SCD

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Anka

SCD

Post autor: Anka » 14 maja 2003, 19:00

Czy SCD stosuje sie tylko w przypadku CU, czy jest skuteczna tak?e w przypadku Crohna?

Awatar użytkownika
Plantator
Debiutant ✽
Choroba: CD

Re: SCD

Post autor: Plantator » 17 cze 2003, 10:31

Hej! Trudne pytanie.... Powiem Ci tak. Je?li jeste? w stanie stosowaa sie do ?elaznych regu3 tej diety, to mo?e przynie?a Ci tylko pozytywne efekty. Wiele razy juz próbowa3em ale za ka?dym razem co? j? przerywa3o... :oops:

Mikolaj
Admin
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

SCD

Post autor: Mikolaj » 26 cze 2003, 15:28

Plantator pisze:Hej! Trudne pytanie.... Powiem Ci tak. Je?li jeste? w stanie stosowaa sie do ?elaznych regu3 tej diety, to mo?e przynie?a Ci tylko pozytywne efekty. Wiele razy juz próbowa3em ale za ka?dym razem co? j? przerywa3o... :oops:
W zwi?zku z tym, ja stopniowo ewouluje od SCD do diety opisanej w ksi??ce "?ycie bez pieczywa". Czyli jednocze?nie ograniczam typ weglowodanów i ich ilo?a. Z tym ?e mniejszy nacisk k3ade na typ - dzieki czemu nie ma problemów z wyborem "przemys3owego" jedzenia z supermarketów. Majonez czy jogurt które maj? 2.5% weglowodanów s? OK (takim produktom SCD mówi stanowczo nie). Od ponad pó3 roku czuje sie dobrze - ?adnych objawów CU.
Ostatnio w zwi?zku z wyjazdem s3u?bowym, musia3em odej?a od diety na tydzien + nieregularne 3ykanie medykamentów spowodowa3o ?e pojawi3y sie s3abe objawy, ale po 1 dniu diety ust?pi3y - wiec sie nie martwie.
numer Gadu Gadu 14295

moniq

scd a crohn

Post autor: moniq » 23 lip 2003, 01:43

nie mam pod rek? biblii mistrza Lutza, ale z tego co pamietam pisze, ?e Crohn znacznie 3atwiej poddaje sie leczeniu t? diet? (mia3 80% wyleczen u swoich pacjentów).Pewnie warto spróbowaa. E. Gottschall sugeruje minimum 2 letni? diete...Mnie niestety po 3-ch miesi?cach diety ?ycie tak obrzyd3o, ?e pozwalam sobie znowu na kromeczke chleba raz dziennie i troche mniej mi smutno. REwelacji nie widze jak na razie. Poza tym, ?e figure mam jak sprzed 10-ciu lat ;)))Martwie sie, ?e na tej diecie bede tylko chudn?a. Mimo opychania sie golonk? i i ?eberkami ci?gle trace na wadze (pewnie s? tacy, co zazdroszcz?). A tak serio, to je?li zejde poni?ej 40 kg, rzucam te diete w diab3y!

Aneta

Crohn

Post autor: Aneta » 31 lip 2003, 16:46

Witajcie, :
Zmagam sie z Crohnem od ponad 11 lat. (obecnie mam 28 lat) Jestem po kilku zabiegach. Mam bardzo dokuczliwe przetoki (niestety nie uda3 sie zabieg ich zamkniecia).Poszukuje osób która maj? podobne do?wiadczenia.Marzy mi sie jakie? spotkanie.(akurat s? wakacje). Tak ma3o jeszcze wiadomo o naszej chorobie. Przyznam ?e zawsze bawi3y mnie w amerykanskich filmach tzw.grupy wsparcia .Do tej pory radzi3am sobie jako? (uda3o mi sie nawet urodzia synka),ale odk?d wa?e 38 kg (o nastroju nie pisze bo wiecie jak sie czuje!) potrzebuje ?wiadomo?ci ?e s? inni i radz? sobie!Bardzo prosze o jaki? li?cik czy mail malenaaneta@wp.pl Dzieki Pozdrawiam Aneta

Marcin

Post autor: Marcin » 05 lis 2003, 17:48

Odp.miedzy innymi do Miko3aja:
Rok temu mia3em resekcje koncowego odcinka jelita cienkiego (Ch.Crohna) Na pocz?tku mia3em czeste biegunki ,teraz ju? rok po tym zabiegu nie mam w ogóle biegunek - czasami sie zdarzaj? jeszcze. Miko3aj radzi3 mi kiedy? w e- mailu ,?eby zastosowaa diete SDC - kupi3em wiec ksi??ke :"Dieta Dr. Atkinsa" , i zacz?3em cze?ciowo wprowadzaa j? w ?ycie - ale gdy zbyt restrykcyjnie ogranicza3em spo?ycie weglowodanów to by3em os3abiony,z3y i nasila3y sie biegunki.Stosuje j? wiec bo na pewno pomaga -ale w sposób umiarkowany.Przez 2 miesi?ce testowa3em diete marchewkow? - co wieczór gotowa3em marchew - i by3o mi po tym gorzej - biegunki nasila3y sie.
Pewnego razu wprowadzi3em chleb razowy i zielon? cherbate i Jaaaaaaka wieeeeeeelka poprawa !!! Spróbujcie....
Kapsu3ki z Omega-3 nasilaj? biegunke u mnie.
Stosuje Jucolon i encorton
Mocno sie poce przy jakimkolwiek wysi3ku -czym to jest spowodowane ?

Pozdrawiam

Systemy@interia.pl

Beata
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

SCD

Post autor: Beata » 13 mar 2004, 18:35

poszukuje dok3adniejszych informacji na temat tej diety, mo?e jakie? przepisy, szczegó3owe wytyczne, czy kto? ma info na ten temat :?:
pozdr.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 13 mar 2004, 19:05

Droga Beatko

Informacje znajdziesz miedzy innymi na stronie Miko3aja- admina tego forum. Oto link: http://www.colitisulcerosa.republika.pl/

pozdrawiam
Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Beata
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

SCD

Post autor: Beata » 14 mar 2004, 12:18

dzieki Aniu, o to mi w3a?nie chodzi3o :D

pozdr. Cie serdecznie