Olej rybi -kapsułki dojelitowe

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
natasza77
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: dolnośląskie

Olej rybi -kapsułki dojelitowe

Post autor: natasza77 » 13 sty 2009, 22:26

Witajcie,to mój pierwszy post,sorry jeśli temat się powtarza ale nie znalazłam tego w archiwum.
W badaniach (które namiętnie czytam od czasu jak powstało podejrzenie CD u mojego mężczyzny) wielokrotnie spotkałam stwierdzenie,że olej rybi działa korzystnie ale jeśli jest podawany w formie kapsułek dojelitowych ( http://www.cochrane.org/reviews/en/ab006320.html )
O ile na stronach zagranicznych aptek jest cała masa preparatów tego typu (enteric capsules) to u nas jakoś nie mogę takich znaleźć.Wszystkie są zdaje się w zwykłych kapsulkach rozpuszczajacych sie w żołądku.Ale trudno przejrzeć wszystkie dostępne preparaty Omega 3 bo jest ich obłędnie dużo. Czy ktoś z Was zna jakiś preparat tego rodzaju??

poprawiłam linka
Ostatnio zmieniony 14 sty 2009, 12:47 przez natasza77, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Olej rybi -kapsułki dojelitowe

Post autor: obyty.z.cu » 13 sty 2009, 23:29

natasza77 pisze:które namiętnie czytam od czasu jak powstało podejrzenie CD
natasza77 pisze: wielokrotnie spotkałam stwierdzenie
http://linemed.pl/nhealth_guide/details/cId,23,id,1083
sadze, ze kazdy zdaje sobie sprawe ,ze olej rybi to dobre uzupelnie diety.
Jednak, w naszym przypadku, tzn. osob chorych , wszystkie leki jak i dieta musza wynikac z konkretnego zapotrzebowania i wzajemnego uzupelniania sie.
Dawki lekow i ich rodzaj jest ustalany przez lekarza specjaliste i gwarantuje nam podstawowe zabezpieczenie, dieta zas zapewnia nam odpowiednie elementy odzywcze, ale , dieta musi byc modyfikowana w zaleznosci od stanu, tzn. czy jest sie w remisji czy w zaostrzeniu, czy mamy niedowage, czy itd..wiele uwarunkowan.
Wszystko to pisze dlatego, ze dla nas wazne poznawanie jest naszej choroby, i bardzo dobrze to swiadczy, ze szukasz odpowiedzi co znaczy CD i jak ja leczyc...trafilas wlasnie na odpowiednie forum.Ale musisz zaakceptowac pewne "normy" leczenia, tu malo kto sam sie odwazy wprowadzac nowosci bez uzgodnien z lekarzem specjalista.
Czasem nawet najlepsze checi i najlepsze leki uzyte w niewlasciwym momencie lub nieodpowiedniej dawce potrafia duzo zepsuc.
CD czy CU to nie wyrok, to choroba z ktora potrafimy normalnie zyc, jesli ja zaakceptujemy.
Proponuje , bys poczytala Strone J-elity, znajdziesz ja na gorze strony, tam wiele o zywieniu, warto tez poczytac kwartalniki.

Pozdrowienia i duzo zdrowka dla partnera !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

natasza77
Debiutant ✽

Post autor: natasza77 » 13 sty 2009, 23:58

Dzięki za odpowiedź, chyba niewłaściwie mnie zrozumiałeś. Żeby nie robić OT -wrzucę opis jak to u nas wyglądało do innego tematu:) Ale chorobie, lekach wiem już bardzo dużo ale nasz przypadek był na tyle hardcorowy że szukam różnych możliwości bezpiecznego zwiększenia szans na poprawę. Ale nie opartego na tym,ze ktoś cos zasłyszał tylko na konkretach,które wyszły w badanich właśnie. Co nie oznacza,że tylko tym będziemy się leczyć bez obaw:)

natasza77
Debiutant ✽

Post autor: natasza77 » 15 sty 2009, 23:33

Dzięki Pandzia ale jednak będę upierać się przy kapsułkach dojelitowych.Chyba sobie sprowadzę z zagranicy bo widzę,że u nas bida,choć póki co będzie pożerane to co jest.
Jesłi chodiz o ryby w naturalnej postaci jakoś mam strasznie mało pomysłów jak je przyrządzić iw rersji lżejszej,jeśli nie jest to ryba smażona.Na parze i pieczona w folii (niezbyt smakuje nam) .I jeszcze sałatkka z tuńczyka i pasta z tuńczyka.I spagetti z tuńczykiem.Troszkę to monotonne :oops:

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 16 sty 2009, 15:22

natasza77 pisze:I jeszcze sałatkka z tuńczyka i pasta z tuńczyka.I spagetti z tuńczykiem.Troszkę to monotonne
przecież istnieją jeszcze śledzie, makrela wędzona, szprotki, mintaj, dorsz, sandacz itd.
Zajrzyj do podforum Diety i Przepisy, może coś Cię zainspiruje :smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 16 sty 2009, 20:16

natasza77 pisze:Troszkę to monotonne
Natalka pisze:Zajrzyj do podforum Diety i Przepisy, może coś Cię zainspiruje
nauczylem sie gotowac juz kiedys, tzn. zycie mnie zmusilo, zona nieumiala a mi sie znudzily stolowki, a i dzieciom trzeba bylo cos wiecej niz kuchnia stolowkowa.
Zona wziela sobie to do serca i teraz jest roznie, ale gotujemy dobrze, temat w tym, ze ja pod katem swojej diety, a ona swojej,czyli z deserow lubi mieso, pieczywo to cos co trzeba unikac itd...
Moja dieta polega w sumie na produktach ktore omawia pani dietetyk Grocholska (sorki jesli przekrecilem), z tym ze...je sie oczami, a i przyprawy musza byc. Tak wiec jak czytam ,ze cos jest monotonne albo niesmaczne...to wg mnie znaczy, ze czas wprowadzac eksperymentowanie.
Sa przyprawy bardzo dla nas potrzebne, sa potrawy, ktore podane inaczej, potrafia zaskoczyc wszystkich,...tak sie sklada, ze czesto na "domowych" imprezach, goscie wola moje dietetyczne dania niz zony wyprobowane przepisy,choc sa naprawde dobre.
Wniosek :
kapsulki dojelitowe nie zastapia prawidlowego odzywiania, kazde jedzenie mozna urozmaicic, ze nie wspomne o nastroju..
natasza77 pisze:Chyba sobie sprowadzę z zagranicy bo widzę,że u nas bida,choć póki co będzie pożerane to co jest
sam niewiem jak to skomenowac....
moze tak, czasem naprawde pomocna sa wyszukiwarki w necie, chocby z przepisami..wiesz,,wpisujesz ryba,przepis i czytasz...
nawet najlepszy lekarz niezastapi ..itd..itp...

sorki...tak tylko dla wkretu..
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

natasza77
Debiutant ✽

Post autor: natasza77 » 17 sty 2009, 14:39

Dziękuję za odpowiedzi i linki do przepisów,skorzystam.Tylko moze tytułem sprostowania -nie piszę,ze nasza dieta jest monotonna tylko próba osiągnięcia wysokiego spożycia ryb mogłaby sie skończyć jak napisałam -pewną monotonią ,wynikajacą nei tylko z mojego braku inicjatywy.Ponieważ jak wspomniałam ryby obiadowe w formie niesmażonej choremu nie wchodzą a smażonych nie je zwykle bo za ciężkostrawne to taki typ raczej odpada choć można sie raz na tydzien przymusić. Ryby puszkowane (abstrahujac od niezadowalajacego składu tzn.dodatków chemiczno-samokowych) -powiedzmy akceptowane są ok ale nie na śniadanie bo on nie chce by go było czuć rybą w pracy,niezależnie czy to prawda czy nie.Zostają kolacje ,tu mogłabym zaszaleć. Mogą byc te wspomniane puszki choć nie mam do nich przekonania. Ryby wedzone są nielubiane.Dostęp do świeżych ryb z których mogłabym coś pokombinować jest jakiś w markecie ,można cos wymyślić na pewno -trzeba sie pewnie po prostu zmobilizować.Ale nie oszukuję się,że uda mi się osiągnąc przy takich ograniczeniach faktycznie wysokie spożycie kwasów omega.
Obyty z cu ,rozumiem co chcesz mi przekazać i z pewnością masz w wielu miejscach razcję ale postaraj się też zrozumieć co ja piszę.Wiem,ze dieta ma być urozmaicona i staram się aby taka była.Nie trzeba mnie do tego usilnie przekonywać bot o dla mnie podstawa. Ale ponieważ niektórzy eksperci potwierdzili,że jest redukacja nawrótów w Crohnie przy stosowaniu oleju w kapsułkach ale tylko dojelitowego to traktuję to jako kolejną alternatywę.Dodatek i uzupełnienie a nie jedyną metodę walki z chorobą. Póki co nie potwierdzono chyba,że duże spożycie ryb ma wpływ na remisje.Choć oczywiscie będę wdzięczna jeśli podeślesz kilka fajnych rybnych przepisów. :mrgreen:

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 17 sty 2009, 19:49

smażone nie, wędzone nie, z puszki nie, to może sushi :twisted:
natasza77 pisze:Obyty z cu ,rozumiem co chcesz mi przekazać i z pewnością masz w wielu miejscach razcję
nie przejmuj się, On tak zawsze :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

natasza77
Debiutant ✽

Post autor: natasza77 » 17 sty 2009, 20:21

Natalka pisze:smażone nie, wędzone nie, z puszki nie, to może sushi :twisted:
Jest to jakaś myśl :razz:
natasza77 pisze:Obyty z cu ,rozumiem co chcesz mi przekazać i z pewnością masz w wielu miejscach razcję
Natalka pisze:nie przejmuj się, On tak zawsze :wink
:roll:

xAniax
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: xAniax » 27 sty 2009, 22:34

Hej. Natasza77 ja od jakiegos czasu biore Omege 3.Moj tata wyczytal ze to ponoc pomaga w CD i mi kupił tą Omege 3 juz zjadlam pol opakowania jak narazie zadnej roznicy nie zauwazylam ale powiem tak napewno nie zaszkodzi a powinno wzmocnic organizm.Warto kupic, wyczytalam ze
Kwasy tłuszczowe Omega 3 pełnią kluczową rolę w utrzymywaniu pełnej sprawności fizycznej i umysłowej. Żrodlem tych kwasow
są przede wszystkim ryby morskie (makrela, łosoś, śledź, tuńczyk) poławiane w zimnych wodach. Ponieważ odgrywają one niebagatelną rolę w profilaktyce i leczeniu antynowotworowym, ja akurtam mam olej z lososia i tani po za 120 kapsulek ok.18zl.pozdrawiam
xAniax

Dopóki walczysz jesteś zwyciężcą ! ! !

Awatar użytkownika
madzia
Początkujący ✽✽

Post autor: madzia » 15 maja 2009, 00:34

Natasza 77 i udało Ci się znaleźć kapsułki dojelitowe .Też byłabym zainteresowana.
zawsze warto zaczynać od nowa.. asamax, i eksperymenty :)

Zablokowany

Wróć do „Inne Suplementy”