Imuran

Azatiopryna (łac. Azathioprinum) – organiczny związek chemiczny, antymetabolit, lek o silnym działaniu immunosupresyjnym i cytotoksycznym.
Nazwa handlowa IMURAN

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bartox
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: Imuran

Post autor: bartox » 31 sty 2012, 11:53

polomski pisze:boleć stawy (kolana i łokcie) ostry przeszywajacy ból. Pod wieczór zdarzało sie że miałem problemy z chodzeniem z tego powodu problemy .

Miałem to samo po miesiącu, tzn głównie stawy skokowe bolały ale po jakims czasie przeszlo i do dzis mi kości chrupią tam i np w szyi przy kreceniu glowa :wink:
CD od 2006r
0 interwencji chirurgicznych
remisja prawie 3 lata ^.-
leki: Imuran 2x 50mg

Czas nie leczy ran...
On tylko przyzwyczaja nas do bólu...

Śmierć, Miłość i Sraczka przychodzą z nienacka

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 31 sty 2012, 12:15

bartox pisze:i do dzis mi kości chrupią tam i np w szyi przy kreceniu glowa
ale to myślisz, że od Imuranu masz to "chrupanie"?
mnie od dawna tak chrupie w szyi, ale powodem nie jest Imuran.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

bartox
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: bartox » 31 sty 2012, 12:33

Natalka pisze:ale to myślisz, że od Imuranu masz to "chrupanie"?
no nie wiem czy akurat od tego :roll: ogólnie to chyba wszystkie stawy mitak chrupią ;p
CD od 2006r
0 interwencji chirurgicznych
remisja prawie 3 lata ^.-
leki: Imuran 2x 50mg

Czas nie leczy ran...
On tylko przyzwyczaja nas do bólu...

Śmierć, Miłość i Sraczka przychodzą z nienacka

Awatar użytkownika
polomski
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: polomski » 01 lut 2012, 12:32

Ja już 2 miesiace od ostatniej dawki Immuranu a objawy pozostały. Trudno mi ocenić czy mniej czy bardziej dokuczliwe niż w czasie łykania immuranu - ale dość nieprzyjemne.

Dziś byłem u rodzinnego po L4 i zapasy Pentasy i Entokortu - i dał mi skierowanie do reumatologa. Tylko sie zastanawiam co on mi może powiedzieć. Pewnie zapisze mi ibuprofem na stany zapalne stawów i zaprosi na kontrole (jak dostane termin to może jeszcze w tym roku heheh)

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
województwo: dolnośląskie

Post autor: nataliak71 » 04 maja 2012, 20:55

czy ktoś stosujący imuran pije alkohol? ciekawi mnie czy wystąpiły jakieś objawy a nie mogę nic znaleźć o tym na forum
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 17 cze 2012, 22:45

wzielam dawke imuranu 150 zamiast 100 czy mam sie czego obawiać? czy wystapia na pewno skutki przedawkowania?

[ Dodano: 18-06-2012 ]
no nic, wiem juz wszystko wiec dzieki
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 03 lip 2012, 23:01

posty na temat recepty na Imuran zostały wydzielone tu viewtopic.php?t=12847
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Merlin
Debiutant ✽

Post autor: Merlin » 02 paź 2012, 12:12

Witam, Mam taki problem. Może mi ktoś pomorze, albo spróbuje pomóc to będę wdzięczny.
Otóż, od dokładnie 42 dni (zapisuje dokładnie to) biorę Imuran. Najpierw było w dawce 25 mg (przez dwa tygodnie), potem też przez dwa tyle, ze już 50 mg, no i od tygodnia biorę 75 mg i dzisiaj zauważyłem, że zaczęła mnie boleć głowa i ogólnie chce mi się spać. Dodam, ze wykonuje badania dość często i są one ok. I moje pytanie czy to skutek Imuranu, bo można przeczytać, ze on zaczyna działa po 3 miesiącach. Dodam, ze biorę Encorton w dawce 2,5 i zaczynam schodzić w dół
Pozdrawiam. i dzięki.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 02 paź 2012, 23:16

Działanie terapeutyczne i uboczne to dwie różne sprawy. To drugie może pojawić się od razu, to pierwsze z opóźnieniem. Sądząc z dawkowania jesteś dzieckiem, a dawkę encortonu chyba pomyliłeś o jedno 0.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 21 paź 2012, 11:43

kurde :zastanawia:
od jakiegoś miesiąca zmagam się z zaczerwienioną i strasznie suchą skórą na nadgarstku do tego przedwczoraj na przedramieniu wyskoczyła mi czerwona plamka, wybrzuszona, nierówne krawędzie a do tego powiększa się, czy to po dwóch latach brania imuranu może być to jakiś skutek uboczny?
byłam wczoraj u lekarza ( mój już nie pracuje :mad: ) , ale dała mi maść tribiotic na rany i sklaczenia.... powiedziała, że jak po 5 dniach to nie zejdzie to dermatolog. W ogóle nie mówiła co to może być :neutral:

miał ktoś podobnie :neutral:
Ostatnio zmieniony 21 gru 2012, 19:01 przez nataliak71, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 21 gru 2012, 19:15

teraz podbijam, bo mi zależy na jakiejś odpowiedzi :)
a kropka się powiększa :neutral:

magdalena9
Debiutant ✽

Post autor: magdalena9 » 25 gru 2012, 15:16

Ja bym szła do dermatologa. Ja mam krosty czerwone- wiem że po Imuranie bo nie miałam ich nigdy wcześniej i pojawiają się w różnych miejscach, ciężko mi je zagoic, bo caly czas je drapię ale nie miałam żadnych większych plam. Też biorę 2 lata.

pepe761
Debiutant ✽
Choroba: CU

Post autor: pepe761 » 07 kwie 2013, 21:31

witam,od 2 lat zażywam imuran 3 razy dziennie 50mg.byłem w piątek u lekarza a on mi przepisał tylko 100 tabletek a następna wizyta dopiero za 3 miesiące,więc mam pytanie czy imuran można przestać zażywać od razu czy trzeba zmniejszać dawki jak encorton?do tego zażywam asamax 500 x 4 i encorton 0,25mg.x 1.dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 07 kwie 2013, 21:47

pepe761, nie powinieneś przerywać przyjmowania leku chyba że lekarz tak zalecił. Ja przerwałam przyjmowanie AZY i 6-MP z dnia na dzień zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU

Post autor: obyty.z.cu » 07 kwie 2013, 22:23

pepe761 pisze:byłem w piątek u lekarza a on mi przepisał tylko 100 tabletek a następna wizyta dopiero za 3 miesiące,
samemu zejść z AZA to chyba niedobry pomysł :wink:
Ja nie rozumiem z czym masz problem,idziesz do lekarza rodzinnego i on przepisuje Aze i ok.
Chyba dostałeś opinie specjalisty z diagnozą i leczeniem do lekarza POZ.
W czym problem ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Azatiopryna”