Strona 2 z 3

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 17 paź 2015, 20:53
autor: obyty.z.cu
tu jest podstawą zapewnienie ciągłości brania,codziennie.
Trzeba więc sobie to tak zrganizować,aby nie zapominać.
To podstawa,dlatego ja brałem po śniadaniu ileś tam minut.
To dawało mi pewność że nie zapomnę.
Inna sprawa,że był okres kiedy tych różnych tabletek była masa,to wtedy akurat musiałem to jakoś podzielić w czasie.

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 18 paź 2015, 19:26
autor: Mamcia
Immunosupresanty zaczną działać najwcześniej za parę tygodni, Jeśli stan jest tak zły to może steryd miejscowy. Forma z zależności od rozległości zmian.

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 20 paź 2015, 10:02
autor: anaanek
Wczoraj zazyłam pierwszy raz ok godziny po posiłku rano, nie wiem czy to możliwe, że po pierwszej dawce miałąm zawroty głowy i byłam senna, czy to też moja psychika tak działa po naczytaniu się o skutkach ubocznych imuranu. Dziś postanowiłam, że zażyje później bo muszę odebrać dzieci ze szkoły o 12 i boję się, że nie dam rady. To chyba nie ma wpływu na działanie tego leku??

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 20 paź 2015, 10:41
autor: obyty.z.cu
anaanek pisze:miałąm zawroty głowy i byłam senna,
pewnie pogoda i...zbyt duży stres, który sobie narzucasz w związku z tym lekiem.
To nie jest cukierek,ale też to lek ,który ma pomóc.
Spojrz na niego z pozytywnym nastawieniem,a nie jak na straszaka !
A tymi godzinami się nie przejmuj,ważniejsze w tym jest by w ogóle nie zapomnieć wziąść ten lek.

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 22 paź 2015, 11:40
autor: anaanek
Dzis 4 dzień zażywania i wiem że pewnie za wcześnie żeby się cieszyć ale jak narazie skutków ubocznych nie ma , jest tam jakieś lekkie osłabienie ale prawie niezauważalne. Wiem tez, że te leki jeszcze nie działają ale mimo wszystko chodzę mniej razy do wc nie wiem czy to przez to ale oby tak dalej

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 11 lis 2015, 22:40
autor: mosterdziej
Po azie można być "rozbitym"? Przyjmuję dawkę 50 mg dziennie od dwóch tygodni (+ Entocort 6mg) i wieczorem nagłe poczułem się mocno zmęczony i trząsłem się jak galareta (nachodzi głównie wieczorami, chociaż juz słabiej). W nocy czuję się prawie jak rozpalony, ale nad ranem przechodziło, temperatura ciała nie wzrosła (mam stan podgorączkowy, niezwiązany z lekiem), ale trzeci dzień utrzymuje się ból głowy (trochę jak w gorączce, chociaż może przez przemęczenie, bo śpię od 4-6 godzin tylko...), budzę się w nocy i nie mogę zasnąć do rana. Dziś rano też się spociłem dość mocno, no ale takie etapy też się zdarzały przed włączeniem leku. I zastanawiam się, czy to pogorszenie samopoczucia może związek z lekiem (osłabienie organizmu) czy z Crohnem (apetyt znowu mi się mocno pogorszył).
Miał ktoś podobną reakcję?
Pierwsze wyniki były dobre, jutro odbieram kolejne, mam nadzieję, że to nic złego.

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 12 lis 2015, 01:12
autor: Brawurka
mosterdziej pisze:Po azie można być "rozbitym"? Przyjmuję dawkę 50 mg dziennie od dwóch tygodni (+ Entocort 6mg) i wieczorem nagłe poczułem się mocno zmęczony i trząsłem się jak galareta (nachodzi głównie wieczorami, chociaż juz słabiej). W nocy czuję się prawie jak rozpalony, ale nad ranem przechodziło, temperatura ciała nie wzrosła (mam stan podgorączkowy, niezwiązany z lekiem), ale trzeci dzień utrzymuje się ból głowy (trochę jak w gorączce, chociaż może przez przemęczenie, bo śpię od 4-6 godzin tylko...), budzę się w nocy i nie mogę zasnąć do rana. Dziś rano też się spociłem dość mocno, no ale takie etapy też się zdarzały przed włączeniem leku. I zastanawiam się, czy to pogorszenie samopoczucia może związek z lekiem (osłabienie organizmu) czy z Crohnem (apetyt znowu mi się mocno pogorszył).
Miał ktoś podobną reakcję?
Pierwsze wyniki były dobre, jutro odbieram kolejne, mam nadzieję, że to nic złego.
Ja mam tak non stop :razz: Ale niestety nie wiem po czym konkretnie.

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 12 lis 2015, 17:47
autor: mosterdziej
Ech, chyba niestety nietolerancja, albo nerki nie dają rady...
Wyniki mi się pogorszyły.

Jak długo aza się utrzymuje w organizmie?

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 13 lis 2015, 23:12
autor: Libia
Ja biore imuran w dawce 100mg na dobe. Nie odczułam różnicy w stanie ogólnym. Poza tym źe początek dawkowania przypadł przed wyjazdem nad morze. Tak po pierwszym opalaniu obsypało mnie krostami i zaczerwieniona nienaturalnie skóra. Do końca pobytu przesiedziałam na plaży ale w cieniu. Na zewnątrz na spacer wychodziłam w spodniach z długimi nogawkami i koszulkach z długim rękawem oraz szalik pod szyją. Na szczęście oszczędziło mi twarz. Ponoć tak bywa po imuranie

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 14 lis 2015, 11:26
autor: palula88
Ja mam problem z bolem glowy.. mysle ze to albo od sterydow albo od imuranu ktory biore juz miesiac 50mg i jakies 2 tyg plus 25 mg. Boli mnie dzien w dzien :/ Ktos mial podobnie?

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 14 lis 2015, 11:31
autor: Brawurka
palula88, od sterydów mam.

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 14 lis 2015, 12:27
autor: sylwan1976
Mnie tez boli glowa od sterydow ale nie codziennie na poczatku bolala bardzo i cisnienie niekiedy 150/90 a teraz gdy sie organizm przyzwyczail to juz jest troche lepiej :roll:

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 14 lis 2015, 12:56
autor: karolek0303
Mnie też obsypało. Najgorzej jak się zmęczę. Wćześniej robiłem sie tylko czerwony a teraz czerwony i obsypanym na twarzy i klacie ;/ Już nie wspomne o tym, że nieraz mam takie uderzenia gorąca jak chyba nigdy, no i niestety pocie się przy tym jak świnia :(

Chyba trzeba odwiedzić dermatologa,bo raczej wątpie żeby samo sie poprawiło po odstawienu sterydów, a pozostaniu przy Azie. Jak sądzicie?

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 14 lis 2015, 20:15
autor: Mamcia
Przy AZA nie wolno się opalać. Należy unikać słońca i suplementować wit D3. Bóle głowy mogą być i od AZA i od GSK. U jednego po jednym, u jednego po drugim, u trzeciego po obu, a u farciarzy po żadnym.

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

: 30 lis 2015, 08:52
autor: fiona
Od ponad 2 tygodni przyjmuje azę 50 mg dziennie do tego encorton 15 mg.
Od około tygodnia mam nasilone objawy jelitowe (ból, skurcz, biegunka), nie ma jakiejś tragedii, ale jest to męczące. Diety na chwilę obecną nie rozszerzałam.
Czy ktoś miał coś takiego po azie?