Czy można jeść tosty/grzanki?

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Harry
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Czy można jeść tosty/grzanki?

Post autor: Harry » 16 lut 2010, 15:57

Czołem. Aktualnie wracam z pobytu ze szpitala po dość poważnym zaostrzeniu (15 płynnych stolców na dobę, niedokrwistość, niedobór żelaza itp). Jestem teraz na diecie bezmlecznej lekkostrawnej i chciałbym się dowiedzieć, czy mogę sobie zrobić grzanki w opiekaczu? Sama bułka i jakaś szynka. Zamiast keczupu np troszeczkę majonezu. Zastanawiam się co mogę zjeść dobrego bo od półtora tygodnia jadłem tylko krupnik, ziemniaki, marchewkę trochę mięsa kisiel i chleb z masłem (z odrobiną dżemu lub jakąś wędliną) i szczerze mam już tego dosyć :D

Olimpijka

Re: Czy można jeść tosty/grzanki?

Post autor: Olimpijka » 16 lut 2010, 16:11

Harry, jak sprobujesz to sie dowiesz, czy mozesz :wink:
Kazdy reaguje inaczej na jedzenie i musisz sam sprawdzac co bedzie Ci szkodzic. Niektorym nic nie szkodzi, innym przetwory mleczne, a jeszcze innym warzywa, czy owoce.
Na moje oko brzmi to okej, ale jak zareaguje Twoje jelito to nikt Ci nie powie :)
Wracaj do zdrowka!

Awatar użytkownika
Harry
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Harry » 16 lut 2010, 16:41

A czy warto próbować już teraz, czy może jeszcze poczekać z tydzień na mocniejszy efekt leków (dopiero wyszedłem ze szpitala)? Znacie jakieś smaczne potrawy lekkostrawne bez mleka i pochodnych oraz z niską zawartością cukru? Ostatnio myślę tylko o jedzeniu (to chyba też od sterydów xD).

dethleffs

Post autor: dethleffs » 16 lut 2010, 16:57

wcinaj wszystko, kiedy bylem na diecie lekkostrawnej (kleiki i inne dyrdu pierdu )15 srak dziennie, jak zacząlem smażenizny jesc poprawiło mi sie :E , co Cie nie zabije to Cie wzmocni :E

Lorema

Post autor: Lorema » 16 lut 2010, 17:38

Kiedy mój syn (chory na CD) wrócił ze szpitala i był na sterydach jadł ogromne ilości gotowanych klopsów z chudego mięsa (gotowanych we włoszczyźnie), jadł też chude mięso pieczone w piekarniku bez dodawania tłuszczu (drób, wieprzowina). Jadł też jogurty i serki topione chociaż nie były zalecane i wszystko było dobrze. Później jadł biszkopt domowej roboty. Z owoców banany. Do dzisiaj próbujemy różne potrawy w małych ilościach. Patrzymy jakie będą efekty po zjedzeniu.

Misia

Post autor: Misia » 16 lut 2010, 17:59

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 17 lut 2010, 07:53

uwazam ze jezeli wyszedles dopiero co ze szpitala a wczesniej jak sam to opisales miales poważne zaostrzenie to najlpeiej bym jednak dała jeszcze troche jelitom odpoczac zanim zaczniesz im serwowac grzanki i inne pieczone specjalności. staraj sie lepiej trzymac diete. wiadomo, raz nie zawsze 2x nie wciaz ale z rozwagą. majonez, ketchup to tak jak pisali poprzednicy, może nie być najlepszy pomysł. Podlecz się najpierw trochę a potem zacznij sobie testować.

Dethleffs Twoj przypadek to jakiś ewenement chyba, może lepiej nie polecać wszystkim takich rozwiązań co? :mrgreen:
Smutno Ci? A może budyń? :)

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 17 lut 2010, 10:01

Dethleffs Twoj przypadek to jakiś ewenement chyba, może lepiej nie polecać wszystkim takich rozwiązań co? :mrgreen:
Ja tez jestem takim przypadkiem :mrgreen: Im normalniej i wiecej jem, tym lepiej sie czuje, a raczej zalatwiam :razz:

dethleffs

Post autor: dethleffs » 17 lut 2010, 12:55

te "smażenizny" to bardzo na wyrost napisałem, tak, raczej chodziło mi o normalną, zdroworozsądkową diete, liczyłem na przymrużenie oka ;)
ale co Cie nie zabije, to Cie wzmocni, zostawię :E

Piciu
Znawca ❃❃
województwo: wielkopolskie

Post autor: Piciu » 17 lut 2010, 13:20

Generalnie, to dopiero co wyszedłeś ze szpitala , i powinieneś jeszcze troche poczekać z cięższymi potrawami , ale delikatnie , krok po kroku , to wprowadzaj do dziety to na co masz ochote. Chcesz dziś zjeść tosta czy grzanke ? To ją zjedz, i zobacz na efekty. I tak dzień , czy co dwa z inną potrawą i patrz co się będzie działo. Oczywiście unikaj tych produktów co Tobie szkodzą np. mleko i jego przetwory itp.

Awatar użytkownika
Harry
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Harry » 17 lut 2010, 14:27

Co do mleka to zabroniła mi lekarka. Powiedziała, że dopiero zaa tydzień tak plasterek sera mogę spróbować. Nie wiem czy chodzi tu o sposób trawienia mleka czy coś, ale od małego żadnych problemów z mlekiem i pochodnymi nie miałem. Jogurt codziennie musiał być :D Wczoraj sobie wziąłem jakieś czerstwe bułki i polędwicę i wrzuciłem do opiekacza no i na razie nie ma żadnych rewolucji xD

@dethleffs - kiedy mi się zaczynało zaostrzenie (okolice świąt bożonarodzeniowych) uważałem na jedzenie i stan mi się pogarszał. W święta pozwoliłem sobie jeść wszystko co było na stole. Kapusta, pierogi różne smażone rzeczy i byłem zdziwiony, ponieważ moje stolce były bardziej stałe i w dodatku pozbawione krwi :D Sam nie wiem co o tym myśleć. Po świętach kiedy wróciłem do uważania na to co jem stan znowu się pogorszył :P
Czuję pustkę w środku

Misia

Post autor: Misia » 17 lut 2010, 16:02

Awatar użytkownika
Harry
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Harry » 17 lut 2010, 17:09

Zamierzam sobie troszkę właśnie to mleko jednak dorzucić do pokarmu, ale jeszcze nie teraz. Ostatni miesiąc był dla mnie straszny i jak tylko sobie to wspominam to mnie strach bierze, że to może wrócić. I na razie będę jeszcze trochę ostrożny :D
Czuję pustkę w środku

Misia

Post autor: Misia » 17 lut 2010, 17:38

dethleffs

Post autor: dethleffs » 17 lut 2010, 18:06

Harry pisze: W święta pozwoliłem sobie jeść wszystko co było na stole. Kapusta, pierogi różne smażone rzeczy i byłem zdziwiony, ponieważ moje stolce były bardziej stałe
widzisz Harry, miałem dokładnie tak samo, podobnie jak Ty, od wigilii Bożego, pozwałałem sobie na wiele i ku mojemu zdziwieniu stolec nie był szybki ;)
co do restrykcyjnej diety, mam uczucia ambiwalentne ;) co nie znaczy, ze ryzykownych zachowań, nie odkupuje potem w wc :P jako taki umiar trza trzymać

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”