AZATHIOPRINE

Azatiopryna (łac. Azathioprinum) – organiczny związek chemiczny, antymetabolit, lek o silnym działaniu immunosupresyjnym i cytotoksycznym.
Nazwa handlowa IMURAN

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Re: AZATHIOPRINE

Post autor: ewkunia » 11 gru 2008, 18:52

co do włosów to ja niestety po azuni także mam ich jakies 1/3 mniej ....ale są :)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: Słonko » 11 gru 2008, 20:57

o nie...

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 11 gru 2008, 21:02

o tak.;p wolę to niż wielkie poliki po encortonie;p i nie mam pryszczy po niej jak po sterydach:D same plusy;p
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽

Post autor: Słonko » 11 gru 2008, 21:18

Dobrze, ale wszystkie nie wylecą mam nadzieję i jakoś będę w miarę wyglądać :wink:

Awatar użytkownika
magdusia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: magdusia » 19 gru 2008, 16:06

mi tez wlosy wypadaja...a nie wiem juz czy to jest zasluga imuranu,CU czy celiakii :evil:
Magda,CU & Celiakia (Marsh IIIa).
Leczenie:
Vedolizumab
Asamax tabl.3x2,
Imuran 125mg,
Remicade(III dawki),
Budenofalk rectal foam,
dieta bezglutenowa.W KOŃCU REMISJA
Lekarz prowadzący:szpital MSWiA W-wa

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 19 gru 2008, 16:07

do wypadania doszlo przetłuszczanie;/ kupilam sobie jakieś preparaty na włosy, może to trochę zalagodzi,ale nie wiem... bleeeee

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 19 gru 2008, 16:13

braliscie pod uwaga zaleznosc wypadanie wlosow a pora roku ?

ja teraz tak mam ze mi wypadaja dosc obficie. ale juz wiem ze mam tak co roku o tej porze roku i jeszcze nie wyłysiałem. jeszcze. :-)

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 19 gru 2008, 16:33

ale mi juz od wrzesnia ;p

tak na serio, to wolę to, że mi wlosy wypadają niż złe wyniki krwi, a te mam idealne:D musi coś być. a na leki tak wlasnie czuprynka reaguje, moze tez na brak witaminek.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 19 gru 2008, 22:42

ewkunia pisze: nie mam pryszczy po niej jak po sterydach
to troche nie tak....jedno niema nic wspolnego z drugim...chyba ze medyce mnie poprawia....ale...w moim przypadku,sterydy dzialaja blyskawicznie,tyle ,ze bez AZA na codzien niemoge sie obejsc...nie bede komentowac...czemu...bo to specjalizacja lekarzy!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽

Post autor: Słonko » 20 gru 2008, 22:34

Słuchajcie, może ja się czepiam tych włosów, ale wolę wiedzieć jak to jest. Aza działa dopiero po jakimś dłuższym czasie (ok 2 miesiące), ale czy wypadanie zaczyna się zaraz czy tez po dłuższym okresie? Bo jak na razie mam wszystkie włosy na miejscu i nie wiem teraz czy już tak zostanie czy potem zaczną (bo chciałam zafarbować itd, ale jak mają wylatywać potem to się wstrzymam).
Odpukać po tym leku czuję się dobrze i nic się nie dzieje specjalnego, wyniki jak dotąd ok. Dodatkowo biorę jeszcze budenofalk, ale on mi chyba nic nie zrobi strasznego... :smutny:

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 20 gru 2008, 22:37

hm nie każdy musi tak mieć:) ale dla pewności strzel se szampon koloryzujący np casting l'oreala-działa fajnie i nie niszczy wlosków zanadto:)

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin

Post autor: -Ania- » 21 gru 2008, 10:07

nie kazdemu wypadaja wlosy po azie
tak jak nie kazdy przy crohnie ma bóle stawów

jednak dobrze jest zainwestowac w coś dobrego dla włosów
odzywki, wzmacniacze etc

U mnie jest tak, ze wraz z zaostrzeniem moim wlosom bardzo sie "dostaje"
i wypadaja, albo nie nadają sie do niczego i trzeba obciąc (tak mam teraz, króciusienkie).

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

pistols30
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: pistols30 » 29 gru 2008, 09:39

Witam.Mam pytanie odnosnie leku Imuran. Czy wielkosc dawki ma wplyw na czas,po ktorym lek powinien zaczac dzialac? Ja biore 50mg rano juz od 2 miesiecy i nie widze poprawy.Z tego co tutaj widze wiekszosc osob ma dawke w wysokosci 100-150 mg.Z drugiej strony jednak wiem,ze moze on zaczac dzialac nawet po 3 miesiacach od rozpoczecia przyjmowania.Dzieki

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 29 gru 2008, 10:33

pistols30 pisze:Czy wielkosc dawki ma wplyw na czas,po ktorym lek powinien zaczac dzialac? Ja biore 50mg rano juz od 2 miesiecy i nie widze poprawy.
wielkość dawki jest dobierana do masy ciała .... czas rozpoczęcia działania się nei zmienia. To że u kogos działa wczesniej albo później to raczej kwestie indywidualne. :-)

pistols30
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: pistols30 » 29 gru 2008, 11:15

przy 68 kg to dawka 50mg jest raczej mala?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Azatiopryna”