dieta a CU

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: dieta a CU

Post autor: Mamcia » 20 mar 2009, 21:10

Osobiście niezbyt wierzę w to, że piramida jest najwłaściwszym sposobem żywienia. Ewolucyjnie jesteśmy gatunkiem łowiecko-zbierackim, a nie rolniczym. Węglowodany ze zbóż itp są wprowadzone do diety człowieka stosunkowo późno. Z badań antropologicznych wiadomo, że w diecie człowieka pierwotnego było znacznie więcej ryb, a mniej mięsa. Więcej błonnika. Nie chcę tu pisać jaki ma to wpływ na procesy zapalne i drogi metaboliczne, bo już gdzieś to siedzi.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Madzik
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --

Post autor: Madzik » 21 mar 2009, 02:11

emiczek72, Emileczek jesli chorujesz na owrzodzenie jelita grubego i chcesz pozbyc sie wszystkich objawow tej wstretnej choroby to musisz stosowac diete,ktora calkowicie zabrania jedzenia potraw macznych, cukru, potraw mlecznych,ziemniakow,ryzuy mmakaronow.Dieta ta jest opracowana przez Elaine Gottschall dla jej corki ,ktora byla na to chora.

[ Dodano: 21-03-2009 ]
bananek, Zgadzam sie z Toba dieta jest pierwszym krokiem do utrzymania remisji.Ja stosuje diete Elaine Gottschall'' ktora calkowicie zabrania wszelkich cukrow potraw mlecznych,macznych,ryzu,ziemniakow i wielu innych.
malarka

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 21 mar 2009, 08:41

Madzik pisze:to musisz stosowac diete,ktora calkowicie zabrania jedzenia potraw macznych, cukru, potraw mlecznych,ziemniakow,ryzuy mmakaronow
jedyne co musisz, to posiadać rozsądek....
żadne diety cud, jednemu pomaga, dla innego bez znaczenia....nie ma złotego środka....
jem wszystko o czym napisałaś Madzik i jakoś leci... :mrgreen:

Zgadzam się z Mamcią.......mięso jest potrzebne, bardziej niż gerberki :mrgreen:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Misia

Post autor: Misia » 21 mar 2009, 09:45

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

90Christin
Początkujący ✽✽

Post autor: 90Christin » 21 mar 2009, 14:02

czy warto pójsć do dietetyka żeby pomógł ustalić co jeść?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 21 mar 2009, 16:04

Można, ale nie jest to konieczne i dietetyk musi dużo wiedzieć o chorobie, a o to wcale nie jest łatwo.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

elizabet-70
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: elizabet-70 » 23 mar 2009, 14:31

90Christin, Ja usłyszałam to samo od swojego lekarza,ale zaznaczył,żeby unikać ostrych potraw smażonych i wzdymających bo to i zdrowemu moze zaszkodzić.
Czytam tu i czytam,ale jak mam zjeść coś nowego ,coś co ktoś proponuje to w głowie zapala się czujka i czekam na efekty(wiem to ten stan mi może najszybciej zaszkodzić)
Jak nie wiedziałam o chorobie i diecie,to wiedziałam co mi ewidentnie zaszkodziło i podświadomie tego unikałam.Teraz natomiast jak przeczytałam ,wegeta BE to jak gdzieś dodam choć troszkę to efekty są (bóle,kłucia) i tak z wieloma składnikami.
Choć mineło już trochę czasu odkąd choruję to nadal nie mogę dostosować sobie diety.
ela

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 23 mar 2009, 19:45

elizabet-70 pisze:Choć mineło już trochę czasu odkąd choruję to nadal nie mogę dostosować sobie diety
To chyba wogole jest niemozliwe, jesli myslimy o jedzeniu kuchennym.
W zaleznosci od stanu organizmu jedzenie musi sie zmieniac, trzeba nauczyc sie reagowac doraznie, tyle, ze jest bardzo trudne.
Stresu dieta nie uleczysz, a czasem on rozpoczyna zaostrzenie.
Ale zgadzam sie, ze odpowiednio dobrane skladniki,ich odpowiednie przygotowanie, oraz unikanie innych, szkodliwego dla nas indywidualnie jedzenia, pozwala nam w wiekszosci zachowac w miare dobry stan.
Dietetyk moze tylko nakreslic zasady i ustalic w przyblizeniu diete,on jednak niewie czy nam to szkodzi.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 23 mar 2009, 20:26

obyty.z.cu pisze:To chyba wogole jest niemozliwe, jesli myslimy o jedzeniu kuchennym.
obyty.z.cu po co znów straszysz ludzi swoimi teoriami, trochę wyżej Misia napisała piękne podsumowanie o diecie, więc może przeczytaj je raz jeszcze.
nie każdy ma tak jak Ty, są i tacy którym udało się dopasować dietę.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 23 mar 2009, 20:32

Natalka pisze:są i tacy którym udało się dopasować dietę.
wlasnie to napisalem, tyle ,ze raz dopasowana nie znaczy ze na zawsze jest dobra, w zaostrzeniach jest inaczej, inaczej gdy biegunka inaczej gdy remisja. i tyle.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 23 mar 2009, 22:47

obyty.z.cu pisze:ze raz dopasowana nie znaczy ze na zawsze jest dobra, w zaostrzeniach jest inaczej, inaczej gdy biegunka inaczej gdy remisja. i tyle.
no ma się rozumieć :wink:
widocznie źle odczytałam Twój post, tak bardziej ogólnie, że dotyczy wszystkich i w remisji, mój błąd.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
lukas28
Debiutant ✽

Jedzenie wszystkiego przy CU

Post autor: lukas28 » 07 lip 2010, 13:23

Witam,

Z tego co tutaj czytam, to prawie wszyscy musza stosowac diete, u mnie wykryto CU cos okolo 2 miesiace temu, miesiac bralem 3 saszetki "Claversal Micropellets 1,5g", teraz dwie saszetki a po 2 tygodniach mam brac tylko jedna na dzien.

Problem w tym ze jem wszystko, mleko pije litrami, poprostu moja dieta sie nie zmienila przed i po chorobie i mi nic nie ma...

Toalete odwiedzam raz na dzien i tam wszystko OK, 0 krwi, sluzu lub tym podobne.

Czy to znaczy ze dopiero to sie wszystko zacznie, albo ze mam slabe CU ?

Pozdrawiam

scaliłam
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 13:35 przez lukas28, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽

Post autor: gabriella » 07 lip 2010, 13:35

Eee, to jak Ci wykryli to Cu, jak Ci nic nie jest? ;)
Jak możesz jeść wszystko, to jedz i się ciesz :D

Awatar użytkownika
lukas28
Debiutant ✽

Post autor: lukas28 » 07 lip 2010, 13:41

Wykryto poprzez wybranie wycinkow jelita... czyli pewne.

Poczekamy, zobaczymy :)
CU od 10.05.2010
Od 01.10.2012: 2x Mutaflor i cisza :-)
Od 25.03.2011: 3x Budenofalk 3mg
Od 25.06.2010: 2x Claversal Micropellets 1,5g
Od 01.09.2010: 1x Claversal Micropellets 1,5g

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie