żywienie

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
domcia-d2
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

żywienie

Post autor: domcia-d2 » 13 kwie 2011, 20:15

jestem chora na crohna od swóch lat, nie specjalnie zwracałam uwagę na to co jem, ale teraz mam poważne bóle i ide do szpitala i zaczełam się zastanawiać. Może faktycznie trzeba unikać niektórych potraw, ale nie wiem jakich i czy to faktycznie prawda...dajcie znać czy wy tak bardzo zwracacie uwage na to co jecie....ja nie wyobrażam sobie życia bez kakao - uwielbiam, a nie mogę.
Dominika

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: żywienie

Post autor: Cinimini » 13 kwie 2011, 20:35

W okresach zaostrzeń, ja staram sie troszkę przystopować z jedzeniem. Jako, że nie przepadam za papkami z ryżu, a na gotowanego kurczaka juz patrzeć nie mogę, to robię sobie zupki-jarzynowe najlepiej. Do tego staram sie jarzyny ścierać na tarce, bo tak jak mój lekarz powiedział 'mamy upośledzony układ trawienny, więc pomagajmy mu'. Także wszystko ścieram, lub drobno kroję. NA śniadanie, kolacje pszenna angielka z wędlina, dżemem, w międzyczasie herbatniki, biszkopty, chlebki vasa, serki danio, czy twarożek z jogurtem naturalnym, albo jeszcze wersja - jogurt smakowy z siemieniem lnianym.
Kakao tez uwielbiam i właśnie przez Twój wpis nabrałam na nie dzikiej ochoty, no, ale przy zaostrzeniach raczej trzeba je sobie odpuścić ;)
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 13 kwie 2011, 20:37

.
domcia-d2 pisze:teraz mam poważne bóle i ide do szpitala i zaczełam się zastanawiać. Może faktycznie trzeba unikać niektórych potraw,
domcia-d2 pisze:ja nie wyobrażam sobie życia bez
w sumie to sama dałaś sobie odpowiedż.
Zmien swoje nawyki,dieta to podstawa,ale... dieta nie musi oznaczać jakiejś monotoni.
Poza tym,w remisji można wiecej.
Poczytaj sobie poradnik żywieniowy na stronie J-elity.
Dieta nie boli,a bardzo pomaga.

No prosze tego niewiedzialem:

2.Angielka

Ocena: -1 Długa bułka pszenna wielkości małego chleba. W innych regionach znana jako bułka wrocławska lub weka. Regionalizm występujący w Łodzi i okolicach.

Idź do spożywczaka kupić kostkę masła i pół angielki.
Tagi: Brak.
http://www.miejski.pl/slowo-Angielka
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 13 kwie 2011, 20:45

Jakbyś poczytała dział Diety to byś poznała odpowiedzi na swoje pytania.
domcia-d2 pisze:Może faktycznie trzeba unikać niektórych potraw, ale nie wiem jakich i czy to faktycznie prawda
i się nie dowiesz, dopóki nie sprawdzisz na sobie, co Tobie szkodzi, bo NIE MA JEDNEJ UNIWERSALNEJ DIETY dla wszystkich w tej chorobie. Poczytaj ten dział, poradnik żywieniowy http://j-elita.org.pl/?pid=poradnik (czwarty od góry).
o kakao viewtopic.php?t=5417&highlight=kakao
w czasie zaostrzenia viewtopic.php?t=6431&highlight=dieta
co do testowania produktów na sobie to oczywiście mam na myśli czas remisji.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 13 kwie 2011, 21:16

Hahah...faktycznie obyty.z.cu, zapomniałam, że to regionalizm, który moze nie być zrozumiały dla wszystkich - jak migawka, tytka i krańcówka ;)
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 13 kwie 2011, 21:23

U mnie na bóle brzucha nawet w remisji ma to co jem bardzo duży wpływ.. Ale jest to kwestia OSOBNICZA... Każdy reaguje inaczej na produkty żywnościowe.
Mi np. bardzo szkodzą wędliny sklepowe, nawet te najdroższe..
Dlatego wszytko teraz robię w domu. piekę gotuję mięsa... Robię pasztety, galantynę i klopsy...nawet w słoiku... tzn. zamiast piec kładę do słoika i gotuję, wtedy jest zawekowane..i długo się trzyma.
Nic smażonego, tylko gotowane we wrzątku, albo na parze..
Nawet normalnie herbaty nie mogę się napić, tylko rumianek i melisę...
A w razie bardzo silnych wzdęć to miętę sobie parzę.
Warzywa nawet gotowane takie jak marchew, seler itp. mi szkodzą, nie trawią się.
Ale za to sałata, rzeżucha i inne zielone to spokojnie mogę...

kakao- a nie szkodzą ci nutridrinki. Może czekoladowy z braku laku.

Ale pamiętaj to jest kwestia dla każdego indywidualna. Poczytaj dokładnie ten dział i poradniki j-elity ewentualnie jeszcze www.elitarni.com.pl dział dietetyka.
Polecam!
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Misia

Post autor: Misia » 13 kwie 2011, 21:40

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 13 kwie 2011, 22:30

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Na początku go prowadziłam i nie powiem, bo pomógł... , choć czasem musiałam się nagłowić, zastosować metodę prób i błędów, żeby wytropić to, co mi nie leży... :neutral:
Jak na teraz to najlepiej przyjmują mi się papki :smile: Czasem trzeba się 'uwstecznić', żeby potem pójść do przodu :neutral:

Tak więc domcia-d2: wywalamy wszystko co nam szkodzi, a zostawiamy co podchodzi :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”