Imuran

Azatiopryna (łac. Azathioprinum) – organiczny związek chemiczny, antymetabolit, lek o silnym działaniu immunosupresyjnym i cytotoksycznym.
Nazwa handlowa IMURAN

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Imuran

Post autor: ranka » 18 lis 2013, 19:19

izaczelam brac Imuran 50 mg 2 dni temu, razem z Metypredem obecnie 14 mg ( zeszlam z dawki 16 mg).
Musze dodac ze tak jak po Encortonie czulam sie fatalnie tak po Metypredzie czuje sie bardxo dobrze - jednak pzy zejsciu z dawki teraz czuje jakby niewielkie zatrzymanie wody w okolicy twarzy ale ok, niech bedzie :)
Jelito swietnie! nie mam poki co krwawien, wyproznienia regularne.
Oby tak dalej.
Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 24 lis 2013, 21:41

poki co jest ok.. tylko cos mis ie ubzduralo ze mialam przyjmowac 50 mg Imuranu a chodzilo o 100.
zwiekszylam.
a sterydy zmniejszam i jest dobrze :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Creiddylad
Debiutant ✽
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Creiddylad » 08 gru 2013, 12:20

:) Zwiększono mi imuran do 125 mg :D i jest wporządku. Odstawiłam gluten również i jest poprawa. Wiem, że może nie nie powinnam w tym temacie pytać: ale czy ktoś z was robił badania pod kątem wrażliwości na gluten? jakie to są badania? Czy chodzi o IgE? Czy przy immnosupresji te badania wogóle mają sens? xD

Pozdrowienia dla was wszystkich.
Obecnie: Asamax 4g

McCarty

Post autor: McCarty » 08 gru 2013, 12:29

Creiddylad, tak chodzi o IgE. Przy sterydach był by problem, ale przy immunosupresji nie, ja miałem robione.

Ewa25
Debiutant ✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie

Post autor: Ewa25 » 10 gru 2013, 17:35

Mam pytanie czy imuran na chorobę leśniowskiego-crochna na dzień dzisiejszy jest refundowany? lekarz twierdzi,że nie i trzeba zapłacić 100 %

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: lubelskie

Post autor: malapkasia » 10 gru 2013, 19:15

a ja co wizytę walczę ze swoim gastrologiem i koniec końców pisze mi na R :P ostatnio zmiękł i odrazu napisał mi z R, chociaż kiedyś nawet dzwonił do swojej żonki-farmaceutki, bo już zgłupiał w końcu...
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Ewa25
Debiutant ✽

Post autor: Ewa25 » 10 gru 2013, 20:40

Chodzi o to, że lekarz pierwszego kontaktu nie wie o tym, że choroba leśniowskiego-crohna należy do nieswoistych zapaleń jelit , jak mam to wytłumaczyć, lekarza uczyć?

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
województwo: lubelskie

Post autor: malapkasia » 10 gru 2013, 21:25

w mojej przychodni to standard... :lol:
ale.... jak będziesz u lekarza gastrologa poproś o karteczkę z wypisanymi lekami, które przyjmujesz i refundacją, żeby lek. rodzinny miał podkladkę... i po sprawie.. :)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Ewa25
Debiutant ✽

Post autor: Ewa25 » 10 gru 2013, 22:17

Nie za bardzo mogę poprosić, ponieważ syn był u gastro tydzień temu na badaniu, a następna wizyta kontrolna na nfz w lipcu 2014 roku, do tej pory nie było problemu z pierwszym kontaktu, coś mu odbiło.W każdym razie dziękuję bardzo za rady.Wydrukuję poradnik i pójdę z nim do lekarza, niech się pouczy i przepis o leku refundowanym.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 10 gru 2013, 23:46

Ewa25 pisze:Chodzi o to, że lekarz pierwszego kontaktu nie wie o tym, że choroba leśniowskiego-crohna należy do nieswoistych zapaleń jelit , jak mam to wytłumaczyć, lekarza uczyć?
To nie tak,to NFZ wymaga od niego podkładki ,czyli opinii specjalisty z diagnozą i proponowanymi lekami.
Powinien wystarczyć też np. wypis szpitalny z lekami,albo chociaz ksero ecepty wystawionej przez specjalistę.
Diagnoza na piśmie ,szukaj tego w papierach jako podkładki,na tej podstawie lekarz pierwszego kontaktu także sam może zgodnie z wytycznymi "mądrych" książek przepisać leki z refundacja...inaczej pełnopłatne..niestety,kiedy lekarz nie zaryzykuje.

Kiedys lekarz innej specjalizacji pokazywał mi pismo z NFZ z żądaniem zwrotu za takie recepty...kilka lat temu co prawda...ale pamiętam jaki był wkurzony.

Problem jest więc u specjalisty ,który nie wystawił opinii,no i po części twój,że takiej nie chciałaś.
Wiem....
ale leczyć się trzeba nauczyć,więc nauczka na przyszłość...aby od wszystkich lekarzy żadać takie opinie.
Nie sądzę,aby trzeba je brać za każdym razem przy chorobie przewlekłej...jedna starczy na długo,albo kiedy zmieniają się leki.
Takie leki jak Imuran,czy Asama x trzeba mieć też w domu na zapas,aby poradzić sobie właśnie w takiej sytuacji.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 15 gru 2013, 09:52

od praktycznie miesiaca biore Imuran i dzisiaj zrobilam sobie morfologie: niestety niedokrwistosc jak byla tak jest ( hemoglobina 10,3, hematokryt 33, leukocyty 9 tys ale jestem przeziebiona wiec biore to na poprawke)

biore Metypred obecnie 10 mg i Imuran 100 mg, nie mam krwi w kale czuje sie dobrze i powiem szczerze ze te wyniki mnie bardzo zaskoczyly
Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 15 gru 2013, 18:18

tak ja wiem to ale zdziwilo mnie ze przy sterydach i braku krwi mam dalej tak slaba morfe.
Obrazek

Awatar użytkownika
Creiddylad
Debiutant ✽
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Creiddylad » 15 gru 2013, 21:15

Ja wam powiem na 100% ze imuran jest refundowany dla osób poniżej 18 roku zycia. W innych wypadkach nie jest refundowany jeżeli chodzi o Colitis ulcerosa
Obecnie: Asamax 4g

atabe
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: atabe » 17 gru 2013, 17:23

Chyba niemożliwe. A jakby co to AZA jest na ryczałt

atabe
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: atabe » 17 gru 2013, 17:29

Właśnie sprawdziłam na liście ministerstwa, imuran także jest na ryczałt dla NZJ, do których CU zalicza się jak najbardziej

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Azatiopryna”