Strona 1 z 1

Coś na pobudzenie, poprawę koncentracji.

: 04 maja 2015, 21:28
autor: Slip
Co można łykać, lub rozpuszczać i pić w celu poprawy koncentracji i ogólnego ożywienia organizmu.
Są jakieś teorie odnośnie wyższości witamin nad tabletkami musującymi, lub odworotnie?

Re: Coś na pobudzenie, poprawę koncentracji.

: 15 maja 2015, 00:16
autor: Mierzej
Polecam Żeńszeń Vita Complex z Olimpu. Używam przed siłownią i żadnych efektów ubocznych ;)

http://www.doz.pl/apteka/p19862-Olimp_Z ... lki_30_szt.

Re: Coś na pobudzenie, poprawę koncentracji.

: 22 maja 2015, 13:56
autor: topost
Kiedyś miałem taki dziwny okres, przyszedł wraz z jesienią, taka lightowa deprecha. Zero sił, chęci do czegokolwiek i to w okresie remisji. Wiecie co pomogło? 3000 IU / dzień witaminy D3. Na prawdę byłem w szoku jak ogromna była poprawa. Od tego czasu suplementuję ją w okresach jesień/zima a wiosną i latem dbam aby ok. 20-30 minut przebywać na słońcu bez żadnych filtrów itp... podobno taki czas pozwala na zsyntetyzowanie ok. 10 000 IU WitD. Na prawdę to działa. Polecam spróbować. Przy wyższych dawkach zaleca się stosowanie dodatkowo Witaminy K, aby uniknąć wapnienia tkanek miękkich - co ponoć może nastąpić przy przedawkowaniu D3 z suplementu. Ale z badań które widziałem wynikało że dawka do 3000 IU jest bezpieczna.

Re: Coś na pobudzenie, poprawę koncentracji.

: 06 sie 2015, 20:30
autor: Slip
A polecacie coś przedtreningowego na szybkie pobudzenie? Za kawą nieszczególnie przepadam.

Re: Coś na pobudzenie, poprawę koncentracji.

: 07 sie 2015, 08:52
autor: topost
Jedyne co stosowałem to SAW Treca na redukcji jak brakowało energii z kalorii. Dawał radę ale trzeba mieć na uwadze że dzięki beta alaninie powoduje takie specyficzne mrowienie na dłoniach i twarzy. Pewnie nie u każdego i w różnym stopniu. Jak dla mnie na treningu było to nawet dosyć przyjemne uczucie.

Ale moim zdaniem ma to sens tylko przed treningiem i tylko w okresach redukcji - kiedy mamy deficyt kaloryczny. Jeśli w innym przypadku brakuje energii to problem jest gdzie indziej (najczęściej w diecie) i można go stosunkowo łatwo rozwiązać. Stosowanie stymulantów w takim przypadku nie jest dobrym rozwiązaniem.