co na biegunkę

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
agusia.24
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

co na biegunkę

Post autor: agusia.24 » 07 maja 2011, 10:08

pisałam o mojej sytuacji wczoraj, w poniedziałek maiłam wycięty wyrostek,ale to jelita są chore,od wyjścia ze szpitala mam biegunkę i skurcze jelit, biorę ten asamax od środy,ale na razie nie czuje poprawy czy mogę wziąć coś na przystopowanie,czy nie powinnam? co mam jeść, żeby jelita zaczęły lepiej pracować, próbuje z marchwianką,ryżem ale nic,nie mam za bardzo apetytu,bo boje się, że co zjem to od razu przeze mnie przeleci, cały czas boje się że znowu wezmą mnie do szpitala,a nie mogę zostawić dziecka,co mogę zrobić by było lepiej?

mjmartino
Początkujący ✽✽
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: co na biegunkę

Post autor: mjmartino » 07 maja 2011, 12:40

hmm... mięte możesz pić, rumianek czarną borówkę kupisz w aptece (mi bardzo pomaga a sporo jej wypiłem).
Co do Asamaxu 500 to zwiększ dawkę ja w zaostrzeniu brałem 3x3
Nie jedź nic gorącego raczej letnie.
Ja bym wziął ale...jedną tabletkę i obserwował.. jak Ci nie przejdzie do dwóch/ trzech dni to niestety nie ma nad czym się zastanawiać tylko wrócić do szpitala ... i niech tam leczą/ podleczą Cie.
Dwa nie wiem jak to z wyrostkiem jest ale może to normalny objaw.. który się uspokoi do kilku dni.
Głowa do góry :)
NFZ i biurokracje trzeba zlikwidować!
A lekarzy leczących na oko pozbawić prawa wykonywania zawodu!

Asamax 500 2|0|1
Budenofalk 3mg 0|0|0
Acidium Folicum 15mg 0|0|0 | co 2 dzień
Debutir 0|0|0
Colostrum 0|0|0
Imunoglukan 0|0|0
Bioastin Supreme 0|0|0 (6mg astaksantyna)

Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi!

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Golfi » 07 maja 2011, 14:30

myślę, że możesz wspomóc się LOPERAMIDEM , w jakiś stopniu na pewno ograniczy biegunkę.
"Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo."

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 07 maja 2011, 16:41

albo Enterol bedzie dobry, na moją córkę działa :wink:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 07 maja 2011, 17:52

A próbowałaś banany?
Jak przez Ciebie wszystko przelatuje to dokarmiaj się Ensure albo nutridrinkami, żebyś nie miała niedoborów.
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

agusia.24
Debiutant ✽

Post autor: agusia.24 » 07 maja 2011, 18:18

dziś już trochę lepiej goniło mnie 2 razy,ale dalej mam gorączkę jak nie wezmę paracetamolu, czy jak asamax zacznie działać to gorączka zniknie?
Crohn od 2011 r.
maj 2011r. usunięcie wyrostka robaczkowego
i pierwsza diagnoza
2011r. powikłania po operacji wyrostka, przetoka jelitowo-skórna, wewnętrzna, ropnie w powłokach brzusznych
styczeń 2012r. operacja, wycięcie jelita krętego, zastawki, kątnicy (około 30cm)

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 07 maja 2011, 18:39

agusia.24 pisze:czy jak asamax zacznie działać to gorączka zniknie?
gorączka jest oznaką stanu zapalnego w organizmie, jeśli asamax sobie z nim poradzi, to temperatura też opadnie.
agusia.24 pisze:na razie nie czuje poprawy czy mogę wziąć coś na przystopowanie,czy nie powinnam?
możesz wziąć loperamid czy coś w tym stylu, nie jest zalecane stosowanie takich leków w zaostrzeniu, ale jak musisz to możesz doraźnie zastosować.
agusia.24 pisze:co mam jeść, żeby jelita zaczęły lepiej pracować
szczerze mówiąc, to u mnie jak miałam srakę w zaostrzeniu, to nic nie było w stanie pomóc, goniło tak samo po wszystkim,
a Alutka86 dobrze radzi z Ensurem lub innym takim preparatem, bo dzięki niemu dostarczysz sobie składników odżywczych i odciążysz flaki, a jeśli chcesz wiedzieć więcej o żywieniu dojelitowym to poczytaj w dziale viewforum.php?f=83
:smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 07 maja 2011, 18:48

i nie zapominaj o piciu - duzo pij - łatwo przy biegunkach sie odwodnic - polecam napoje izotoniczne typu powerade itp banany jak radziła alutka i loperamid jak radził golfi :) -

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 07 maja 2011, 19:34

agusia.24 pisze:ale dalej mam gorączkę jak nie wezmę paracetamolu
a jak wysoką masz tą gorączkę? Czy koniecznie musisz brać na nią paracetamol? :roll:
mimo, iż jest "bezpieczny" dla żołądka i jelit to nie można z nim przesadzać. :)
Ja mam pozwolenie tylko na paracetamol w czopkach i to tylko baaardzo doraźnie.
Jak tylko uda ci się wytrzymać temp. to nie bierz, albo staraj się ograniczyć. :roll:
Z czasem się przyzwyczaisz do życia z temperaturą. :)
Jak pisze deth dużo pij płynów.
Nie wiem w jakim stanie jesteś i co możesz jeść. Ja jak już mogę powoli zaczynać jeść to oprócz bananów na biegunkę pomaga mi samo gotowane mięsko.
Ogólnie marchwianka, banany i mięsko zagęszczają stolce i biegunka jest mniejsza. :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 07 maja 2011, 22:13

Co to znaczy, że jelita są chore??? Loperamid pomaga doraźnie, ale potrafi zaszkodzić. Wycięcie wyrostka nie powinno powodować biegunek. Napisz coś więcej. Dlaczego zapisali Asakax??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

agusia.24
Debiutant ✽

Post autor: agusia.24 » 08 maja 2011, 08:14

Mamcia pisałam w wątku powitalnym,dlatego nie chciałam się powtarzać, ale kopiuje to co napisałam
moja sprawa jest dosyć świeża, w niedziele trafiłam do szpitala z podejrzeniem zapalenia wyrostka,ponieważ nie było ono specyficzne,wstrzymano się z operacją do poniedziałku, po otwarciu okazało się,że wyrostek jest zdrowy, natomiast stwierdzono zapalenie końcowego odcinka jelita krętego, guz zapalny krezki jelita cienkiego, podejrzenie wzj lub crohna, odkąd pamiętam miałam dolegliwości bólowe brzucha, biegunki, bóle, podejrzewałam że ma coś z jelitem grubym, bo miałam czasem krwawienia,ale badanie u proktologa pierwsze nie wykazało niczego złego, drugie, że mam lekką szczelinę, jestem umówiona na kolonoskopię na 17 czerwca postawią ostateczną diagnozę, ale czytając J-elita już wiem, że to raczej crohn, dostałam asamax 3x2 tabl.oraz abaktal

Alutka przeważnie mam 37,2 ale czasem popołudniami lub wieczorem 38,3 wtedy biorę paracetamol, tzn że w zaostrzeniu cały czas ma się temperaturę? wczoraj wieczorem bolały mnie wszystkie flaki,dosłownie, nie wiem może złe rzeczy jem, wczoraj zjadłam trochę słodkiej bułki, bułkę z 2 plasterkami szynki marynowanej,2 małe porcje Sinlaca(kaszka z ryżem i mączką chleba świętojańskiego dla alergików), dwie porcje rosołku z kaszą manną, marchewką i odrobiną kurczaka,no i staram się dużo pić,piję rumianek też,
a te nutridrinki nie powodują bólu brzucha? kupuje się je w aptece? spróbuje z tymi bananami dzisiaj
ogólnie co mi radzicie? szukać jak najszybciej jakiegoś gastroentyrologa, żeby sprawdził czy mam dobry lek i ustalone leczenie? chociaż doraźnie,bo wiem że diagnoza dopiero po kolonoskopii, ale nie pociągnę tak do czerwca
czy przy takim zapaleniu trzeba jak najwięcej leżeć?to ma dobry wpływ na jelita,czy nie ma znaczenia?
dziękuję za pomoc i odpowiedzi

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 08 maja 2011, 12:05

wejdz sobie na stronę j-elity i ściągnij poradnik o żywieniu w nzj i tam znajdziesz roździał o zaostrzeniu.. zapoznaj się z nim :)
powinien Ci zamienić na salofalk skoro masz zmiany w jelicie krętym. :)
No wg mnie jesz trochę nieostrożnie..
Poczytaj też na elitarni.com.pl co tam pisze.
Na pewno znajdziesz coś dla siebie.. Pamiętaj nie ma jednej diety.. Każdy reaguje inaczej na poszczególne produkty żywieniowe. Polecam Ensure puszka na około 8 porcji kosztuje ok 30zł.. Bo się niedoborów nabawisz..

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 08 maja 2011, 22:26

ja czegoś nie rozumiem - otworzyli i nie pobrali wycinków?? To jest obowiązek. Byłby hist-pat.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

agusia.24
Debiutant ✽

Post autor: agusia.24 » 10 maja 2011, 14:50

pobrali wycinki,ale na wynik trzeba czekać 2 tyg.
Crohn od 2011 r.
maj 2011r. usunięcie wyrostka robaczkowego
i pierwsza diagnoza
2011r. powikłania po operacji wyrostka, przetoka jelitowo-skórna, wewnętrzna, ropnie w powłokach brzusznych
styczeń 2012r. operacja, wycięcie jelita krętego, zastawki, kątnicy (około 30cm)

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Miki » 08 cze 2011, 14:11

Mi pomaga ryż z jagodami :roll:
Latem jem i kupuję dużo jagód, potem je mroże i wcinam cały rok.

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”