Dieta przy zaostrzeniu

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
aguska
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Dieta przy zaostrzeniu

Post autor: aguska » 12 lut 2010, 20:29

Jestem tu nowa. Bardzo proszę poradzcie co mogę jeść przy zaostrzeniu (najpierw " normalna" biegunka przez tydzień teraz już tylko krew i woda. Już się nawet boję jeść cokolwiek. Niby wiem, że wszystko gotowane, zero warzyw, owoców, gazowanych, slodyczy, itp. Ale może ktoś mi coś poradzi, bo już sama nie wiem. Czego nie zjem to do WC i taki ból brzucha, że aż mnie zgina. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz:)
aguska:)

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Dieta przy zaostrzeniu

Post autor: CatAnn » 12 lut 2010, 20:32

Musisz próbować sama. Metodą prób i błędów. Ja na samym początku jadłam sucharki rozmoczone w dość ciepłej (ale nie gorącej), słabej, niesłodzonej, czarnej herbacie. Potem - włączyło się pieczywo (ale nie takie zupełnie świeże) oraz miękkie ziemniaki. Ale dieta to rzecz indywidualna i to, co szkodziło mnie - Tobie może nie szkodzić i w drugą stronę tak samo...
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 12 lut 2010, 20:38

przeczytaj poradniki na stronach J-elity. j-elita.org.pl
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

aguska
Debiutant ✽

Post autor: aguska » 12 lut 2010, 21:05

Ziemniaki wychodza mi uszami, jem ryż narazie zaczne od tych sucharków dzieki za pomoc. Mamcia, ta strona, która podałaś mi się nie otwiera, nie wiem czemu... : :smutny:

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie

Post autor: ita71 » 12 lut 2010, 23:14

Może teraz się uda :smile:
http://j-elita.org.pl/
Nigdy nie mów nigdy...

Iwonek
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Iwonek » 16 lut 2010, 23:46

hej, ja teżjestem tu nowa!! CHoruję od ponad pół roku i najwięsze probmely mam z przygotowaniem potraw. Ogolnie czuje sie ok, przyjmuje leki, ale często jest krew w kale. Podejżewam że przyczyną może być moja nieprawidłowa dieta, na razie jem zupy, i kanapki z szynką, biszkopty ale mam już dość jedzenia ciągle tego samego:( Czy znacie może jakies forum, strone internetowa bądź książke kucharska , gdzie sa podane przepisy na dania przy chorobie CU?:)
Iwona Dz.

Awatar użytkownika
Justa1985
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Justa1985 » 18 lut 2010, 22:14

aguska ja mam to samo mam zapalenie,a jem ciągle to samo;/ powoli mam dośc ile można jeść gotowanego kurczaka bądx indyka i ryby? nie wspominając o kiślu biszkoptach i kanapkach :cry:

Awatar użytkownika
Harry
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: Harry » 18 lut 2010, 23:40

Może gotowana marchewka/jabłko? Jakaś kasza, ryż gotowane? Takie rzeczy mi dawali kiedy byłem w szpitalu i mi nie szkodziły. Radzili mi też, żeby z kompotu kisiel sobie robić w domu i pić.

aguska
Debiutant ✽

Post autor: aguska » 19 lut 2010, 09:55

Dokładnie Justa, pomysły z daniami się kończą, na kurczaka już patrzeć nie mogę. Wczoraj spróbowałam ryżu z jabłkami- nie pogoniło mnie, żyję. Wiec jak jeszcze nie urozmaicałaś diety tak:) to spróbuj. Pozdrawiam. U mnie dziś święto- pierwszy dzień bez biegunki :razz:

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 19 lut 2010, 12:47

Justa1985 pisze:ile można jeść gotowanego kurczaka bądx indyka i ryby?
Myślę że jeżeli będziecie sobie gotować cielęcine lub wieprzowine to też się tragedia nie stanie, byle robić to w wodzie/ na parze i nie smażyć. Jak ja to robie tak: biore kawał mięsa przyprawiam, wody troche do garka wlewam (można ją przyprawić jeszcze wedle gustu). Jak się woda zagotuje wrzucam mięso i gotuję do miękkości. Po drodze można sobie też tam różnorakich warzyw na wrzucać (ja tak robię)- oczywiście tych warzyw które możecie jeść. Gdy wszystko jest już miękkie mielę mięsko z warzywami i dolewam na koniec wywaru co mi pozostał z gotowania by ciapke rozrzedzić, inaczej mi się przypali w garku podczas podgrzewania :D.

W ten sposób powstaje wam posiłek który jest lekkostrawny i o ile nie nawrzuca się sobie tam drażniących jelitka przypraw powinno być ok. No, i już nie trzeba żyć o kurczaku , indyku i rybach :-) Wariacji można robić pełno i świat się kręci :-)

Odniosę sie jeszcze do tego co Torvik napisał, bo napisał jak zawsze mądrze. W naszym przypadku nie jednoznacznego określenia diety że to można a tamtego nie można jeść. Każdy musi sobie niestety sam dietę wypracować na zasadzie prób i błędów. Zjeść coś i obserwować reakcje. Najlepiej w tym celu założyć sobie zeszycik i zapisywać efekty.

Poczytajcie sobie wspomniany już wyżej poradnik Falka, tam to wszystko jest napisane :)
Smutno Ci? A może budyń? :)

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”