co zjesc,zeby nie zaszkodzic?

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Szybkielvis1981
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: co zjesc,zeby nie zaszkodzic?

Post autor: Szybkielvis1981 » 18 sty 2010, 19:59

Mi na szczęście imbir nie szkodzi, przynajmniej narazie. Pije grzane piwo z imbirem i jest OK :wink:
Co nas nie zabije to nas wzmocni!

Awatar użytkownika
ranio
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: ranio » 10 mar 2011, 08:43

Przeczytałam już chyba wszystko na temat odżywania przy CU, ale pojawia się pytanie jak przy takiej diecie schudnąć?
Wszelkie surowe warzywa i owoce odpadają, źle się po nich czuję. Cała reszta, którą toleruję to jakoś tak mało dietetycznie wygląda :-(
"Znajdujesz to czego szukasz, umyka ci to co zaniedbujesz."

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Ala57 » 10 mar 2011, 09:50

No właśnie!Jak tu schudnąć nie bardzo jest czym oszukać wiecznie głodny żołądek(ja tak mam przy sterydach)Jak się czyta diety to na dzień dobry mamy bogate w resztki i w błonnik produkty.Ehhhh ręce mi opadają,waga stoi jak zaklęta a wesele coraz bliżej.No i w co się tu ubrać? :cry:

[ Dodano: 10-03-2011 ]
Torvik, zawsze miałam problemy z ograniczaniem.Łatwiej przyszłoby mi w ogóle nie jeść(gdyby to było możliwe)niż jeść połowę :lol: Tak naprawdę jedynym hamulcem jest dla mnie ból,niestety :smutny:

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 10 mar 2011, 12:43

no i że tak powiem, ruszyć tyłek :wink: bo sama dieta to za mało, ruszać się trzeba też, no ale wątek o tym to gdzie indziej jest :razz:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
ranio
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: ranio » 10 mar 2011, 19:53

Zenobius pisze: Ja wiem sam, ze przy sterydach, to apetyt jest staly. Ale mozna sie ograniczyc i przy okazji popracowac nad samodyscyplina :-)
Podkreślony fragment jest chyba moim największym problemem.
Potrafię zapominać o jedzeniu, a to też nie jest zdrowe :-(

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Ala57 » 11 mar 2011, 10:35

Zenobius, masz silną wolę a moja robi ze mną co chce :wink:

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 11 mar 2011, 10:52

Ala57 pisze: Zenobius, masz silną wolę a moja robi ze mną co chce
Moja niestety też...a zwłaszcza teraz przy sterydach. Najgorsze, że powinnam mieć dietę, a mnie ciągle ssie, więc jakieś kruche ciasteczko, herbatnik, i o zgrozo pomarańcze - bo doktor powiedział mi, ze mam stosować dietę śródziemnomorską - zdziwiło mnie to, ale i ucieszyło. Zawsze wiedziałam, ze mamy stronić od 'surowizny', zwłaszcza przy zaostrzeniu, a on mi, że jak najwięcej warzyw i owoców, a że uwielbiam pomarańcze to z czystym sumieniem się zaczęłam nimi zajadać... Do kilku pierwszych wizyty w wc, podczas których myślałam, że ducha wyzionę.
Lekarz zalecił mi jedzenie małych porcji co 2 h, to wiecie, że zerkam na zegarek kiedy te 2h miną i kiedy będę mogła coś wszamać. Non-stop myślę o jedzeniu, nawet mi się śni...to opętanie jakieś, planuje z wyprzedzeniem co ugotuję na obiad, kupuję na 'zapas'...eh zdradliwe sterydy...
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Ala57 » 11 mar 2011, 15:42

Cinimini, to obsesyjne myślenie o jedzeniu jest wkurzające,to tak jakby innych przyjemności nie było :neutral: Jednak miedzy nami jest różnica poważna Ty masz niedowagę a ja duuuużą nadwagę(ponad 20kg!)Jedz dziewczyno ile możesz nabieraj sił jeszcze Cię trochę czeka ciężkich chwil(oby jak najmniej) więc zapas się przyda :roll:

Awatar użytkownika
ranio
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: ranio » 11 mar 2011, 19:49

Zenobius to co napisałeś o tym kebabie to cała ja! Często jest tak, że jem co chociaż wiem, że będę się potem źle czuła, ale mam to ochotę i koniec!
Tak sobie rozmyślam i dochodzę do wniosku, że najważniejszą sprawą jest zmiana nastawienia do tego co jem.

Alu masz jakiś pomysł na zmianę nawyków żywieniowych?

Misia

Post autor: Misia » 13 mar 2011, 21:33

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Ala57 » 14 mar 2011, 06:51

Misia, ciężko mieć silną wolę jak prowadzi się bar :wink: robi się zakupy, szykuje się jedzenie i patrzy jak inni wcinają z apetytem, a do tego jest się niepoprawnym łakomczuchem ze wspomaganiem farmakologicznym.
Ja potrzebuję rygoru odpowiedniej diety i zeby ktoś dał mi po łapach jak siegam po coś.Mój mąż juz nie ma siły bo potrafie mieć łzy w oczach,awanturować się,jeść po tajniacku i jestem sprytna jak słynny miś Yogi z kreskówki :oops:

Misia

Post autor: Misia » 14 mar 2011, 08:13

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Ala57 » 14 mar 2011, 14:17

Misia, świete słowa jakbym moją mamę słyszała.Wstyd mi trochę :oops:
elwirka, z kijkami juz chodzę jakiś czas tylko malo regularnie reszta też jest całkiem logiczna nic tylko skorzystać z rad co zrobię, bo patrzeć na siebie nie mogę(kurczę, zaczynam do rymu gadać :lol: )

Misia

Post autor: Misia » 14 mar 2011, 14:21

marcin820201
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 13 kwie 2011, 22:54

http://www.resmedica.pl/pl/archiwum/zdart10113.html

Wstawiam link do diety, do oceny przez Was. W moim przypadku dieta odniosła sukces, ale tylko wtedy gdy bylem na wlewkach z Pentasy. Teraz wlewki się skonczyly, pojawia się krew a dieta bez zmian- czyli ta dawna 'poprawna' ;) I tu dzienniczek zywieniowy zaczyna zmieniac swoja konfigurację, bo skoro krew to wczesniej oznaczalem, ze szkodzi, a teraz krew po tym co 'nie szkodzi' hmm.... W kazdym badz razie glowny blad w okresie bez krwi na wlewkach to poledwica wieprzowa - wymieniona w linku jako produkt niewskazany - po 24h wyrazna krew. Na drugi dzien kurczak - krwi brak. Panie sa z Instytutu Zywnosci i Zywienia wiec chyba renomowana placowka. Ja stosowalem wariant nr 1 diety tj. ten bez mleka ;).
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”