Encorton

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie

Re: Encorton

Post autor: kaskaaa1502 » 03 cze 2014, 17:35

wiec moze to tak zapobiegawczo zanim pojawią się objawy?
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 04 cze 2014, 19:47

Obecnie za remisje uważa się wygojenie śluzówki. Z tego powodu leczenie ma być dość intensywne i w miarę krótkie z nadzieję na długą remisję podtrzymywaną mesalazyną.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

marzenek1
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Post autor: marzenek1 » 04 cze 2014, 21:12

Bardzo dziekuje. Walcze od dzisiaj. :smutny:
marzenek1

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: kalatos » 04 cze 2014, 21:49

Walcz i nie dawaj się, ja nie mogę z Encortonu zejść od listopada :)
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

marzenek1
Debiutant ✽

Post autor: marzenek1 » 04 cze 2014, 21:56

No właśnie tego się boję:((( A co bierzecie na stawy bo nie wiem czy to możliwe ale ja po pierwszej dawce zwijam się dzisiaj z bólu :( Chyba że to moja autosugestia bo się dzę od wczoraj w necie i czytam tylko skutki uboczne :(
marzenek1

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: kalatos » 04 cze 2014, 23:01

Wyłącz internet, nie wbijaj sobie do głowy tych ciężkich przypadków opisywanych w necie, to najgorsze co można robić!

Wiesz co jest najlepsze na stawy, na wszystko? Nie myśleć o tym świństwie nie dawać się i iść przebojem do przodu.

Ja przy przyjmowaniu Encortonu wciąż jestem aktywny, dwa razy w tygodniu piłeczka raz koszykówka. Grunt to walczyć. Przypominam, że w NZJ psychika ma ogromne znaczenie także koniec zamartwiania i sio przed tv na dobry film ! :mrgreen:
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

marzenek1
Debiutant ✽

Post autor: marzenek1 » 04 cze 2014, 23:26

Dzięki dzięki masz rację :) kończę z netem bo się wykończę psychicznie. Dam radę :))))))
marzenek1

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 05 cze 2014, 11:54

marzednichek1 pisze: kończę z netem bo się wykończę psychicznie.
a net jest nie do końca zły.
Złe jest szukanie nieodpowiednich wiadomości.Szukaj dobrych wykładów lekarzy,poradników,osób kompetentnych.
Odrzuć opinie użytkowników niesprawdzone,a już zupełnie opowieści o cudach wyleczenia.
No i naucz się "czytać" ulotki leków,najlepiej producentów,z tym,że w nich wpisują wszystkie możliwe skutki uboczne,a to na wypadek jakiś problemów np. w sądzie.

Inna sprawa,że bardzo przydają się uwagi użytkowników powołujących się na "swoje" doświadczenia,a nie żadne słyszałem albo czytałem.
Oczywiście pod warunkiem sprawdzenia ich "doświadczenia" ,ale to już inna sprawa.
Tak przy okazji,nie zawsze "staż chorobowy" jest odpowiednikiem prawidłowego leczenia :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

marzenek1
Debiutant ✽

Post autor: marzenek1 » 05 cze 2014, 12:34

Pewnie że net nie jest aż tak zły, ale nie wiem dlaczego jak czytam przeżycia innych to popadam w przygnębienie. Natura człowieka chyba już taka jest że wyszukuje same złe rzeczy. Ulotek nie czytam Bo inaczej bym nie wzieła żadnego leku nawet paracetamolu ;P drugi dzień na encorcie a ja dalej jak połykam to mam delirium ;(
marzenek1

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 05 cze 2014, 15:16

marzenek1, nasze przeżycia chorobowe, w większości są spowodowane "chorym systemem leczenia", który doprowadza nas do takich skrajnych sytuacji, jak niektórzy opisują. Na to jak organizm zareaguje też nie mamy większego wpływu, więc tym też nie ma co się tak mocno przejmować :wink:
Najważniejsze jest to, byś sama zaobserwowała te reakcje i tym minimalnym wpływem reagowała (np. jak boli Ciebie po czymś, odstawiasz).
obyty.z.cu pisze:Odrzuć opinie użytkowników niesprawdzone,a już zupełnie opowieści o cudach wyleczenia.
A czasem, nawet tu na Forum, mamy takich "cudotwórców" piszących nie wiadomo co :wink:
marzenek1 pisze:drugi dzień na encorcie a ja dalej jak połykam to mam delirium ;(
bo się źle nastawiłaś do sterydów :wink: ja łykam je już 2,5 roku prawie. Nie lubię badziewia, ale nie mam na razie kolejnej operacji, a to już dużo :roll:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

marzenek1
Debiutant ✽

Post autor: marzenek1 » 05 cze 2014, 18:15

Tubisia muszę się chyba do nich przyzwyczaić i nie dramatyzować Bo tak jak mówisz są gorsze rozwiązania, chociażby tak jak mówisz operacja. Ja tu panikuję a Wy już tyle przeszliście :oops: :smutny: A na cudotwórców to mam alergię więc chyba się nie nabiorę :wink:
marzenek1

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 05 cze 2014, 19:05

marzenek1, operacje nie jest wcale aż taka zła, wszystko zależy od punktu siedzenia :mrgreen: czasem lepiej uciąć, niż męczyć organizm niepotrzebnie.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 05 cze 2014, 21:12

marzenek1 pisze:Tubisia muszę się chyba do nich przyzwyczaić i nie dramatyzować Bo tak jak mówisz są gorsze rozwiązania, chociażby tak jak mówisz operacja.
przy sterydach trzeba pamiętać o badaniach kontrolnych,np. gęstości kości,braniu osłonowych leków i suplementów.
Tu nie można odpuszczać i wtedy jest ok.
Operacja to tylko jedna z możliwości leczenia,ale nie należy się spieszyć.
Przez 30 lat walczyłem i dopiero teraz przeszedłem operacje.
Więc masz czas.
Najważniejsza jest edukacja ...i mądry lekarz.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

marzenek1
Debiutant ✽

Post autor: marzenek1 » 05 cze 2014, 21:19

przy sterydach trzeba pamiętać o badaniach kontrolnych,np. gęstości kości,braniu osłonowych leków i suplementów.

Biorę osłonowe leki i potas :) Nie bardzo wiem jakie suplementy ? Może jakaś mała podpowiedź ? A o badanie krwi poproszę jak będę miała kontrolę czyli 2 lipca przy 15 mg encortonu. Dzięki Wam naprawdę jesteście pomocni :roll:
marzenek1

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 05 cze 2014, 21:32

marzenek1, probiotyki, np. multilac, sanprobi. Oprócz potasu także magnez. Co do badań kontrolnych, to najlepiej je robić, co jakieś 3 miesiące, częściej, jeśli coś się dzieje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Prednizon”