Strona 1 z 1

Dieta niskowęglowodanowa

: 04 lip 2010, 07:16
autor: bellatrix2009
Ostatnio trafiłam na książkę Ch.B.Allana i W.Lutza ,,Życie bez pieczywa". Ciekawa pozycja, gdzie autorzy stwierdzają po wieloletnich badaniach pacjentów dobroczynne działanie diety bezcukrowej. Uważają, że powszechnie od lat przyjęte opinie o tłuszczach i ich szkodliwości są nieuzasadnione i nieprawdziwe i że to właśnie te poglądy społeczne powodują spożywanie zbyt dużych ilości węglowodanów przez ludzi. Są również powodem powstawania wielu ,,chorób cywilizacyjnych". A te robią istne spustoszenie w organizmie. Według autorów tłuszcze leczą, a spożywanie ich zapewnia i tak dostateczne ilości cukru, który organizm sam sobie z tego tłuszczu produkuje w przyswajalnej i bezpiecznej ilości. W diecie ważne jest, by nie spożywać dziennie ustalonej dawki 6 jednostek chlebowych dziennie. Również w zaburzeniach żołądkowo - jelitowych powyższa dieta przynosi dobre efekty. Autorzy zalecają jej stosowanie pod kierunkiem lekarzy, nie zalecając przerywania leczenia.
,,Jeśli lekarz zechce odwieść was od diety niskowęglowodanowej, zapytajcie go, czy jest w stanie podać wam wiarygodne wyniki badań nad dobroczynnym działaniem węglowodanów" piszą autorzy między innymi...
Polecam tę książkę i proszę o wypowiedzi, czy słyszeliście o tej diecie i czy ktoś z Was ją stosuje.

Re: Dieta niskowęglowodanowa

: 04 lip 2010, 09:32
autor: Misia
treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Re: Dieta niskowęglowodanowa

: 04 lip 2010, 16:03
autor: bellatrix2009
Dziękuję, na pewno skorzystam. :)

Re: Dieta niskowęglowodanowa

: 02 lut 2011, 20:54
autor: Kevo
Dieta LC (niskowęglowodanowa) np. Lutza, to podstawa jeśli ktoś chce zapomnieć o chorobie. Nadmiar weglowodanów (głównie z pszenicy i żyta w warunkach polskich) oraz błonnik wybitnie podrażniają jelita.
Ja już 8 rok bezobjawowo, właśnie na LC :smile:

Re: Dieta niskowęglowodanowa

: 02 lut 2011, 21:06
autor: Mamcia
Zachęcam do z wierzącym inaczej weganem. Modzi dołożą link - proszę.

Re: Dieta niskowęglowodanowa

: 03 lut 2011, 13:07
autor: Kevo
następna dieta cud nie poparta wiarygodnymi badaniami, skoro jest taka super i pomaga dlaczego nie jest ogólnie dostępna i proponowana przez lekarzy
bo nie ma z tego żadnej kasy :mrgreen:

[ Dodano: 03-02-2011 ]
o naiwności ludzko, naprawdę ktoś jeszcze wierzy że przemysłowi farmaceutycznemu zależy na zdrowiu ludzkim ?
Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że najważniejszy jest zysk. Ubiegłoroczna "pandemia" swińskiej grypy pokazała to w całej rozciągłości. A zdrowie/choroba jest tylko towarem na którym można dobrze zarobić.