Nagły przyrost wagi :/

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Nagły przyrost wagi :/

Post autor: toczka » 07 sie 2011, 14:28

Witajcie, pozwalam sobie zalozyc nowy watek (jezeli podobny juz istnieje to przepraszam i jednoczesnie prosze scalcie go z nim :) ).
Otoz pare dni temu zaczelam swoja batalie o nizsza wage. Po malu redukuje slodycze i zbedne przekaski. Sporo sie ruszam. Ale w przeciagu tygodnia moja masa wzrosla juz o 3kg i kazdego dnia na wadze widze wyzsza wartosc! troche zaczynam sie niepokoic, skad te kg sie biora?!
Na chwile obecna stosuje Asamax, Xifaksan i wlewki z Cortyzolu- mam takie pół na pół- pare dni super, pare dni sie krwawi.
Czy ktos z Was mial podobnie? Nie widze po sobie tych kg, tzn. obwody zostaja wciaz takie same.
jezeli tak dalej bedzie to chyba przestane jesc cokolwiek :/
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: Nagły przyrost wagi :/

Post autor: Natalka » 07 sie 2011, 15:53

toczka pisze:w przeciagu tygodnia moja masa wzrosla juz o 3kg i kazdego dnia na wadze widze wyzsza wartosc!
nie rozumiem, po co ważysz się codziennie :neutral:
toczka pisze:Nie widze po sobie tych kg, tzn. obwody zostaja wciaz takie same.
no to nie ma się czym martwić,
toczka pisze:jezeli tak dalej bedzie to chyba przestane jesc cokolwiek
a to już zdecydowanie pomysł do bani,
toczka pisze:Po malu redukuje slodycze i zbedne przekaski. Sporo sie ruszam. Ale w przeciagu tygodnia moja masa wzrosla juz o 3kg
mięśnie ważą więcej, ale w Twoim przypadku, to nie to, bo w tydzień aż tak nie urosną :wink: może przemiana materii mocno zwolniła od tej redukcji pożywienia?
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Post autor: toczka » 07 sie 2011, 16:18

taki juz moj nawyk, ze sie waze codziennie. Czasami nawet dwa razy dziennie- rano i wieczorem...
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: Ania406 » 07 sie 2011, 19:43

toczka, to naturalne, że organizm początkowo może walczyć o kalorie i będziesz lekko przybierać na wadze. Już kiedyś o tym pisałam, w którymś wątku o odchudzaniu- nasz organizm działa tak, że jak zaczynamy mu odbierać standardową porcję kalorii, to magazynuje je ze zdwojoną siłą, żeby się zabezpieczyć. Ten etap szybko mija i na pewno przy regularnym trzymaniu diety i odpowiedniej dawce ruchu, wkrótce zauważysz pożadane efekty. :)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”