Dieta doktor Budwig

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
sylvia nowak

Dieta doktor Budwig

Post autor: sylvia nowak » 16 sie 2008, 13:07

Mój lekarz zaproponował mi spróbowanie diety doktor Budwig a dokladnie serka specjalnie zmiksowanego z flaxi oil podobno ma bardzo dobre dzialanie w nowotworach i wszystkich chorobach przewlwklych tak jak nasza ,sama wiem ze on tez ja stosuje tak samo jak i jego żona Jak sprawdze jak dziala to napisze wm odpowiedz

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Dieta doktor Budwig

Post autor: ranka » 17 sie 2008, 00:24

z tego co wyczytalam to ta dieta nie rozni sie niczym od zasad zdrowego odzywiania.
poza tym nie wiem czy bedzie dla ciebie dobra bo dziala silnie przeczyszczajaco. no i co ciekawe- trzeba ja stosowac az do calkowitego wyleczenia o co w NZJ trudno, a raczej ejst to niemozliwe.

ja bym do takich diet podchodzila bardzo sceptycznie,ale jak zauwazylam i napisalam,to jest taka zwykla dieta oparta na produktach zbozowych. aha no i wszelkie oleje.
Obrazek

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 17 sie 2008, 11:22

Ja osobiście mam złe doświadczenia z dietą przy CD. Jeżeli masz zaostrzenie, to lepiej nie eksperymentować... Taki jeden lekarz zalecił mi pieczywo na zakwasie, kwaśne mleko naturalne, teraz już szczegółów nie pamiętam, to było z Vision, jak zaczęłam ją stosować było coraz gorzej, aż skończyło się szpitalem.
Jeżeli chcesz spróbować, to obserwuj siebie i jeżeli przez dłuższy czas nie będzie przynosiła rezultatów przerwij, jeżeli stan zdrowia nie będzie ulegał polepszeniu, to nie warto...
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

Post autor: biedronka24 » 17 sie 2008, 22:20

Moja przyjaciółka chora na nowotwór stosuje tą dietę. Wiem, że podstawą diety jest twaróg zmiksowany z olejem lnianym. Dietę trzeba stosować długo (przy nowotworach około 5 lat-chyba, że źle pamiętam). Generalnie chodzi o nienasycone kwasy tłuszczowe, głównie omega-3. Wiem, że nie należy stosować tej diety przy chemio i radioterapii-ze względu na osłabienie organizmu. Myślę, że w zaostrzeniu też nie byłaby to najlepsza dieta (przecież organizm jest też osłabiony).
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

genus
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --

Post autor: genus » 18 sie 2008, 14:48

Nie mam nic przeciwko konkretnie tej diecie, ale również moge przestrzec przed stosowaniem różnych, dość modnych ostatnio diet, które mają potencjalnie działąć leczniczo na wiele schorzeń
doelli pisze:Taki jeden lekarz zalecił mi pieczywo na zakwasie, kwaśne mleko naturalne, teraz już szczegółów nie pamiętam, to było z Vision, jak zaczęłam ją stosować było coraz gorzej, aż skończyło się szpitalem
Owe diety cud są często fatalnie zbilansowane, nawet dla zdrowego człowieka, np wykluczają spożywanie pewnych grup produktów, albo np. uparcie lansują produkty z pełnego ziarna na zakwasie, przy schorzeniach jelit ma to fatalne skutki sama tego kiedyś doświadczyłam. Apeluję o rozwagę, pamiętajmy też, że wiele z tych diet jest lansowanych przez producentów przeróżnych suplementów diety, które należy stosować równolegle z daną dietą, a które stanowią klucz do całej sprawy - ot jak zwykle, jak nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze:-)

Misia

Post autor: Misia » 18 sie 2008, 21:35

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

sylvi nowak
Debiutant ✽
Choroba: CD u rodzica

Aco myslicie o diecie Dr Budwig

Post autor: sylvi nowak » 15 maja 2009, 23:14

Moj doktor polecil mi zebym przeczytala o diecie dr budwig chociaz przyszlo mi to z trudem to przeczytalam i sprubowalam ,i musze wam powiedziec ze milo sie zaskoczylamjestemsklonna uwierzyc ze dieta dziala od dwoch tygodni mialam grype czulam sie potwornie sslaba i ten ciagly katar i bol gardla nie przechodzil kupilam olej i blender no i zmiksowalam serek razem z olejem i zjadlam na sniadanie i na obiad i sie zaskoczylam bol gardla zniknol i katar tez to byly efekty 1 go dnia ,ipostanowilam kontynuowac diete choc jest to dla mnie trudne bo kocham miesko i cukier a ti niestety jest zakazane ,biegunki totalnie zniknely i konsystencja stolcow tez radykalnie sie zmienila i tak juzbylo dobrze ze zjadlam nalesnika z serkiem i cukrem
no i wszystko szlak trafil ,ale wracajac do sprawy to szukalam w internecie jakiego kolwiek zaprzeczenia dzialania oleju lnianego i tej diety i nie znalazlam.Jezeli ktokolwiek wyprobowal ta diete podzielcie sie ze mna swoimi doswiadczeniami
zagadka

Misia

Post autor: Misia » 16 maja 2009, 10:22

sylvi nowak
Debiutant ✽
Choroba: CD u rodzica

zgadzam sie dieta cud nie istnieje

Post autor: sylvi nowak » 16 maja 2009, 15:50

ale obawiam sie ze chyba nie zabardzo masz pojecie o zasadach tej diety a i tluszccz tluszczowi nie jest rowny i dlatego zupelnie sie z toba niezgadzam w tej diecie osoby smiertelnie chore nie moga uzywac tluszczy zwierzecych i olej lniany {chodzi o nieoczyszczony z pierwszego tloczenia jest bardzo dobrze przysfajalny przez organizm i bardzo bogaty w omega 3 i najpierw proponuje sie zapoznac z wykladami na temat tego oleju albo dokladnie na temat tluszczy a tak apropo to moje cd jest wlasnie w jelicie cienkim wiec powinnam miec po nim biegunki tluste problem w tym ze od kiedy zaczelam to stosowac nie mam ich wcale a llekture o tluszczach i siemieniu lnianym polecam
http://www.olejlniany.zdrowe-produkty.p ... y-drbudwig
zagadka

rajan
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU

Post autor: rajan » 16 maja 2009, 17:51

Torvik, nie rób OT :razz: mogłeś to napisać na PW.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 16 maja 2009, 18:38

sylvi nowak pisze:obawiam sie ze chyba nie zabardzo masz pojecie o zasadach tej diety
ja z kolei mam wrażenie, że w ogóle nie kumasz co Misia chciała Tobie przekazać.
sylvi nowak pisze:to moje cd jest wlasnie w jelicie cienkim
ta wpowiedż również jest dowodem na to, że w ogóle nie czytałaś postu Misi :

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Zachęcam więc do ponownej, dokładnej lektury!

A co do tej diety dr Budwig to jej nie znam i tak jak Misia uważam, że problem diet jest wysoce spersonalizowanym tematem w myśl zasady "dla każdego, coś innego".
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Misia

Post autor: Misia » 16 maja 2009, 19:35

Misia

Post autor: Misia » 16 maja 2009, 22:05

Misia

Post autor: Misia » 17 maja 2009, 09:54

rilbicz
Debiutant ✽
Choroba: IBS
województwo: małopolskie

Post autor: rilbicz » 03 sie 2009, 19:41

ja to słyszałam że ta pasta z twarogu i oleju lnianego jest bardzo dobra na cellulit a o jelitach nic :) ale serek zdrowy i olej lniany tez;)

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”