jak przytyc??

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
skladak
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Re: jak przytyc??

Post autor: skladak » 20 wrz 2009, 23:37

Mi udało się przytyć ostatnio około 3kg. Przy wzroście 1,78m ważę 72kg. Chcę ważyć 75kg i mam zamiar uzyskać to w ciągu najbliższych miesięcy. Jem dużo makaronu,ryżu ,gotowanych warzyw .Jeśli chodzi o mięso to tylko gotowane. Do tego zawsze dodaje jakieś przyprawy: kurkuma,tymianek,majeranek,papryka. Ostatnio moje ulubione danie to makaron z jajkiem "usmażony " na patelnii z przyprawami .Oczywiście bez tłuszczu. Do tego staram się regularnie ćwiczyć . Niestety moje menu jest ograniczone :(, staram sie unikać dżemów,świeżych owoców (jadam bardzo sporadycznie ),zero lodów, kefirów,serów :(. Co do wędlin to jest z tym różnie, jedne szkodzą inne nie.Ciekawe jest to ,że nie szkodzi mi zwykły pasztet z konserwy:).
Pzd

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 21 wrz 2009, 06:10

tiaa.....moja recepta jest prosta - wejść w remisję, z silna anemią i jeść wszystko to czego dopomina się organizm....ani się obejrzałam, kiedy ważę dużo za dużo :mrgreen: :wink:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Misia

Post autor: Misia » 21 wrz 2009, 09:52

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

skladak
Debiutant ✽

Post autor: skladak » 21 wrz 2009, 18:14

Zapomniałem dodać ,że owoców może i nie jadam poza bananami :),czasami melon się trafi (nie mogę się oprzeć ) .Do tego tabliczka czekolady co kilka dni. Coś mi się wydaje,że mój organizm dostrzegł już braki Niedawno przez pewien czas budziłem się w środku nocy i miałem ochotę na coś słodkiego. Już mi przeszło.Poradnik poczytam jak będę miał chwilkę i chęci.I jeszcze jedno ,codziennie pije siemie lniane przed śniadaniem.
Pzd

Misia

Post autor: Misia » 21 wrz 2009, 19:03

skladak
Debiutant ✽

Post autor: skladak » 21 wrz 2009, 20:24

Gdzie ten poradnik żywieniowy można znaleźć ?. Szukam ,szukam i nic . Jeśli można to prośba o wklejenie linku.Z góry dziękuje.

Wera27
Debiutant ✽
Choroba: CU u partnera
województwo: pomorskie

jak przytyć przy CU?

Post autor: Wera27 » 21 cze 2010, 22:41

Mój mąż po odstawieniu sterydów bardzo schudł. Generalnie z chorobą jest już lepiej, faza zaostrzenia jakby minęła - toaletę odwiedza 4-5 razy dziennie. Choroba obudziła się 4 lata temu kiedy rzucił palenie. Teraz wrócił do palenia i jak twierdzi pomaga mu - niweluje uczucie ciągłego parcia ale i pewnie głodu. Z natury jest osobą szczupłą ale teraz to po prostu chudą. Staramy sie przestrzegać zasad żywienia w CU, "lekko" jeść ale jak tu przytyć?
Wera27

kasinp
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 21 cze 2010, 22:44

skoro nadal chudnie to nie ma mowy o remisji, u mnie jest podobnie , tyle ze mam CD , lekarka mowi ze skoro chudne znaczy ze crohn nie spi.

Misia

Post autor: Misia » 21 cze 2010, 23:46

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”