpitala ,nie mam spokoju od połowy maja
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 09 cze 2015, 10:09

ale jeśli lek nie działa,to trzeba zadziałać inaczej.
Dobry szpital mógłby pomóc.
Jeśli krwawienia się utrzymują, to znaczy że steryd nie pomaga,a robi wiele złego w organizmie.
Bierzesz Azathioprine ?
czy w ogóle immunosupresje ?
Są jeszcze też inne leki.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 09 cze 2015, 10:13

leila pisze:choruje 23 lata i znam mniej wiecej
wiesz,może tu jest problem,ja też myślałem że umiem sobie radzić z chorobą,a dawkowanie i rodzaj leków mam opanowany i omówiony z lekarzami.W sumie to ja mówiłem rodzinnemu co ma pisać i ile.
Ale kiedy doszło do zmian już nie do opanowania,to trzeba było iść do szpitala i zrobić dobre kontrolne badania i podejmować decyzje.!

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Brawurka » 09 cze 2015, 11:13

Każdy rzut jest inny i jak przy zmniejszaniu choroba wraca to sie wraca do większej dawki albo idzie do szpitala na dawkę dożylną.

Ja z 16 schodzę co 2mg cały czas. Już jestem na 4.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii

Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 09 cze 2015, 12:07

Brawurka pisze: albo idzie do szpitala na dawkę dożylną.
no właśnie,można tam i wlewki doodbytniczo,można wiele ...pod kontrolą lekarza.Oczywiście u "mądrych" lekarzy z specjalnością.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 09 cze 2015, 15:33

chciałam zapytac czy rozdzielac ta dawke 32 mg ze 16 mg rano i druga w poludnie
czy lepiej bedzie jak całe 32 mg bede brała rano?
obyty nie biore azatriopiny ,nie mam jeszcze dziecka i dlatego
a jakie inne leki jeszcze sa?imunopesja brałam nie pomogła
troche aze brałam nie pomagała
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”