Juz 5 m-c diety SCD

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Dominika

Juz 5 m-c diety SCD

Post autor: Dominika » 16 kwie 2003, 17:16

Czesc, nazywam sie Dominika. Stosuje SCD od 5ciu m-cy. Sluze pomoca, w miare mozliwosci, oczywiscie, o diecie i skladnikach, np. mace migdalowej. Ja ja kupuje gotowa, wychodzi taniej, niz mielone migdaly. Przez mielenie zdazylam zepsuc juz 4 mlynki.
Jelsi ktos stosuje ja takze, to bardzo bardzo chcialbym wynienic sie doswiadczeniami.
Nika
dhrycaj@pulsnet.pl

Izabela Ledwon

Re: Juz 5 m-c diety SCD

Post autor: Izabela Ledwon » 16 kwie 2003, 17:17

Czesc, wlasnie mam zamiar a moze nawet juz zaczelam stosowac diete. Choruje od 7 lat i probuje czego sie da. Wykorzystuje te przepisy z angielskich stron i sa calkiem niezle ale ogolnie to ciezko tak calkiem trzymac sie wszystkiego. Gdzie kupujesz make migdalowa? Chetnie nawiaze kontakt i wymienie sie uwagami czy pomoge, jak sie da.

Iza
hotwhisky@wp>pl

Miko3aj

Post autor: Miko3aj » 16 kwie 2003, 17:18

Iza, je?eli jeste? z trójmiasta to m?ke mo?na kupia w firmie Atlanta: adres na stronie "?ywno?a specjalna" - podobno przesy3aj? te? kurierem, po wcze?niejszym przelewie na konto - tak? informacje tam uzyska3em. Mi zaoferowali 16PLN+22%VAT za m?ke z pra?onych migda3ów oraz 19.75PLN brutto za p3atki migda3owe.
amk025@go2.pl

Ba?ka

Post autor: Ba?ka » 16 kwie 2003, 17:19

Ja choruje na CU od 7 miesiecy.Nic nie wiem o tej diecie.Mog3yby?cie podaa mi co?wiecej niz pisze na tej stronie i kilka przepisów no i oczywi?cie co? bli?ej o skuteczno?ci.
T? m?ke mo?na kupia tylko w Atlancie?

Mikolaj

Post autor: Mikolaj » 16 kwie 2003, 17:19

M?ke mo?na kupia w firmach zajmuj?cych sie sprzeda?? bakalii. To co jest zamieszczone na stronie to ogólne wytyczne, je?eli potrzebujesz jaki? szczegó3ów to a) kup ksi??ke lub b) pytaj - chetnie odpowiem.

Zasada diety jest bardzo prosta: dopuszcza wszystkie produkty ?ywno?ciowe z wyj?tkiem tych które zawieraj? z3o?one weglowodany - dla uproszczenia umie?ci3em spis takich produktów. G3ówny problem w diecie to znalezienie "czystych - bez weglwodanowych" produktów - co wbrew pozorom nie jest to 3atwe. Dla przyk3adu znalaz3em tylko jeden komercyjny majonez bez cukru: Majonez Kielecki...

amk025@go2.pl

hanis

Post autor: hanis » 16 kwie 2003, 17:19

chcialam zapytac w jakich ilosciach kupuje make mnie zaoferowano 10kg jednorazowo.Jeszcze chcialam zapytac czy ktos rozpoczynal diete w zaostrzonym etapie choroby.

Mikolaj

Post autor: Mikolaj » 16 kwie 2003, 17:21

Mnie zaoferowano:
10kg za m?ke, cena za kilogram ~16PLN + 22% VAT =~ 20PLN/kg
12.5 p3atki migda3owe (do mielenia), cena za kilogram ~17.5PLN + 7% VAT = ~20PLN/kg.

Zwróa uwage ?e w przepisach s? te? m?ki orzechowe. Do tej pory mieli3em orzechy w3oskie , laskowe i ziemne. Wypieki z nich maj? wygl?d pupernikla. Dla mnie numer jeden: to orzechy laskowe, numer dwa w3oskie, a ziemne to jak kto? lubi (nie polecam) ;-). Orzchy laskowe maj? przewage nad w3oskimi ?e s? "czystsze" - nie ma skorupek. We w3oskich nawet obranych zawsze sie co? znajdzie...
No i najwa?niejsza kwestia: orzechy s? tansze... 0.5kg laskowych w supermarkecie 11PLN (TESCO), 1kg w3oskich obranych 17PLN (Intermarche) (poda3em najni?sze ceny jakie znalaz3em)

amk025@go2.pl

j

Post autor: j » 17 lis 2003, 05:07

obie z siostra jestesmy chore na te chorob czyli wrzodziejace zapalenie jelita grubego i ja mialam nawrot i mam choroby po 4 3 miesiacach tej diety siostra ma od tygodnia po 6 miesiacach diety!!!!!!!!!!!!!!!pytanie jest jedno czy ta dieta komukolwiek pomogla??????????????

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”