Podjadanie

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
bodzia
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Podjadanie

Post autor: bodzia » 28 sty 2009, 18:34

Czy zdarza wam się nie raz, że w czasie diety chcielibyście coś zjeść czego nie możecie.

np. czipsy, cole, pomarańcze itd. :?:
Bodzia

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Podjadanie

Post autor: obyty.z.cu » 28 sty 2009, 18:49

zawsze ,tematem jest ustalenie co mozna zaryzykowc, a co nie.
Napoje gazowane dla wielu zupelnie odpadaja, surowe owoce i warzywa to duze wyzwanie, w sprawie czipsopodobnych sie niewypowiadam,poprostu tego niejadam, wole inne dobrocie.
Stosuje sie do tego co powiedziala moja gastrolog: jesli myslisz o czyms zeby zjejsc przez dlugi okres czasu, tylko sie stresujesz, wiec lepiej zjedz i odchoruj, zapamietaj ze zaszkodzilo i spokoj.Jesli nie zjesz, nerwy ciebie zjedza.
Dieta, to stosowanie sie do ogolnych zasad (czytaj na stronie J-elity), ktora trzeba dostosowac do siebie i aktualnego stanu zdrowia remisja czy zaostrzenie.
http://nzj.iimcb.gov.pl/zywienie.pdf
polecam takze tam kwartalniki, sa naprawde ciekawe.
Pozdrawiam łasucha :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Słonko » 28 sty 2009, 19:06

Czasem zdarza się coś podjeść, ale tak jak napisał Obyty.z.cu - zjeść, odchorować zapamiętać - zawsze działa :) Do dziś pamiętam jak 4 lata temu przed operacją zjadłam kalafior, było baaardzo ciężko i niebawem operacja więc do dziś przy zaostrzeniu unikam go jak ognia pamiętając ten incydent. Podobnie było z porem, koktajlem truskawkowym i innymi rzeczami, jedynie jakoś z kawą mi się nie udaje :wink:

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 28 sty 2009, 19:06

mam i czasem to robię na tzw' chama' ;p nie za często,ale czasami nie mogę sobie odmówić cheesburgera z maka;p czyli psa z budą w bułce ;p
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
kasieek99
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasieek99 » 29 sty 2009, 13:21

dieta moj wrog :twisted: wiem czego mi nie wolno i po czym zawsze sie zle czuje. a i tak sa dni kiedy nie moge sie powstrzymac. potem oczywiscie cierpie z bolu mojego lewego boczka, ale sila wyzsza - podniebienie.
w zasadzie to to dziwne jest, bo przed zjedzeniem juz wiem ze bedzie mnie bolec, a czasami nawet na sam widok juz cos czuje :lol: a i tak nie moge sie powstrzymac.
"Życie dając jednocześnie też odbiera każdemu..."

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 29 sty 2009, 14:47

kasieek99 pisze:w zasadzie to to dziwne jest, bo przed zjedzeniem juz wiem ze bedzie mnie bolec, a czasami nawet na sam widok juz cos czuje a i tak nie moge sie powstrzymac.
mozna by powiedziec - samobiczowanie, tez tak mam. :mur: :bicz:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Renata2
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 08 maja 2009, 20:48

do końca życia będę walczyć z zachciankami. Niestety często to one są górą. Nie najlepiej się czuję po słodyczach i kawie, także po winie. A słodycze prawie codziennie, kawa też. :wink: mimo iż cebula szkodzi niegotuję lub duszę mięsa bez tego dodatku, co niestety odbija się na moich jelitkach... :wink: Unikam tych pokarmów tylko przy zaostrzeniach. Ech życie.......
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”