Mleko a budyń w okresie zaostrzenia?

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
cezar2119
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie

Mleko a budyń w okresie zaostrzenia?

Post autor: cezar2119 » 02 maja 2011, 20:45

Jestem nowy w srodowisku i jesli taki temat juz byl to przepraszam.... , jak lekarz mi postawil diagnoze zwiezle powiedzial jakich produktow unikac , na forum z tego co czytalem to trzeba swoja diete znalesc metoda prob i bledow , ale moje pytanie ktore mnie nurtuje to czy np. jak macie zaostrzenie to produkty ktore ogolnie sa nie zalecane z CU w przypadku jak wam nie szkodza to i tak ich unikacie czy nie ? np. w moim przypadku smazone zeczy mi szkodza w zaostrzeniu ale np. mleko i jego przetwory, lub np budyn na mleku zjem i nie widze zeby mnie gonilo na WC, ogolnie to standartowo jest u mnie tak ze rano odwiedze WC zaraz po przebudzenue i w ciagniu dnia raczej jest spokoj ale wieczory bywaja takie ze odwiedzam WC po kilka razy w ciagu np. 2h. Jak nie widze zeby mi mleko i jego przetwory szkodzily to i tak powinnem ich unikac? czy spozywanie produktow ktore nie sa zalecane , po ktorych o dziwo czujecie sie dobrze , powinny byc i tak odsuniete czy? moze wywoluja one jakies zmiany jelitowe w wiekszym lub mniejszym stopniu dlatego powinnem moze odstawic nawet budyn pomimo tego ze jak go zjem czuje sie dobrze....?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Mleko a budyń w okresie zaostrzenia?

Post autor: Mamcia » 02 maja 2011, 21:02

Ja odsyłam do kwartalników, gdzie o diecie jest już prawie wszystko.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 02 maja 2011, 21:06

cezar2119 pisze:Jak nie widze zeby mi mleko i jego przetwory szkodzily to i tak powinnem ich unikac? czy spozywanie produktow ktore nie sa zalecane , po ktorych o dziwo czujecie sie dobrze , powinny byc i tak odsuniete czy? moze wywoluja one jakies zmiany jelitowe w wiekszym lub mniejszym stopniu dlatego powinnem moze odstawic nawet budyn pomimo tego ze jak go zjem czuje sie dobrze....?
nie ma sensu eliminować pokarmów, które Tobie nie szkodzą, im bardziej bogata i zróżnicowana dieta, tym lepiej, więc jedz na zdrowie :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

cezar2119
Debiutant ✽

Post autor: cezar2119 » 04 maja 2011, 11:08

i na pewno jedzac produkty mleczne oczywiscie gdy czuje sie po nich normalnie , nie powoduja one nazwijmy to "CICHEJ REWOLUCJI" , pomimo tego ze czuje sie dobrze po produktach mlecznych, czy nie powinno sie ich tak czy tak ograniczyc do minumim gdyz moga podrazniac jelito w jakims tam malym stopniu a efektem tego moga byc grozniejsze rezultay w niedalekiej przyszlosci...?

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 04 maja 2011, 19:30

polecam Ci poradnik p.t. Żywienie w NZJ do ściągnięcia w pdfie stąd http://www.j-elita.org.pl/?pid=poradnik
i skąd w ogóle te przypuszczenia o szkodliwości wspomnianych produktów?
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.

cezar2119
Debiutant ✽

Post autor: cezar2119 » 05 maja 2011, 20:40

Poprostu bardzo duzo artykulow na temat mleka i produktow mlecznych , a bardzo lubie je spozywac i nurtowalo mnie czy spozywanie ich jest na pewno wlasciwe ...! zaraz zaczynam czytac poradnik - dziekuje:)

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 05 maja 2011, 20:54

nie ma za co :wink: to jeszcze takie dwa artykuły o mleczku i przetworach:
viewtopic.php?t=7726
viewtopic.php?t=4076

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”