dieta bezmleczna/bezglutenowa

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

dieta bezmleczna/bezglutenowa

Post autor: biedronka24 » 15 paź 2007, 20:08

witam.w piątek wyszłam ze szpitala.mam podejrzenie celiakii.i czekam na hist. pat z wycinków z dwunastnicy.zalecono mi dietę lekkostrawną.problem w tym, że bardzo spadam z wagi.w ciągu tygodnia ucieka ze mnie około 3 kg.jem ryż, makaron, marchew, pieczywo-bo celiakia jeszcze nie potwierdzona.ale cały czas boli mnie brzuch.żołądek i prawa strona brzucha w dole.nie wiem co robić.po wszystkim mam odruch wymiotny.czasami sięgam po bezresztkowe, ale to jest strasznie drogie.może odstawić pieczywo?i wszystko z glutenem?sama nie wiem... :smutny:
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: dieta bezmleczna/bezglutenowa

Post autor: -Ania- » 15 paź 2007, 20:18

Myśle, ze skoro taka jest sytuacja, to mozesz zasugerowac żywienie dojelitowe, chocby w celu wzmocnienia organizmu. Ale nie znam dokladnie zasad stosowania i etc.

A jesli bezglutenowa to oczywiscie w gre wchodzi odstawienie pieczywa.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
kabran
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: kabran » 15 paź 2007, 21:19

biedronka24 pisze:celiakia jeszcze nie potwierdzona.
Przede wszystkim zakończ szybko diagnostykę w kierunku celiakii - skoro są takie podejrzenia. Czy oznaczałaś przeciwciała? Nie u każdego one wychodzą, ale warto to zrobić. Skoro jednak masz już pobrane wycinki, to chyba nie ma co czekać. Na dietę bezglutenową nie można przechodzić przed zakończeniem diagnostyki, bo wyniki nie będą wiarygodne. Ale chyba masz to już za sobą. Zacznij od tego, aby namierzyć w pobliżu sklep ze zdrową żywnością, na pewno będą mieli bezglutenowe pieczywo. Smakuje prawie normalnie :wink: , zwłaszcza z tostera. Jeśli masz jakieś pytania co do diety bezglutenowej - możesz pisać do mnie na PW. Albo zajrzyj pod adres w moim podpisie.
A dieta bezglutenowa nie do końca oznacza tylko odstawienie pieczywa. Tzn. ja pieczywo jem i to w dużej ilości, tyle że bezglutenowe. Jestem na tej diecie już ponad 3 lata i bardzo sobie chwalę.... :oops: Ale wymaga ona dużej wiedzy, aby normalnie funkcjonować i chyba nie streszczę tego tak "na szybko"...
Prawie wszystko o celiakii i diecie bezglutenowej: www.forum.celiakia.pl ;-)
Biorę: Asamax 500 mg (2/2/2), Metypred 4 mg(2/0/2), Gasprid 10 mg (1/1/1)
Stan: hemikolektomia, do remisji daaaleko...

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 16 paź 2007, 20:33

Poczytaj w ogłoszeniach- nutridrinki można zamówić po ok.4,50 zł, fresubin- 500 ml ok. 7,50. Jest to drogo, ale nie powala, zawsze mozesz się starać o żywienie dojelitowe - przez sondę, wtedy jest refundowane. W dziale diety masz podane ośrdoki tym się zajmujące.
pozdrawiam
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

Post autor: biedronka24 » 16 paź 2007, 21:25

dzieki.juz czytalam część.lekarze, którzy mnie leczyli nawet nie słyszeli o niektórych preparatach, o których mozna przeczytac na forum.a w szpitalu dieta równala sie kleik i suchary.dziś kupiłam ensure.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

viola311
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: viola311 » 26 lis 2007, 20:17

hejka!
Ja tez jestem na diecie bezglutenowej. ale nie ,że lekarz tak mi zalecił, po prostu zaczęłam eliminować wszystko to po czym mnie boli:(
Nie wiem czy mam celiakię ,ale bolał mnie brzuch i podbrzusze też ,głównie po prawej stronie,odruchów wymiotnych nie miałam i nie mam .
Tak na marginesie odrzuciłam tez nabiał, zostawiając sobie tylko jogurt naturalny :cry:
Zlecialam z wagą ponad 6 kilo w ciągu niecałych dwóch miesięcy, ale zważywszy ile i co jadłam przed chorobą nie napawa mnie spadek wagi strachem :wink:
Bardzo dobre jest pieczywo ryżowe z różnymi minerałami polecam:),Firmy Sonko:)
Natomiast w sklepie ze zdrową zywnością ,znajdziesz różnego rodzaju pieczywo bezglutenowe, polecam chlebek orkiszowy ,jest kilka rodzaji w tym bezglutenowy .

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 28 lis 2007, 10:49

viola311 pisze:polecam chlebek orkiszowy
orkisz nie jest bezglutenowy to rodzaj pszenicy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pszenica_orkisz

genus
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --

Post autor: genus » 18 gru 2007, 09:03

Ja doraźnie polecam kaszki ryżowe, bezglutenowe, a w zaostrzeniach, i związanym z nimi brakiem apetytu są dla mnie zawsze jakimś wyjściem, żeby nie zjechać mocno z wagą. Oczywiście to tylko doraźne rozwiązanie, na dłużej trzeba raczej stosować preparaty i dietę pod kontrolą lekarską

Awatar użytkownika
izyda
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: izyda » 18 gru 2007, 15:23

ja tez mialam podejrzenie celiaki ale wyniki byly negatywne mimo to jestem na diecie bezglutenowej na zlecenie lekarza trudno bylo mi nagle przejsc na ta diete bezglutenowy chleb jest wstretny i sypie sie w ustach polecam ci krazki ryzowe ale nie firmy sonko bo sa strasznie twarde lepsze sa te z biedronki albo nawet tesco lub firmy kupiec sa mieciutkie i mozna kupic z roznymi dodatkami :razz: mam tez przepisy na ciasta i pyszne ciasteczka -mnie najgorzej bylo sie roztac ze slodyczami :cry: na tej diecie mozesz jesc glownie ryz bo jest lekki ziemniaki i gotowane miesa hude i raczej jak cie boli gotowane warzywa takie jak marchewka groszek nic co ma pestki i duzo blonnika mozna jesc jajka na miekko,szynke huda...takze nie jest zle przyzwyczaisz sie :razz: ja dobrze znosze melony np zolty jest pyszny i soczysty,arbuzy sa neutralne i smaczne powodzenia jak chcesz przepisy pisz na gg albo wyslij prywata odpisze jak bede na necie

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 18 gru 2007, 15:32

izyda, zapraszam do sklepu www.bezgluten.pl tam są słodycze i pyszne chlebki polecam :)

Awatar użytkownika
kabran
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: kabran » 18 gru 2007, 17:56

izyda pisze:bezglutenowy chleb jest wstretny i sypie sie w ustach
Żeby chleb bezglutenowy był smaczny (no, zjadliwy) to należy go przypiec w tosterze. Polecam zwłaszcza wiejski (jasny i ciemny), a dla tolerujących nasionka - amarantusowy i kołacz - są naprawdę "jak prawdziwe" :wink: Wszystko z firmy wymienionej przez Mikrusię. Ja zawsze robię tosty, nawet na wczasy wlokę toster ze sobą. :razz:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 19 gru 2007, 08:59

kabran, ah pamiętam te czasy jak musiałam miec toster, to były czasy, a dzien bez tostera był dniem straconym :D
A i chciałam powiedziec że strasznie mi smakują rzeczy z firmy schar też z linka tego co podałam ale niestety straszne są ceny - ale ... warto :)
Ostatnio zmieniony 19 gru 2007, 11:43 przez Raysha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kabran
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: kabran » 19 gru 2007, 10:05

Tak, przy tej diecie toster to podstawa! Wielu bezglutenowców ma tostery w pracy, żeby godnie zjeść drugie śniadanie.... :razz: A smakołyki z Schara są rzeczywiście godne polecenia. Tylko te ceny... Zaporowe jak dla mnie... :cry:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 12 gru 2009, 17:54

Fajnie też jest sobie chlebek bezglutenowy odświeżyć na parze. Po prostu wrzucasz chlebek na sitko czy coś w tym rodzaju i dajesz nad garnek z gotującą się wodą albo do parowaru żeby się taki miękki zrobił;)
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 13 gru 2009, 00:47

kabran pisze:Żeby chleb bezglutenowy był smaczny (no, zjadliwy) to należy go przypiec w tosterze.
Natuśka pisze:Fajnie też jest sobie chlebek bezglutenowy odświeżyć na parze.

uwierzcie mi, że żaden z tych sposobów nie przypasił mojej Klaudii, po prostu nie znosi takiego chleba do granic możliwości, jak ma do wyboru zjeść takie pieczywo lub żadne to wybiera tą drugą opcję - niestety :smutny:

Cudowna panie dietetyczka z CZD ( Mikrusia pewnie wie o jaką to kobietę z sercem na
dłoni chodzi :wink: ) już nie raz pracowała nad tym problemem i próbowałyśmy chleba z wielu firm, generalnie schar i bezgluten były najlepsze. Ale jada to pieczywo jak za karę normalnie.
Na bezglutenie jesteśmy gdy jest zaostrzenie.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”