Crohn: Dieta

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Lawenda
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Crohn: Dieta

Post autor: Lawenda » 12 maja 2005, 10:32

kamil86 pisze:A jak wygladala wasza choroba mieliscie jakeis przeetoki itd? Jakie leki jedliscie ze tak amcie?
Czyli jak mamy Kamil86?
Twardym trzeba być nie miętkim...

Awatar użytkownika
kamil86
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: kamil86 » 12 maja 2005, 15:36

Moze tak pozne rozpoznanie rzutuje na dalszy rozwoj choroby. U mnie 1 objawy pojawily sie rok przeed leczeniem... 05, roku przed leczeniem bylo zaostrzenie. I po pol roku tego zaostrzenia skapneli sie ze to crohn. Niby to d?ugo ale w porownaniu do wiekszosciu osob na forum to chyba krótko...
Brak roweru powoduje raka i choroby serca !

Adam

Post autor: Adam » 12 maja 2005, 16:55

Ehh... przez te leki (imuran itd.) dosta?em leukopemi... i musia?em sie uda? na pobranie szpiku do badania... okropna rzecz...

Awatar użytkownika
Lawenda
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Lawenda » 13 maja 2005, 10:19

Kamil86 - pó?ne rozpoznanie w 100% rzutuje. Gdyby lekarze zorientowali si? 10 lat temu nie musia?abym, jak s?dz?, przechodzi? a? trzech operacji. Te operacje by?y wynikiem stanów zapalnych wywo?anych przez Crohna - pisa?am o tym w mojej historii. Teraz bior?c leki jestem w miar? stabilna a je?eli dzieje si? co? niedobrego, zaczyna zaostrzenie to szybciutko w??czam steryd, ?eby to wszystko zatrzyma? i nie pozwoli? si? rozwin?? do postaci jak? mia?am.

Awatar użytkownika
kamil86
Początkujący ✽✽

Post autor: kamil86 » 13 maja 2005, 15:57

No nie wiem czy dobrze tak siegac odrazu po arsena? w stylu sterydy. To jest BARDZO SZKODLIWY LEK !!!!! I nalezy go brac tylko w naglych przypadkacha a nie wtedy kiedy "cos" sie zaczyna dziac.
Brak roweru powoduje raka i choroby serca !

Adam

Post autor: Adam » 14 maja 2005, 08:12

Ja biore budenofalk od 2 lat... Po 3 tabletki potem byly 2, 1 teraz znowu 3...

Awatar użytkownika
Lawenda
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Lawenda » 16 maja 2005, 09:18

Kamil86 - bior? kiedy zaczyna si? co? dzia? - czyli kiedy mniej wi?cej tydzie?-pó?tora mam biegunki, bóle brzucha, spadek wagi i stawy mi odmawiaj? pos?usze?stwa :) Poza tym nie bior? go sama tylko zawsze mój lekarz o tym decydyje :) Spoko!

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Doris » 17 maja 2005, 16:43

ja odstawilam budenofalk po roku poniewaz efekty jego dzialania byly znikome :( lekarze nie polecaja budenofalku przy crohnie
przezucilam sie na metypred i jest ogromna roznica.
w marcu pojawila mi sie przetoka. dostaolam 2 dawki ramicade ostatniej nie chce dac :( biore dodatkowo azathiopryne. aha z przetoki caly czas leci ropka.

ja jem czesto mizeryjke ze schabowymi i nic sie nie dzieje :D pozdrawiam

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Doris » 17 maja 2005, 16:44

ADAM szkoda ze nie wiedzialam wczesniej o budenofalku podarowalabym ci pol opakowania a tak to dalam do szpitala :(

Adam

Post autor: Adam » 17 maja 2005, 18:01

No co? trudno :) ile jedli?cie budenofalk? Bo ja juz 2 lata... a pisze ?e 6 tygodni o.0...

Gość

Post autor: Gość » 26 wrz 2005, 22:30

"Miło" poczytać, że nie tylko ja się tak męczę. Podczas zaostrzeń choroby nie jestem w stanie przełknąć praktycznie niczego. Bywa tak, że wymiotuję nawet po szklance zwykłej wody, a te wymioty są głównie następstwem niesamowicie silnego bólu. Trwa to przeważnie od 2 do 6 tygodni. Przez ten okres albo żyję na Nutridrinkach (które często też wracają na światło dzienne tą samą drogą) albo leżę pod kroplówkami w szpitalu. Pozostała część roku to także ciągłe wyrzeczenia. Nie jadłam fast foodów od dobrych 5 lat nie piję kawy, procentów, nic gazowanego, nie palę nie jem smażonego, bywa że miesiącami nie mogę wziąść do ust surowych warzyw i owoców. Czasem jest ciężko, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić.

cleo
Początkujący ✽✽

Post autor: cleo » 27 wrz 2005, 09:35

No w stanach zaostrzeń to ja często wchodzę na odżywianie pozajelitowe-koszmar! A w reemisji nie jem tylko kapusty, kalafiora, fasoli, grochu, kalafiora, za tłusto i za dużo surowych owocy na raz; biorę witaminki, hemofer, PP, kwas foliowy, azatioprinę, jucolon i tyle.
Na crohna nie ma diety raz mam większą tolerancję raz choruje niewiadomo po czym!
cleo
Bierz życie jakim jest...

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”