Strona 1 z 1

Imuran a stan psychiczny

: 10 cze 2012, 20:27
autor: aoviedo
Czy Imuran może powodować obniżenie nastroju, kłopoty z zapamiętywaniem i koncentracją? Mój syn od roku leczony jest Imuranem i nie wiem czy zmiany jakie wystąpiły są spowodowane lekiem, chorobą czy trudnym okresem dojrzewania.
Napiszcie proszę jak wy się czujecie, bym lepiej mogła zrozumieć syna.

Re: Imuran a stan psychiczny

: 10 cze 2012, 20:30
autor: malapkasia
biorę równo rok, nie zauważyłam zmian w nastroju, ani z pamięcią, etc. :roll:

Re: Imuran a stan psychiczny

: 10 cze 2012, 22:11
autor: nataliak71
ja przy imuranie szybciej się męczę co wpływa na moje myślenie, które wtedy jest nieco gorsze. ( np. po 10 godzinach w pracy odpadam fizycznie i psychicznie)

Re: Imuran a stan psychiczny

: 11 cze 2012, 00:32
autor: ita71
aoviedo pisze:Czy Imuran może powodować obniżenie nastroju, kłopoty z zapamiętywaniem i koncentracją? Mój syn od roku leczony jest Imuranem i nie wiem czy zmiany jakie wystąpiły są spowodowane lekiem, chorobą czy trudnym okresem dojrzewania.
Napiszcie proszę jak wy się czujecie, bym lepiej mogła zrozumieć syna.
Mój syn również brał Imuran przez prawie 5 lat i przez ten czas miał ogromne problemy
z koncentracją i pamięcią...Moim zdaniem lek ten bardzo wpływa na psychikę dziecka.
Rozmawiałam z innymi rodzicami i każdy miał takie samo zdanie na temat tego leku.

Re: Imuran a stan psychiczny

: 11 cze 2012, 11:55
autor: lorema
Mój syn miał problemy, odbiło się to na ocenach w szkole. Ten spadek formy trwał kilka lat. Syn nadal bierze imuran, już 6 rok, ale wydaje mi się wszystko wróciło do normy. Teraz nie ma problemów z zapamiętaniem i przyswojeniem nowych wiadomości.

Re: Imuran a stan psychiczny

: 11 cze 2012, 20:56
autor: aoviedo
No właśnie gdyby nie szkoła pewnie bym nic nie zauważyła ale widzę bardzo dużą zmianę. Syn nigdy nie miał problemu z nauczeniem się czegoś na pamięć a w tej chwili nie pamięta co przed chwilą przeczytał- 12latek z Alzhajmerem!
Krisana-czyli jest szansa, że wszystko wróci do normy?
Zmęczenie- to normalne przy obniżaniu odporności ale te huśtawki nastroju- nigdy nie wiadomo z jaką siłą i co wybuchnie- tykająca bomba!

Z tego co piszecie wynika, że inaczej znoszą to dzieci a inaczej dorośli. Być może jest to sprawa świadomości i umiejętności rozróżniania i nazywania emocji.

Re: Imuran a stan psychiczny

: 12 cze 2012, 11:52
autor: lorema
Aoviedo, u mojego syna doszły jeszcze częste bóle głowy i bóle w klatce piersiowej, co mogło powodować dołek w nastroju. Stres też może powodować jakąś blokadę. Twój syn na pewno wie, że wcześniej nie miał kłopotów z nauką a teraz coś się zmieniło. Dla naszych dzieci choroba jest trudną sytuacją, w której musimy im pomóc odnaleźć się i do tego dochodzi jeszcze okres dojrzewania. Jedyne, co mogę Tobie doradzić, to uzbroić się w cierpliwość.

Re: Imuran a stan psychiczny

: 12 cze 2012, 22:05
autor: maggie0278
Aoviedo u mojej Klaudii jest tak samo a bierze imuran już 4 rok. Nie dość, że musi pracować za dwoje bo częste absencje powodują, że nie przyswaja tak jak zdrowi rówieśnicy to jeszcze te problemy z koncentracją.
Dodatkowo często mam sygnały od nauczycieli, że się na lekcjach kręci, nie może się skupić, to się pokłada na ławce, zapytana o coś najczęściej nie wie.
Mi jest bardzo ciężko a co dopiero jej...no i masz rację pieprzu dodaje fakt dojrzewania i hormonów. Momentami tracę nadzieję, że wraz z odstawieniem leku to przejdzie.
Bo po trochu to się u niej wyrabia jako pewien styl funkcjonowania. I momentami do tego zestawu lenistwo bym dorzuciła...
Trzymajcie się cieplutko, pozdrawiamy Ciebie i Tymka :roll:

Re: Imuran a stan psychiczny

: 13 cze 2012, 11:10
autor: anna-maria
maggie0278 pisze:no i masz rację pieprzu dodaje fakt dojrzewania i hormonów. Momentami tracę nadzieję, że wraz z odstawieniem leku to przejdzie.
Bo po trochu to się u niej wyrabia jako pewien styl funkcjonowania.
Dokładnie... córka bierze imuran od 2006r. więc miałam okazję zaobserwować zachodzące zmiany i na dzień dzisiejszy mogę z czystym sumieniem potwierdzić ,że zaszły bardzo duże zmiany z koncentracją ,pamięcią, zmęczeniem i drżeniem dłoni ... :smutny:

Re: Imuran a stan psychiczny

: 14 cze 2012, 20:00
autor: aoviedo
Dzielne te nasze dzieciaki!!! Szkoda, że nauczyciele tak opornie się edukują i nie chodzi mi o szczególne traktowanie dzieciaków, tylko o indywidualne podejście.
Dla mnie chore dzieciaki to bohaterowie, którzy zmagając się z bólem i innymi dolegliwościami, skutkami ubocznymi leków, mimo wszystko starają się żyć normalnie i sprostać obowiązkom.
maggie0278, mam nadzieję, że u was jest już lepiej, my również pozdrawiamy :wink:

Re: Imuran a stan psychiczny

: 14 cze 2012, 23:30
autor: cordo
biorę imuran od 6 lat , spadki formy, i w ogóle ocen zauważyłem rok temu,
mam problem z koncentracją i pamięcią również... chociaż w tak długim czasie to nie widać zmiany są małe z dnia na dzień, ale na przestrzeni kilku lat widać...