Dieta podczas leczenia

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
dawidekch
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: lubelskie

Dieta podczas leczenia

Post autor: dawidekch » 13 sie 2010, 18:01

Witam

Od maja choruje na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Objawy to biegunka z dużą ilością krwi. Nie mam żadnych bólów brzucha ani innych objawów choroby...
Mam pytanie odnośnie diety.
Lekarz powiedział mi że nie muszę stosować żadnej diety tylko nie mogę jeść żadnych surowych owoców i warzyw. Mówił też że alkohol nie ma żadnego wpływu podczas leczenia.

Wszędzie gdzie są jakieś informacje odnośnie tej choroby piszę że w dużym stopniu leczy się ją dietą.

Proszę o odpowiedź

Pozdrawiam

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: Dieta podczas leczenia

Post autor: Natalka » 13 sie 2010, 19:13

hej dawidekch,
po pierwsze poradnik żywieniowy do przeczytania :wink: tu masz linka do strony J-elity, tam są różne poradniki http://j-elita.org.pl/?pid=poradnik
jak poczytasz ten dział, czyli Diety to przekonasz się, że nie ma jedynych słusznych wskazówek dla każdego w tych chorobach, bo nietolerancje są różne u różnych pacjentów i co ważne są one przemijające, ogólna zasada jest taka, żeby jeść to co Tobie nie szkodzi no i przy tym żeby dieta była możliwie najbardziej bogata i różnorodna, ja co prawda mam CD a nie CU ale właściwie jem wszystko i mi nie szkodzi, więc nie warto się jakoś specjalnie ograniczać zanim się nie wypróbuje co można a czego nie, powodzenia w eksperymentowaniu :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Misia

Re: Dieta podczas leczenia

Post autor: Misia » 13 sie 2010, 19:57

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”