Kochaj i tańcz

Filmy, seriale, programy - wszelkiego rodzaju i gatunku - lubiane i nie, najchętniej oglądane i godne polecenia oraz te, których oglądanie to strata czasu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Kochaj i tańcz

Post autor: Shadowka » 07 mar 2009, 21:59

Byłam dzisiaj w kinie, z nastawieniem ,że idę tam tylko dlatego, że obejrzenie tego filmu marzy się mojej mamie. Spodziewałam się kiepskiej podróbki amerykańskich filmów, kiepskich tekstów i beznadziejnego tańca. Powiem, że nawet się zdziwiłam i oglądanie tego filmu nie było dla mnie bardzo traumatycznym przeżyciem.
Jeżeli chodzi o aktorów: super dobrana Katarzyna Herman asystentka Kettlera) - zagrała naprawdę ekstra, Wojciech Solarz, Jakub Wesołowski i Paweł Tomaszewski (3 kumpli Wojtka), całkiem nieźle Wojciech Meckwaldowski(narzeczony Hanni)i te postacie miały prześwietnie napisane swoje role, teksty i zachowanie zabawne i dalekie od amerykańskiej wizji ;) Super jeszcze po prostu fachowo chociaż mało Mariusz Słupiński (brat Wojtka) i Krzysztof Globisz (ojciec Wojtka)
Totalnie nie poradziła sobie Iza Miko(Hania)i Katarzyna Figura(matka Hani), DOminika Kuźniak(jakaś tam kobitka :P) zagrała identycznie jak w BrzydUli więć nie porwała mojego serducha.
Główny bohater Mateusz Damięcki(Wojtek), zagrał fajnie, jednak tutaj mogli wziąć więcej z amerykańskich kolegów aktorów i mocno poćwiczyć taniec bo troszkę tak jakby na siłę to zrobione. Podobne zdanie mam co do tańca Izy Miko.

Co do różnego rodzaju scen: super scena z tańczącym mimem - bardzo fajnie zrobiona, wszystkie sceny z chłopakiem Hani ubaw po pachy, scena tanga nawet fajna chociaż daleko jej do tych : http://www.youtube.com/watch?v=DEwZIufmafo ,http://www.youtube.com/watch?v=dBHhSVJ_S6A.
Scena w dyskotece gdy ludzie tańczą bardzo jakaś taka chaotyczna, widać że wszyscy tańcują, ale nic konkretnego. Mogli troszkę lepiej ją złożyć, ale ogólnie dużo ruchu ,kolorów i ładnych buzinek :D
Złe sceny to pierwsze poważna rozmowa Hani z matką, obie Panie zagrały to troszkę tak jakby ćwiczyły do teatrzyku szkolnego, sztucznie i niefachowo.

Reasumując : cieszę się, że sama fabuła nie poleciała Hollywood, i jak to w takich filmach bywa koniec nie jest potrojonym happyendem ,ale kończy się rozsądnie i pozytywnie jak to film miłosno-taneczny :) Nie przesadzili jednak z super dobrocią i to mi się podoba.
Szkoda, że z Hollywood nie wzięli sobie do serca składania scen i owego ćwiczenia tańca przez głownych bohaterów ;) Można iść odprężyć się , pooglądać, jednak nie wymagać nie wiem jakich uniesień estetycznych i dzieł sztuki.

To wszystko oczywiście moje zdanie i podejrzewam, że nie każdemu się spodoba.
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
klaudiab87
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: Kochaj i tańcz

Post autor: klaudiab87 » 07 mar 2009, 22:24

Shadowka pisze:Totalnie nie poradziła sobie Iza Miko(Hania)
Zgadzam się w zupełności. Była strasznie sztuczna i gdybym nie wiedziała o tym, że jest aktorką to bym pomyślała, że to amatorka.
Shadowka pisze:Złe sceny to pierwsze poważna rozmowa Hani z matką, obie Panie zagrały to troszkę tak jakby ćwiczyły do teatrzyku szkolnego, sztucznie i niefachowo.
Myślę, że nawet nie troszkę a bardzo! Była to najgorsza scena.

Co do Mateusza Damięckiego, to mnie powalił na łopatki. Wiedziałam, że ma talent i potencjał ale nie zdawałam sobie sprawy z tego, że aż taki.

Generalnie film nie powalił mnie na kolana, ale przyznam szczerze, że były takie momenty, kiedy miałam ciarki.

Moim zdaniem, pomimo niektórych niedociągnięć warto się wybrać do kina, chociażby po to, żeby wyrobić sobie zdanie czy to kolejna przereklamowana, kiepska polska produkcja.
"Tragedie zdarzają się wszędzie. Możemy doszukiwać się przyczyn, winić innych, wyobrażać sobie jak odmienne byłoby bez nich nasze życie. Ale wszystko to nie ma znaczenia, zdarzyły się i koniec. Musimy zapomnieć o strachu, jaki wywołały, i rozpocząć odbudowę." - Paulo Coelho

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: CAMPARI34 » 07 mar 2009, 22:26

nie przekonuje mnie ten film za duzo zajwek w tv a szczególnie w TVN stacji za dużo ich w zajawkach tej mikko i damięckiego przejedli mi się na maxa są wszędzie w dzieńdobry TVN i wogóle wszędzie :wc:
:D

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: CAMPARI34 » 07 mar 2009, 22:49

ni po prostu widzą, że ten film ma potencjał :lol:
no może ale i tak mnie to nie przekonuje a zazwyczaj film który jest na maxa reklamowany szczególnie w zajawkach okazuje się kichą maxa
:D

Olek

Post autor: Olek » 07 mar 2009, 23:04

Straszna tandeta. Jak zobaczyłem, że tam gra ta Miko to od razu wiedziałem, że to lipa. Musieliby mi zapłacić, żebym to oglądnął.
Dziwna sprawa, że nie ma w tym filmie Mroczków i Cichopek :lol:

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 07 mar 2009, 23:35

Jako, że jestem zagorzała fanka Dirty Dancing to wszystkie filmy o tańcu są dla mnie 'pozycja' obowiązkowa...
Jutro idę na owy 'Kochaj i tańcz" ... pewnie jak zwykle wyjdę zniesmaczona, ze stwierdzeniem, że DD jest najlepszy ;)
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 08 mar 2009, 08:01

Cini DD jest lepszy , ale to jest film który przecierał szlaki, nie ma co porównywać nawet jednego z drugim.
Natomist wydaje mi się, że krytyka, że jest tandetny bo: jest dużo reklam ? No każdy jak wydał kasę nawet TVN chce teraz tą kasę odzyskać nie dziwie się. Bo gra tam Miko? Zagrała kiepsko, ale już wolałam ją niż Cichopek bo bym chyba fotel zjadła. I tandetny tylko dlatego, że polski i dlatego, że tak musi być? Jest sporo ciekawych scen i wydaję mi się, że co o mnie myślisz kotku tudzież testosteron był dużo gorsze i bardziej przereklamowane, nudne i przekombinowane a tutaj faktycznie po porostu się patrzy bo cały czas coś się dzieje :)

Film da się zobaczyć i pewne potacie bardzo dużo wnoszą do całości, nawet jak sam główny wątek jest taki tam sobie ;D

Fajnie jeszcze Damięcki spada z nieba ;)
Pozdrawiam
Shadi

Obrazek

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 08 mar 2009, 12:08

Mi szkoda kasy na bilet do kina na ten film. Uwielbiam filmy taneczne, ale reklamy w TVN skótecznie mnie zniechęciły. Poczekam, aż będzie w TV i jak nie będę miała co robić to może na niego spojrze.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 08 mar 2009, 22:09

No i widziałam...
Przyznaje, że jestem mile zaskoczona ... Sceny tańca...szczególnie te w sali prób - rewelacja, fajny motyw z mimem ..
Spodziewałam się kolejnej dennej historyjki, że Hania zastąpi partnerkę Wojtka (Sylwie), wygrają konkurs i ogólnie słodko, aż mdło ... jak to bywa w takich filmach ;) ... No i jestem pod wielkim wrażeniem Jana (pamiętacie go z Moulin Rouge w Tangu Roxan ?)
Co do gry I.Miko, o dziwo nie przeszkadzała mi, aż tak mocno (choć nie przepadam za nią), ale faktycznie ma taką drażniącą amerykańską manierę. Przeszkadzało mi natomiast to, ze tancerzami m.in. były osoby ze znanych nam programów YCD i TzG ... wolałabym, aby były to zupełnie 'świeże' osoby - no i ta sztuczna radość Sylwii z wygranej (Bosak) - no, ale wybaczam, wszak jest tancerką ;) .
Skoro o tańcu ... to nieźle zamaskowano niedociągnięcia Wojtka (Damięckiego) - 'cięte' sceny ukryły to co trzeba.
Ogólnie wyszłam z pozytywnymi odczuciami, nie rozczarowałam się. Oczywiście nie jest to film głęboki, poruszający życiowe problemy... jest miły, lekki i przyjemny, no i przede wszystkim PIĘKNY TANIEC...i fajna muzyka ;) - Afromental .

DD zawsze będzie # 1 ;)
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 09 mar 2009, 10:16

Cinimini pisze:Spodziewałam się kolejnej dennej historyjki, że Hania zastąpi partnerkę Wojtka (Sylwie), wygrają konkurs i ogólnie słodko, aż mdło ... jak to bywa w takich filmach
zapomnialam o tym napisać :) też podobało mi się to rozwiązanie, że nie wparzyła tam Hania, tak samo jak to, że po ostatniej super scenie na łace nie pojechali na ten konkurs i nie wygrali go :) bo to pojechało by już niezłym banałem :)
Pozdrawiam
Shadi

Obrazek

Awatar użytkownika
Emilo
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Emilo » 09 mar 2009, 18:42

Dokładnie, film całkiem dobry jak na POLSKIE realia :roll: Przynajmniej nie jest jakimś plagiatem zza oceanu a tego sie spodziewalismy ze znajomymi :roll:

Tak, że ja polecam :roll:

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: deep navy » 10 mar 2009, 13:43

Jeżeli jakimś cudem obejrzę ten film to... zdjęcie z avatar'a wkleję sobie w dowód osobisty :)
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

Awatar użytkownika
syla2146
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: syla2146 » 10 mar 2009, 14:04

Piractwo na tym forum tępimy!
Ostatnio zmieniony 10 mar 2009, 15:05 przez syla2146, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
andzka
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: andzka » 11 mar 2009, 09:42

Idę dzisiaj na to ... zobaczymy :)

Awatar użytkownika
andzka
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: andzka » 12 mar 2009, 06:43

No muszę powiedzieć, że mile jestem zaskoczona. Taka kopciuszkowa bajeczka w stylu baaardzo amerykańskim :D ale spoko. Dużo humoru, właściwe proporcje (wiecie nie jest tak tym tańcem przesycony do bólu), sporo ładnych zdjęć.... Nie ma nic konkretnego do czego mogłabym się doczepić :D
Dla mnie wygrał pan stomatolog :mrgreen:

Zablokowany

Wróć do „Film i Telewizja”