Zmiana nawyków żywieniowych.

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
ranio
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Zmiana nawyków żywieniowych.

Post autor: ranio » 19 sty 2011, 19:41

Za mną kolejny dzień w nieodłącznym towarzystwie bolącego brzucha. Nawet nie to, że biega często do WC, po prostu delikatnie pobolewa. Wychodzi na to, że kasza jaglana jednak nie dla mnie :-(

Do niedzieli jestem w domu, mogę sobie pozwolić na lekkostrawną dietę, bo nie mam w planie żadnej pracy fizycznej itd.
Najtrudniej pożegnać się z herbatą. Moja ulubiona to zwykły Lipton, jedna saszetka na niecały litr wody, obowiązkowo min. 4 łyżki cukru i troszkę soku z cytryny. Sporo jej wypijam w ciągu dnia, bez cukru mi nie smakuje. Z miodem też nie.

Najłatwiej z obiadem: filet z kurczaka na parze lub pieczony, ziemniaki z odrobiną jogurtu (ew. koperek) i gotowana marchewka (zmiksowana bo taką najbardziej lubię).

Tylko co poza tym? Jakie są Wasze patenty na lekkie posiłki?

Z góry dziękuję za podpowiedź :-)
"Znajdujesz to czego szukasz, umyka ci to co zaniedbujesz."

Lorema

Re: Zmiana nawyków żywieniowych.

Post autor: Lorema » 19 sty 2011, 20:37

Przygotowuję dla syna schab, (z tego schabu wykrawam tłuste kawałki, których syn nie je) gotuję we włoszczyźnie (marchew, pietruszka, por). Klopsy drobiowe i z chudej wieprzowiny (np. ze schabu) - gotowane. Ryby ale to już napisały tola i Niszka. Filet drobiowy pieczony bez tłuszczu w piekarniku.

Awatar użytkownika
ranio
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: ranio » 19 sty 2011, 20:46

Dzięki :-)

Na filet z kurczaka na parze mam taki patent, że zawijam w liście pora (dokładnie umyte, ta zielona część, którą zwykle się wyrzuca). Dzięki temu mięso jest smaczniejsze.

Lorema - fajny pomysł z tym schabem. Czy możesz napisać coś więcej - jak go przyrządzasz?
"Znajdujesz to czego szukasz, umyka ci to co zaniedbujesz."

Lorema

Post autor: Lorema » 19 sty 2011, 20:55

Kroje schab na cienkie porcje (szybciej gotuje się) i gotuję razem z włoszczyzną, możesz jeszcze dodać seler (ja nie dodaje bo mój syn jest uczulony na seler), przyprawiam tylko pieprzem i solą.

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”