Waga

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
lucek
Początkujący ✽✽
Choroba: CD

Re: Waga

Post autor: lucek » 18 lut 2005, 22:13

Dzis bylem u mojego lekarza i powiedzial mi ze moja waga 63 przy wzroscie 185 jest w normie! Ale mnie zdziwil! I powiedzial ze co roku mam robic koloskopie 8O bo przy tej chorobie jest duze prawdopodobienstwo nowotworu! Czy on oszalal? 2 razy juz przezylem kolo i dziekuje za taka przyjemnosc :twisted: co wy na to? pozdrawiam
"Pan Bóg jest wyrafinowany, ale nie jest złośiwy"

gg : 1420958

Awatar użytkownika
Izunia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Izunia » 18 lut 2005, 23:09

Nie znam sie tak dok3adnie na wadze, ale wydaje mi sie, ?e przy tym wzro?cie, to chyba jednak troche ma3o.
Je?li chodzi o nowotwory przy CU, to wystepuj? bardzo rzadko. Mog? wyst?pia wtedy kiedy CU trwa d3u?ej ni? 10 lat, jest rozlegle zajete jelito i pocz?tek choroby w dziecinstwie.
Mi ju? to na szcze?cie nie grozi :)
Kolonoskopi na szcze?cie nigdy nie mia3am, ale z tego co s3ysza3am, to w3a?nie raz w roku powinno sie j? wykonywaa, ale na ten temat na pewno wypowiedz? sie inni, bardziej doinformowani :)

Ajem
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Ajem » 19 lut 2005, 10:42

Mnie lekarz zaleci3 wykonywanie kolonoskopi co dwa lata.
Lucek, trzeba podej?a do tematu troche inaczej.Jedno badanie na rak to tylko jeden dzien z 365 czyli kropla w morzu. :)
Powodzenia

Awatar użytkownika
lucek
Początkujący ✽✽

Post autor: lucek » 19 lut 2005, 11:05

Najgorsze jest to przygotowywanie sie do kolospoki(nie jedzenie 1 dzien i picie tych swinstw), Sam myslalem ze ta waga to malo ale on pokazal mi jakis wykres i ze to miesci sie w normie! Jestem szczuply ale widzialem gorszych :) A czy narkoza szkodzi jak co roku bede mial kolo robione wlasnie pod nia ??

Klaudia
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Klaudia » 19 lut 2005, 18:44

1 dzien?? Ja musze nie je?a ok 2 dni... Za3ó?my ?e mam w ?rode kolonoskopie.W poniedzia3ek wieczorem nie jem kolacji,we wtorek nic nie jem i dopiero w ?rode po 1.5 godziny po zabiegu (który zaczyna sie o 9-10) moge zje?a :( (no i oczywi?cie pije to ?winstwo -2 litry)

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽

Post autor: Doris » 19 lut 2005, 23:26

ja do kolonoskopi nie jadlam 2 dni. mialam ja w czwartek a nie jadlam juz od wtorku rano. nie pilam tego swinstwa bo bylam cwana i polecialam kupic do apteki takie brazowy slodki syropik. jest go tylko 75ml (chyba) i po tym trzeba pic tylko plyny

Kinga
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Kinga » 21 lut 2005, 05:25

Ja choruje na Cu juz 8 lat i jeszcze nigdy nie mialam kolonoskopii. Slyszalam, ze po 10 latach powinno sie sprawdzac jelito ze wzgledu na zagrozenie nowotworem ale czy co roku to troche nie za czesto? Ja sie na swoje pierwsze kolo zglosze za jakies 2 lata a dzieki Waszym opisom wiem juz na pewno, ze poprosze o narkoze :)

Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Małgosia » 21 lut 2005, 08:23

Czego? tu nie rozumiem - na jakiej podstawie postawiono diagnoze CU/CD nie robi?c kolonoskopii?? Przecie? tylko to badanie - w po3?czeniu z badaniem histopatologicznym - jest w stanie potwierdzic lub wykluczya t?/te choroby. 8O
będzie dobrze :-D

Awatar użytkownika
Enia
Debiutant ✽

Post autor: Enia » 21 lut 2005, 09:03

ja mia3am dwukrotnie robion? kolonoskopie (choruje od sze?ciu lat). pierwszy raz pod narkoz?, drug? na ?ywca. Ta druga by3a robiona w klinice i mam wra?enie bardziej miarodajna. Ale powiem szczerze nigdy wiecej bez narkozy!!! Bóle porodowe przy tym to pestka. ja przynajmniej tak to czu3am nie mówi?c ju? o dyskomforcie psychicznym :oops: zwi?zanym z tego rodzaju badaniem. Ale jestem pewna ?e to najbardziej istotne badanie tym bardziej ?e mo?na wcze?nie wykrya raka. Nastepnym razem (a to ju? wkrótce po Wielkanocy) zamierzam wymusia narkoze, jeszcze nie wiem jak ale musze :evil:
GG 5409992

Klaudia
Debiutant ✽

Post autor: Klaudia » 21 lut 2005, 13:20

ja choruje 4 rok i mia3am robion? kolonoskopie ju? 3 razy...

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽

Post autor: Doris » 21 lut 2005, 16:16

ja mialam robiona kolonoskopie na zywca. matko co za bol !!!!!!!!!!!!!! pamietam tylko ze w ktoryms momencie zrobilo mi sie niedobrze i film mi sie urwal (prawdopod. zemdlalam z bolu). prosilam o znieczulenie, chcialam nawet za nie zaplacic. powiedzieli ze dostane a jak pzyszlo co do czego to d........ :evil:

Handzia
Początkujący ✽✽

Post autor: Handzia » 21 lut 2005, 16:36

Jak dobrze pamietam to kolonoskopia w powszechnym u?ytku funkcjonuje dopiero jakie? 6 -8 lat.
Ja podobnie jak Kinga mia3am rozpoznanie postawione na podstawie rektoskopii i badania histopatologicznego.
A rektoskopia by3a na ?ywca i w moim przypadku ca3kiem bezbolesna.

Awatar użytkownika
lucek
Początkujący ✽✽

Post autor: lucek » 21 lut 2005, 16:58

ja choruje od roku a juz mialem kolo 2 razy, raz na zywca raz z narkoza! I powiem ze juz nigdy nie dam sie namowic na zywca! Po prostu moge wyobrazic sobie co czuje kobieta w trakcie porodu... Wiem ze to bardzo wazne badanie ale ja mam 22 lata i mam miec je robione co rok? no bez przesady :) Ale jak mus to mus!

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽

Post autor: Doris » 21 lut 2005, 21:30

Lucek to jestesmy rowiesnikami :)
ja mialam robiona raz kolonoskopie i na nastepny raz nie dam sie namowic :?

Awatar użytkownika
lucek
Początkujący ✽✽

Post autor: lucek » 21 lut 2005, 21:44

Doris nie ma to jak miec po 22 lata :) Apropos odzywek, dowiedzialem sie ze wszystkie ozdywki (kulturystyczne) sa bardzo ciezko strawne przez jelita i dlatego nie radze nikomu ich zazywania!

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”