AZATHIOPRINE

Azatiopryna (łac. Azathioprinum) – organiczny związek chemiczny, antymetabolit, lek o silnym działaniu immunosupresyjnym i cytotoksycznym.
Nazwa handlowa IMURAN

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tina
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Re: AZATHIOPRINE

Post autor: tina » 14 maja 2009, 14:34

szkoda, bo dla mnie znaczyło to, ze może nie? :smutny:
tina

Awatar użytkownika
0gabik
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: 0gabik » 15 maja 2009, 11:15

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
tina pisze:Czy wynik hist pat "zmiany mogą odpowiadac colitis ulcerosa" to potwierdzenie choroby czy niekoniecznie???
ja mam napisane "zmiany mogą odpowiadać ChC-L" i lekarz poiwedział mi jednoznacznie, że mam Crohna - co do tego on wątpliwości nie ma. A ja swoje dylematy mam bo dla mnie takie orzeczenie nie jest zupełnie jednoznaczne jednak i nie daje mi spokoju ;). No bo skoro mogą to nie muszą :wink: Może się czepiam szczegłów ale rozwiałyby się moje wątpliwości gdyby jak byk stało "zmiany odowiadają..." :roll:

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Słonko » 15 maja 2009, 11:28

To ja mam pytanie ściśle dotyczące tematu :) Ostatnio kupiłam w aptece azathioprine vis, czy czymś się to różni od zwykłej? Ulotka jest chyba taka sama...

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 15 maja 2009, 12:50

Słonko pisze:azathioprine vis
znalazłam taką stronkę http://www.zdrowastrona.pl/index.php?ma ... turnid=204 z tego co tam jest napisane wynika, że to Vis to nazwa firmy.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽

Post autor: Słonko » 15 maja 2009, 20:07

Dziękuję Natalko, na początku jak to zobaczyłam trochę się zaniepokoiłam, zwłaszcza, że akurat byłam na wyjeździe. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Yaseck
Początkujący ✽✽
województwo: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Post autor: Yaseck » 22 maja 2009, 13:06

majka83 pisze:a teraz wracamy do rozmów o azathioprynie ;)
Biorę Aza. od około 10 miesięcy i w zasadzie nie ma jakiejś drastycznej poprawy. Jeżeli jakaś jest to bardzo minimalna.

Magda2313
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Magda2313 » 06 cze 2009, 21:22

A może ktoś wie, co lepsze? azathiopryne czy sandimmun neoral czyli cyklosporyna? mój lekarz teraz zmienił mi cyklosporyne na azę, bo powiedział, że nie może kontrolować stężenia cyklosporyny we krwi i że biorę ją już za długo (6 miesięcy: 5 miesięcy dawka 100mg i miesiąc dawka 50mg...troche mi się pogorszyło po zmniejszeniu dawki(pojawiła się mała ilość krwi w kale), więc wzięłam 1g salofalku więcej i przeszło czyli w sumie 4g), a teraz biorę 50 mg azath., 4g salofalku i 5mg encortonu co 2 dni. nie mam biegunki i krwi, 2-3 stolce na dobę. Wydaję mi się, że lepiej czułam się po cyklosporynie. Bo po azo jestem jakaś taka słaba i ciągle śpię. Ale to może przez pogodę. Już nie wiem co myśleć.

Pozdrawiam :D

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 06 cze 2009, 22:04

ja tez duzo spie a biore aze jak w opisie ponizej

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽

Post autor: Słonko » 07 cze 2009, 21:06

Moje pierwsze tygodnie z aza też były ciężkie, czułam się otępiona, taka jakaś nie do życia, bolała mnie głowa, ale teraz to nic nie zauważam, funkcjonuję zupełnie normalnie, a senność to u mnie znamionuje niestety pogorszenie...

Awatar użytkownika
morfi
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: morfi » 23 lip 2009, 17:38

Dzisiaj na wizycie u gastro dowiedziałam się, że możliwe jest również leczenie samą Azą tzn. w moim przypadku oznacza to- odstawienie Pentasy, a zwiększenie dawki Azatropryny. Leczy się też ktoś tak? Jest to dobry pomysł, czy nie za bardzo ?
Biorę: Pentasa 500mg (2/0/2)-zmniejszona z 6 tabletek od 13.12.08r.; 50mg Azathioprine (2/0/0), Trilac (1/0/0), Biofer (1/0/0), kwas foliowy 15mg (1/0/0), Omega3 (1/0/0)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 23 lip 2009, 21:10

Metaanaliza badań klinicznych nie wykazała wpływy zażywania preparatów 5-ASA na przedłużenie okresu remisji w CD. Przekładając to na nasz czy bierzesz w remisji pentasę, jukolon, salofalk itp to zaostrzenia występują tak samo często jak w grupie zażywającej placebo. Natomiast AZA znacznie ten okres wydłuża. Co do dawki to wszystko zależy od tego ile ważysz i jakie masz wynik badań krwi.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 23 lip 2009, 23:40

morfi pisze:Leczy się też ktoś tak?
ja się tak leczę od 2 lat i cały czas mam spokój z potworkiem, mój lekarz powiedział mi dokładnie to co napisała Mamcia.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.

Awatar użytkownika
morfi
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: morfi » 24 lip 2009, 09:58

Czyli trzeba będzie zastanowić się nad odstawieniem Pentasy, tak jak mówił lekarz. Ze względów finansowych to ogromny plus, bo każdy chyba wie ile kosztuje Pentasa a ile Aza ;) Ja tam ciągle jednak jakoś niespecjalnie jestem przekonana do Azy (mimo, że biorę ją ponad rok). Chodzi głównie o to, że ciągle z tyłu głowy mam myśli, że ten lek nie jest super bezpieczny (nawet jeżeli to nie prawda).
Natalka a długo już bierzesz tak samą Azę ?
Biorę: Pentasa 500mg (2/0/2)-zmniejszona z 6 tabletek od 13.12.08r.; 50mg Azathioprine (2/0/0), Trilac (1/0/0), Biofer (1/0/0), kwas foliowy 15mg (1/0/0), Omega3 (1/0/0)

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 24 lip 2009, 11:35

morfi pisze:Natalka a długo już bierzesz tak samą Azę ?
w sierpniu będzie 2 lata. Jestem na dawce 2*50mg.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 24 lip 2009, 17:11

Ja też jestem od roku na samej Azie- biorę jak w opisie:) Na pewno czuję się lepiej niż bez,ale na dietę muszę uważać :)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Azatiopryna”