Bigosik nie s3u?y... :oops:

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Maja
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Bigosik nie s3u?y... :oops:

Post autor: Maja » 30 wrz 2003, 10:46

Oj wcale nie s3u?y na cu... :( ale co pocz?c skoro taki dobry...? A co wam tak totalnie i najmocniej rozwala brzuchy i czemu sie nie mo?ecie oprzea? No chyba, ?e jeste?cie zawsze poprawni i faktycznie pilnujecie dietki to sorry, ale pytam tych co sobie lubi? czasem poszalea. hi hi

Pozdrawiam Maja

Ela
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Re: Bigosik nie s3u?y... :oops:

Post autor: Ela » 02 paź 2003, 18:58

no mnie cu kompletnie ze?ar3o jelito grube, wiec musieli mi je wyci?a i teraz ju? moge je?a wszystko :D

Maja
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

cd.

Post autor: Maja » 03 paź 2003, 09:43

ojej,

Ela pozwól ?e Cie zapytam, czy to oznacza ?e w takim wypadku jak u Ciebie robi sie stomie czy zostawia sie normalne "uj?cie"? Czy to zale?y od stopnia uszkodzenia odcinka koncowego czy od czego? jeszcze? Jak to jest? Bo mi po ostatnim pobycie w szpitalu te? "zagro?ono" usunieciem jelita grubego, ale to by3o dawno i udaje sobie czasem, ?e nic takiego nie mia3o miejsca..., no ale...kiedy? pewnie trzeba sie z tym bedzie liczya.

Wcinaj wszystko co pyszne i sie ciesz, ?e mo?esz :)

Pozdrawiam serdecznie,

Ela
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Re: Bigosik nie s3u?y... :oops:

Post autor: Ela » 03 paź 2003, 22:00

Cze?a Maju, w sumie to nie do konca wiem, jak to jest z tym wycinaniem jelita grubego. Zdarza sie (tak jak u mnie), ?e w którym? momencie choroba jest nie do opanowania i nie ma innego wyj?cia. Ale s? przypadki, ?e przez wiele lat daje sie z tym walczya i powracaj? d3ugie okresy remisji. Lekarze mówi? jednak, ?e po 10 latach od zachorowania na CU ro?nie ryzyko powstania raka i wtedy rozwa?a sie wyciecie, a w ka?dym razie trzeba bya czujnym. Problem w tym, ?e nigdy nie wiadomo, jaki bedzie przebieg choroby.
Tak czy inaczej, w przypadku CU usuniecie jelita grubego nie musi oznaczaa stomii, to znaczy definitywnej stomii. Obecnie wykonuje sie tzw. j-pouch (zbiornik z jelita cienkiego) i pozostawia mo?liwo?a wypró?niania naturaln? drog?. Tak sie jednak sk3ada, ?e nie wszyscy lekarze o tym wiedz? i nie wszedzie sie to robi. Warto sie tym jednak zainteresowaa i powalczya o to, je?li zajdzie taka potrzeba. Pisze o tym na mojej stronie internetowej (www.stomia.info.pl). Jak by co, to pytaj. Je?li bede wiedziea, to s3u?e rad?.

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”