dieta owocowo-warzywna, a potem zdrowe żywienie

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Misia

Re: dieta owocowo-warzywna, a potem zdrowe żywienie

Post autor: Misia » 01 mar 2010, 15:10

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Agu
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Agu » 01 mar 2010, 17:12

A Ty stosowałaś bezwzględną głodówkę? -woda? czy tę dietę dr Dąbrowskiej? Czemu przerwałaś po 2 tyg.? A później przeszłaś na zdrowe żywienie ściśle wg wskazówek pani dr?
Tą dietę owocowo-warzywną Dąbrowskiej. Nie byłam w stanie dłużej na tej diecie wytrzymać, bo wyglądałam jak dziecko z Oświęcimia. Poza tym nie myśl sobie, że to jest prosta dieta;p Warzywa same w sobie smakują raczej kiepsko i po tych dwóch tygodniach miałam odruch wymiotny na ich widok;) Tak, przeszłam na to zdrowe żywienie wg jej wskazówek. Zresztą ona sama mówi, że nie trzeba od razu stosować diety warzywno-owocowej 6 tygodni, tylko można przeplatać, np. tydzień czy dwa tej diety w miesiącu w trakcie zdrowego żywienia.
Wiesz, zdrowe żywienie na pewno ci nie zaszkodzi, szczególnie, że nie masz objawów poza bólami, no bo przy biegunce czy krwawieniach to już nie bardzo. Ale naprawdę namawiam cię na te leki do pary z tą dietą. Bo jest jeszcze inna kwestia, bardzo trudno jest wytrwać na takiej diecie. Uwzględnij to, chyba, że masz mega silną wolę:) Bo naprawdę na dłuższą metę to jak walka z nałogiem :lol: W końcu każdy z nas ma swoje ulubione dania, których Dąbrowska nie poleca :razz:
Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 01 mar 2010, 18:39

willyfog pisze:Chodzi tu zresztą o czasowe odstawienie białka, węglowodanów i tłuszczy, a nie na stałe, aby spowodować odżywianie wewnętrzne tym co w nas zalega, a więc jednocześnie regenerując organizm.
Jeśli chodzi o komercję - to akurat zarzut bezpodstawny? Ile kosztują warzywa i owoce?
Agu pisze:Nie byłam w stanie dłużej na tej diecie wytrzymać, bo wyglądałam jak dziecko z Oświęcimia.
[cytat usunięty na prośbę użytkownika][cytat usunięty na prośbę użytkownika]
to chyba wyjasnia wiele watpliwosci willyfog .
Slowa o komercji nie dotyczyly tego, ile "uzytkownik" tej diety zarobi czy zaoszczedzi,
ale calej otoczki propagujacej jej ,calej sieci sprzedazy tej "idei",wydawnictwa,poradnictwa,
chocby tych "tygodni kuracji" w centrum misyjnym z podanego linku.
My sie mamy leczyc, a nie wierzyc w cudowne terapie.
Ograniczenie w jedzeniu powinno byc ,ale nie takie, zeby glodowac.
Chyba niezdajesz sobie sprawy ile sobie mozna w ten sposob zrobic nieodwracalnej szkody w zdrowiu.
Taka 6 tygodniowa "oszczedna dieta" dla chorych, to jak dla anorektykow oszukiwanie w jedzeniu,oni tez mysla , ze tak trzeba,ze tak oni zdobywaja wladze nad swoim organizmem,
ze wtedy sa atrakcyjniejsci i zdrowsi.
Bedac w zaostrzeniu to my mamy miec pod kontrola skladniki pozywienia,
ale nie zmniejszac ilosci kalorycznej posilkow, a wprost przeciwnie.
Niewiem, ale wydaje mi sie ,ze chyba nie wiesz jak sie czuje czlowiek w anemi.
Z czego ma czerpac organizm, ktory jest wycienczony choroba ?
Trzeba rozroznic diety dla ludzi zdrowych, od diety ludzi chorych.

Dobre jest to, ze pytasz i czytasz,mam nadzieje, ze wyciagasz wnioski z tego co piszemy.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 01 mar 2010, 19:29

Muszę sprostować kilka nieścisłości
Dieta owocowo-warzywna jest dieta niedoborowa
To jest nieprawda odpowiednio skonstruowana dieta jarska lub nawet wegański niedoborowa być nie musi, ale w NZJ jest to trudne.
Chodzi tu zresztą o czasowe odstawienie białka, węglowodanów i tłuszczy,
Jak się wszystko odstawi to zostanie błonnik, pektyny, lignina, witaminy i sole mineralne. Możemy zatem mówić tylko o zmianie proporcji i przesunięciu akcentów.
Nie byłam w stanie dłużej na tej diecie wytrzymać, bo wyglądałam jak dziecko z Oświęcimia.
To po co pisać o czymś, co się zupełnie nie sprawdziło.
Problemem dzisiejszego społeczeństwa z krajów rozwiniętych jest nadwaga i z tego punktu widzenia trzeba spojrzeć na wiele diet, które ograniczają spożycie tłuszczu, mięsa, cukru i skrobii. Ograniczenie spożycia kalorii, okresowe głodówki (posty), sezonowość pożywienia to rzeczy do których jesteśmy ewolucyjnie przystosowani. Do nadmiaru pożywienia nie.
Wiadomo z prac na gryzoniach i na rezusach, że restrykcja kaloryczna to skuteczny sposób na zdrowie i przedłużenie życia o nawet 1/3. Restrykcja kaloryczna to nie głodzenia, ani dieta niedoborowa - to pełnowartościowe pożywienie, ale ograniczonej wartości energetycznej.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Agu
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Agu » 01 mar 2010, 20:04

To po co pisać o czymś, co się zupełnie nie sprawdziło.
Sprawdziło się, objawy ustały:) Ale byłam dość "szczupła", że tak to ujmę i nie podobało mi się jak ludzie się na mnie patrzą;) Ale to po prostu kwestia tego, że mało ważyłam już przed rozpoczęciem tej diety. U kogoś innego może to wyglądać zupełnie inaczej. Poza tym miałam po prostu dość warzyw. Mówię tu o etapie owocowo-warzywnym oczywiście.
Obrazek

willyfog
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: willyfog » 05 mar 2010, 12:42

Agu - piszesz, że po 2 tyg. diety ustały Ci biegunka i krwawienie. To chyba dowód, że chorobowe zmiany w jelitach zaczęły się cofać. Czemu więc się poddałaś?

jonasz
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: -- poza Polską --

Post autor: jonasz » 30 wrz 2010, 15:34

willyfog pisze:Agu - piszesz, że po 2 tyg. diety ustały Ci biegunka i krwawienie. To chyba dowód, że chorobowe zmiany w jelitach zaczęły się cofać. Czemu więc się poddałaś?
Moze bys odpowiedziala, bardzo ciekawie?

dethleffs

Post autor: dethleffs » 30 wrz 2010, 20:18

może ja odpowiem: ogórki gruntowe :E

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”