cudowny sposób na wyzdrowienie?

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
genus
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --

Re: cudowny sposób na wyzdrowienie?

Post autor: genus » 01 paź 2008, 08:36

Też słyszałam o podobnej kuracji,choć sama jej nie stosowałam. wiem natomiast, że zarówno witamina c jak i aloes mają działanie drażniące na jelita, często dając wręcz efekt przeczyszczający, oliwa też chyba może spowodować biegunkę, szczególnie na pusty żołądek?
Taka mieszanka z pewnością pobudzi wątrobę do wydzielania większej ilości żółci, co w schorzeniach jelit może być niekorzystne - kwasy żółciowe silnie drażnią jelita, a w tym przypadku trafiają do nich w dużej dawce, bo bez treści pokarmowej.
u mnie witamina c w większych dawkach pogarsza stan jelit, natomiast sok z aloesu piłam raz i skończyło się nudnościami i bólem brzucha. Ale pewnie u każdego reakcja może być inna.

magdalena
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: magdalena » 02 paź 2008, 08:42

Moim zdaniem sok z cytryny + oliwa = horror :shock: , nawet nie potrafię sobie wyobrazić co by się ze mną działo po czymś takim. Moja rada nawet nie próbować.
magda

Renata2
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 02 paź 2008, 17:01

Piłam kiedyś podobne lekarstwo- wagowo: tyle samo miodu, wina i zmielonego aloesu, po 14 dniach zlac, by farfocle nie pływały, łyżkę dziennie rano i wieczorem. Aloes musi być co najmnie pięcioletni. Tamto lekarstwo faktycznie pomogło , ale piłam na "sprawy kobiece". Tego októrym ty piszesz, nie polecam, nie wyobrażam sobie takiej ilości kwasu z cytryny w jelitach. A żółć wylała by mi po samo gardło. :wink: :neutral:
Renata2
asamax / salofalk /pentasa / 500g 2-0-2
tardyferon fol

Awatar użytkownika
karolka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: karolka » 02 paź 2008, 18:53

Mi polecono kiedys sok z jednej cytryny na pol szklanki wody dwa razy dziennie przez dwa miesiace.Wypilam to tylko raz bo za kwasne bylo.
I chyba dobrze,bo pewnie zaostrzeniem by sie skonczylo.

Renata2
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 02 paź 2008, 19:21

Pewnie tak, chociaż kwaśne pożywienie jest podobno wskazane, zwłaszcza dla tych co nie mają kątnicy- bo niszczy bakterie przenoszące się z jelita grubego do cienkiego(tak mi mówiono). :lol:
Renata2
asamax / salofalk /pentasa / 500g 2-0-2
tardyferon fol

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 02 paź 2008, 22:46

Każdy reaguje indywidualnie, ale moja znajoma też się tak leczyła - sok z cytryny i oliwa z oliwek, niestety nic to nie dało, okazało się, że miała raka woreczka żółciowego, może jakby nie eksperymentowała, to by jeszcze żyła... cytryna działa skurczowo, osobiście, to wykończyłabym się szybko... decyzja należy do Ciebie...
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
junior
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: junior » 03 paź 2008, 20:31

A mi to jeden dziadek w szpitalu polecał lewatywy z soku cytrynowego :doh:
Cudowny sposób na wyzdrowienie :neutral: :?: Cuda może lepiej pozostawmy panu Bogu.
Why So Serious?!

http://promocjozercy.pl/ - Najlepsze promocje zebrane w jednym miejscu!

Czy te oczy mogą kłamać?

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 04 paź 2008, 15:38

junior pisze:lewatywy z soku cytrynowego :doh:
:o biedny odbyt ...
EOT.

krenos

Post autor: krenos » 12 paź 2008, 23:01

junior pisze:A mi to jeden dziadek w szpitalu polecał lewatywy z soku cytrynowego.
Niezła jazda by była po takiej lewatywie. Szkoda marnować sok.
Ludzie to naprawdę mają czasem dziwne pomysły, a zwłaszcza znachorzy którzy swoją wiedzę medyczną zawdzięczają sąsiadowi obok.

Magda2313
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Magda2313 » 17 gru 2008, 21:30

też słyszłąm o tej miksturce...ale niby aloes miał byc szwajcarski..a oliwa z pestek winogron.
ponoc taka kuracja efekt przynosi dopiero po roku, a na początku moga wystepować biegunki.

słyszłam tez, że w stanach na nasza chorobę stosują wlewki z witaminy e.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 17 gru 2008, 22:48

kiedys przypadkiem bylem swiadkiem- inaczej ,bylem gosciem pani domu.a pan domu to bioterapeuta,podobno uznany,pomijajac wszystko,i nie wnikajac w jego "terapie",wyszlo na to,ze sila jego sugesti dzialala na tych ludzi,niewazne co by mowil.oni wierzyli,straszne dla mnie bylo to,ze kiedys moj kolega opowiadal mi o niezwyklej kuracji tego uzdrowiciela u ktorego sie "leczyl"...pil miksture z ziol...tyle,ze ja wiem,ze te "ziola " to byla sieczka z siana....z łaki,bylem "swiadkiem jak ja zamawiano u rolnika..ludzie.....wierzcie lekarzom !!!!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
HONIA
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: HONIA » 18 gru 2008, 15:11

ja byłam raz na takiej wizycie u bioenergoterapeuty za wizyte zapłaciłam a kobiete po wyjściu wyśmiałam nie wiem jakim cudem dałam sie namówić na coś takiego kazała mi zamknąć oczy i sie relaksować a ja podglądywałam co ona robi,siedziała sobie na krzesełku i czekała aż minie 15 minut.Na stoliczku miała postawione 3 obrazki z aniołkami i te małe świeczki zapalone.Po tym śmiesznym seansie mówiła że czekają mnie jeszcze pólroczne minimum wizyty u niej bo po pierwszej nie będzie efektu.Osobiście nikomu nie polecam takich wizyt szkoda kasy..

[ Dodano: 18-12-2008 ]
sorki ale chyba troche odbiegłam od tematu...

Magda2313
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Magda2313 » 18 gru 2008, 16:02

Wiadomo, że naciągaczy i oszustów nie brakuje...

Dlatego ludzie naiwni mają przechlapane;/

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”