jak przytyc??

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: jak przytyc??

Post autor: obyty.z.cu » 10 cze 2009, 21:30

napisalem fajny post..i szlag trafil przez ponowne logowanie.
Wiec napisze tylko...kto sie nauczyl gotowac ten nie ma problemu z waga.
Wiem, ze to uproszczenie,ale narzekanie nic nie daje,daje efekt tylko szukanie rozwiazywanie problemu .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Misia

Post autor: Misia » 11 cze 2009, 00:14

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 11 cze 2009, 09:05

Misia pisze się na Twój obiad :mrgreen:
pycha!

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
anulka089
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: anulka089 » 11 cze 2009, 12:20

chciałą bym żeby mi ktoś TAK gotował :roll:

dziamgotka
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: łódzkie

Post autor: dziamgotka » 11 cze 2009, 12:26

witam, czytam wasze info i mam problem bo mam CD i bardzo schudłam i nadal trace na wadze bo nie mam apetytu i wsztstko co zjem zaraz zwracam, wyglądam jak anorektyczka bo waze tylko 38 kg, do tego wszystkiego mam specjalna diete dla bezglutenowców. chyba musze wybrac sie do jakiegos dobrego dietetyka, bo inaczej umre z głodu
dziamgotka

Awatar użytkownika
anulka089
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: anulka089 » 11 cze 2009, 15:51

dziamgotka ważysz 38kg a ile masz wzrostu? ja waze chyba z 36-37 a mam 150 i wygladam jak szkielet. chce przytyć ale jescze nie mam diagnozy co mi jest z kolonki wyszlo colitis chronica simplex -pzewlekłe proste zapalenie jelita

w rozpoznaniu klinicznym jest napisane colitis ulcerosa-możliwe ze moge miec Colitis ulcerosa?

biore sulfasalazin obecna dawka to 3x1

Misia

Post autor: Misia » 11 cze 2009, 16:06

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 11 cze 2009, 18:05

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

hm...mowiac zartem, ksztalty Rubensonowskie u kobiet wcale nie sa az takie zle,
jesli do tego umia sie usmiechac i byc dusza towarzystwa to niemam nic przeciw.
Ale co do tego zdrowego,tlustego i w duzych ilosciach jedzenia.
Patrzac na znanych mi ludzi, pewnie 75 % wynosi takie nawyki zywieniowe z domu.
Patrzac na mlode malzenstwa czesto jest tak, ze mloda zonka chce dogodzic mezusiowi i przepytuje tesciowa o ulubione dania i stad pewnie tak sie ta "zdrowa" dieta ciagnie.Z drugiej strony, czesto jest tak, ze mloda zona chce na sile zmienic nawyki zywieniowe swego meza i "wmusza" mu swoja diete, czyli- baklazany, cykorie,salaty wszelakie, warzywa na kazdy sposob dietetyczny i jeszcze kaze sie facetowi zachwycac jej kuchnia.
(Znam to z autopsji - w rodzinie).
Efekt jest taki, ze facet wykorzystuje kazda okazje by zjejsc cos poza domem,
czesto jesli moze to u mamusi....
Tak wiec dieta musi byc jedzeniem - pozywieniem akceptowanym,dajacym rowniez zadowolenie,czesto kompromisem.
Teraz dzieki internetowi mozemy szybko odnalezc jakis fajny dietetyczny przepis, efektowny,pozywny,nieobciazajacy, a przy tym dajacy mile uczucie "najedzenia sie".

To tylko tak mimochodem,a potrawy z piekarnika z foli polecam szczegolnie,
zreszta z kombiwara rowniez.
Jak ktos chce, to nawet w mikrofalowce potrafi zrobic fajne danie .
Musze jednak przyznac, ze z trudnoscia mi przychodzi jedzenie u moich dzieciakow,
ich calkowita rezygnacja z soli mnie dobija.I jeszcze wmawiaja mi ze to dla mojego zdrowia, na moje pytanie: a co z moimi kubkami smakowymi - zawsze odpowiadaja tak samo - przeciez Ty lubisz slodkie :razz:

Zeby przytyc trzeba akceptowac jedzenie dietetyczne, szukac kazdej formy jego wspomagania, i leczyc nasze choroby bez zadnych "obejsc" czy zaniechania lekow.
Czasem tylko , szczegolnie u kobiet tak jest, ze najpierw sie odchudzaja dlugo, czesto z srodkami przeczyszczajacymi, doprowadzaja sie do stanow chorobowych , a wtedy klopot bo organizm sie odzwyczail "normalnego" jedzenia.
Musi byc nastawienie i motywacja do przytycia, nie zadne tam : waze 42 kg i chce przytyc 3 kg...bo to niema sensu.Trzeba jejsc rozwaznie,przy stanach zaostrzen bardzo zwiekszac kalorycznosc bo wtedy wlasnie najwiecej tracimy.
No i zapomniec o takich "himerach: jak, "tego jejsc niebede bo mi nie smakuje".
Lepiej pomyslec jak przygotowac jedzenie zeby smakowalo i dawalo jak najwiecej.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Misia

Post autor: Misia » 11 cze 2009, 18:55

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 11 cze 2009, 19:25

ja duzo sole, odkad polubiłam gotowanie wszystko co przygotuje ,mi smakuje :roll:
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Unknown
Początkujący ✽✽

Post autor: Unknown » 14 cze 2009, 20:09

Jak widać, używanie sporej ilości soli wcale nie musi być takie złe:
http://charaktery.eu/wiesci-psychologic ... -depresje/ :razz:

A tak bardziej serio, podzielam opinię, że podstawą jest to, aby było i smacznie, i zdrowo.
Oczywiście, jakieś drobne grzeszki, od czasu do czasu, również przejdą - zwłaszcza te związane ze słodyczami :mrgreen:
Mnie w przybraniu na wadze pomogło jedzenie warzyw i mięsa (gotowane/parowane/z folii), w połączeniu z kaszą, ryżem, drobnym makaronem itp. No ale to już kwestia indywidualna
każdego z nas, metoda też chyba jedna z powszechniejszych.

P.S. Jeszcze jedna mała ciekawostka dla zaniepokojonych wartością swojego BMI: http://www.charaktery.eu/wiesci-psychol ... n-na-wage/ :wink:
W sumie oczywiste, przynajmniej ta druga część. Pytanie, na ile miarodajne są wyniki . :razz:

Misia

Post autor: Misia » 14 cze 2009, 21:14

Unknown
Początkujący ✽✽

Post autor: Unknown » 14 cze 2009, 22:02

Link do artykułu podałam tylko i wyłącznie jako ciekawostkę, nieco z przymrużeniem oka :wink: ;)
Sama też staram się spożywać rozsądne ilości soli, używam za to sporo ziół. Do tych, które
znalazły się na Waszej liście dodam jeszcze LUBCZYK (suszony albo świeży) u mnie świetnie sprawdza się w przypadku zup i mięs. Polecam :)
Jeśli chodzi o wędliny - kupne, to niestety, często mimo horrendalnych cen są nieciekawe w smaku i okropnie słone. Odnoszę wrażenie, że niezależnie od rodzaju, wszystkie smakują tak samo, zwłaszcza indycze :/

Avs
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Avs » 30 lip 2009, 14:16

ostatnio patrzylem na produkty bezglutenowe - bardzo duzo rzeczy zawiera skladniki E... - przeciez to jest chyba niezbyt zdrowe (konserwanty jak sie nie myle to sa?)

Misia

Post autor: Misia » 30 lip 2009, 16:30

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”