AZATHIOPRINE

Azatiopryna (łac. Azathioprinum) – organiczny związek chemiczny, antymetabolit, lek o silnym działaniu immunosupresyjnym i cytotoksycznym.
Nazwa handlowa IMURAN

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: AZATHIOPRINE

Post autor: leila » 28 wrz 2011, 03:00

pytam bo pierwszy raz aze dostalam i przedtem nie interesowały mnie tematy o azie :neutral:
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Ala57 » 28 wrz 2011, 06:54

pewnie można ,bo ja też tak jestem leczona.Tłumaczono mi ,że aza pozwoli mi zejść ze sterydów a przynajmniej ograniczy ilość metypredu.No i niestety tylko pozwoliła zejsć do 4mg. :smutny:

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 28 wrz 2011, 13:06

leila ale Natalka się pyta na co ta AZA skoro nie masz diagnozy?

Na samym początku napisałaś ( w 2008r ) :

"czy ktos moze mi polecic dobreg o lekarza z Koszalina przedewszystkim bede wdzieczna za pomoc choruje na colitis ulcerosa salofalk nie działa nie ma okresów remisji"

jesli masz rozpoznane CU to zmień to w profilu w opcji CHOROBA.
I wszystko będzie klarowne.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 28 wrz 2011, 15:08

leila pisze:pytam bo pierwszy raz aze dostalam i przedtem nie interesowały mnie tematy o azie
zawsze można użyć wyszukiwarki, chyba wiesz jak działa, bo nie jesteś nowa na forum, a jeśli nie wiesz to tu viewtopic.php?t=6087 jest dobrze opisane, to tak na przyszłość :]
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 01 paź 2011, 19:52

:neutral:
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 17 paź 2011, 23:47

biorę Azę od 15 sierpnia nie miałam nigdy takich dolegliwości
od dziś zwiększyłam dawkę zobaczymy jak będzie
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
TigeR
Aktywny ✽✽✽
województwo: śląskie

Post autor: TigeR » 18 paź 2011, 00:02

Ja mam dziwna, mega duza wysypke. Biore aze prawie 5 tydzien.
"Life without change might be called anything except life, it's nothing more than experience"

"Happiness is like glass. It may be all around you, yet be invisible. But if u change your angle of viewing a little, then it will reflect light more beautifully than any other object around you."

"The pain you feel today is the strenght you feel tomorrow."

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Ala57 » 03 gru 2011, 09:59

Biorę azę od ponad roku,przeszłam wypadanie włosów(odrosły)miała pozwolić zejść ze sterydów ale sie nie udało.Kilka dni temu robiłam badania i leukocyty na szczęście w porządku ale Alat się podniosł.Mój gastro zareagował zmniejszeniem dawki o 50mg i zalecił bym dawkę asamaxu brala jednorazowo(4g)a po godzinie dawkę azy.Dodatkowo biorę coś na regenerację wątroby.Jak myslicie po jakim czasie zrobić znowu badania?

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 03 gru 2011, 14:05

ja bym poczekała 3-4 tygodnie
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 11 gru 2011, 17:40

ja biorę już 5 miesiąc i na szczęście nie widzę żadnych zmian na skórze
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
województwo: dolnośląskie

Post autor: nataliak71 » 11 gru 2011, 20:51

ja zawsze miałam cerę w porządku a od jakiegoś czasu koło ust mi wyskoczyły czerwone plamki i okazało się, że mam około ustne zapalenie skóry, możliwe że i Tobie coś takiego się zrobiło, ponoć to normalne że mamy dermatologiczne problemy :) może jakaś maść na to?
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
Bartek
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Bartek » 14 gru 2011, 17:20

Natalka pisze:leila, no zlituj się dziewczyno, jesteś na forum 4 lata, w ciągu których kupę razy ludzie pisali, że biorą steryd + immunosupresant, a Ty się pytasz czy można tak brać :???:
w dodatku nie masz diagnozy

Kod: Zaznacz cały

Choroba: nie ustalono
i dostałaś takie leki?
Jadę na budezonidzie, a dzisiaj dołączyli mi Azatioprynę. Też nie mam wciąż diagnozy (od prawie dwóch lat).
Kropka, przecinek, wykrzyknik, pytajnik, dwukropek, wielokropek, średnik, apostrof, cudzysłów, nawias tylko czekają abyś użył ich mądrze w swoim poście! Nie czekaj więc! Poświęć pięć minut na naukę interpunkcji...

Awatar użytkownika
Bartek
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Bartek » 14 gru 2011, 18:16

martita, niejasności jest sporo. Diagnostyki też mam już za sobą masę. Począwszy od laparotomii z drenażem ropnia na odbytnicy (dziwny początek, wiem), kolonoskopia (x3) z wycinkami, tomografia (x2, jutro akurat będzie trzecia - enterografia w TK), enterokliza w rezonansie, pasaż. No i niestety diagnozy wciąż nie ma, jedynie podejrzenie CD.
Może dzień jutrzejszy przyniesie nowości.
Tak, czy inaczej, jestem żywym przykładem, że Azatiopryna może być włączana bez diagnozy ;].
Kropka, przecinek, wykrzyknik, pytajnik, dwukropek, wielokropek, średnik, apostrof, cudzysłów, nawias tylko czekają abyś użył ich mądrze w swoim poście! Nie czekaj więc! Poświęć pięć minut na naukę interpunkcji...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 gru 2011, 21:52

No i niestety diagnozy wciąż nie ma, jedynie podejrzenie CD.
I to jest powód dla którego wdrożono leczenie. Do tego, aby postawić diagnozę pp brak histopatologii, a w przypadku CD pobranie wycinków, nawet z miejsca zmienionego może być nie dość głębokie, aby postawić pewne rozpoznanie.
Nasz Panna miał diagnozę postawiona na podstawie USG i obrazu klinicznego. Ostateczne potwierdzenie przyszło po 7 latach choroby po badaniu materiału (70 cm jelita) usuniętego w takcie zabiegu chirurgicznego.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Bartek
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Bartek » 16 gru 2011, 15:21

Wycofuję swoje zdanie o Aza bez żadnej diagnozy. Diagnoza została postawiona. Widać już po kolo byli prawie pewni (a enterografia tylko potwierdziła).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Azatiopryna”