Strona 1 z 1

Choroba Leśniowskiego-Crohna.

: 26 sie 2010, 10:40
autor: nestetin93
Witam

Mam 16 lat. 3 lata temu wykryto u mnie podejrzenie choroby leśniowskiego-crohna. Chciałem dodać ze od 7 roku życia choruje na chorobe agammaglobulinemia brutona (niedobór odporności). Przed wykonaniem badania kolonoskopii i gastroskopii czułem się bardzo zle: byłem słaby, nie wychodziłem z domu tylko do szkoły, ważyłem zaledwie 30 kg chociaż nie miałem jadłowstrętu. To pociągło lekarzy do tego aby wykonać te badania. Po wykonaniu tych badań zastosowano u mnie sulfasalazyne ale to nie przynosiło efektu. Jedynym efektem było to że przytyłem 3 kg. Następny lekarstwem były sterydy a dokładnie ( encorton ). Tu już były widoczne efekty: przytyłem 10 kg i pogrubienie sciany jelita zmniejszyło sie az tak ze lekarze postanowili odstawić encorton z czego ja byłem bardzo nie zadowolony. Po 1,5 roku od odstawienia encortonu moje jelita znowu zaczęły wariować sciana jelita znowu się pogrubiła i znowu wykonano badania kolonoskopii i gastroskopii. Zastosowano u mnie lekarstwa takie jak:
Pentasa 3 x 500mg
Imuran ( brałem go od momentu zastosowania u mnie encortonu ) początkowo 2 x 50 mg a teraz 1 x 50 mg
Hemofer 2 x na dzien
Kwas foliowy 1 x 5 mg
Polprazol 1 x 20 mg
Jaką polecacie diete dla tej choroby ?

Pozdrawiam

Re: Choroba Leśniowskiego-Crohna.

: 26 sie 2010, 11:09
autor: nestetin93
Niszka pisze:
nestetin93 pisze:Jaką polecacie diete dla tej choroby ?
Witaj nestetin93, mamy cały dział na ten temat, zerknij tu: viewforum.php?f=5 , powinieneś znaleźć coś dla siebie :)
Na początku nie poinformowałem jeszcze ze od poczatku choroby nie miałem bólów brzucha, nie było krwi w kale ani krwioplucia tez nie miałem. A tam raczej jest dieta dla ludzi z takimi objawami !

Re: Choroba Leśniowskiego-Crohna.

: 26 sie 2010, 11:21
autor: nestetin93
Tego szukałem, dzięki :)

Re: Choroba Leśniowskiego-Crohna.

: 26 sie 2010, 21:31
autor: Natalka
hej nestetin93, nie ma jednej słusznej diety dla wszystkich, trzeba próbować na sobie :razz: a jak poczytasz poradnik i ten dział to się sporo ciekawych rzeczy dowiesz, a skoro mowa o diecie to lądujemy w dziale Diety :smile: