Poniedziałkowy teatr faktu TVP, program 1

Filmy, seriale, programy - wszelkiego rodzaju i gatunku - lubiane i nie, najchętniej oglądane i godne polecenia oraz te, których oglądanie to strata czasu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
exa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Poniedziałkowy teatr faktu TVP, program 1

Post autor: exa » 23 lut 2009, 22:01

Dziś był świetny , "Afera mięsna" , lata 65, warto obejrzeć raz jeszcze, zapewne na TV Polonia pewnie będzie powtarzany....
warto, jak ktoś ma wątpliwości, czym było tamte 50 lat....
pokazowy proces, przed 68 rokiem, który miał uspokoić nastroje....
polecam...
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Re: Poniedziałkowy teatr faktu TVP, program 1

Post autor: deep navy » 24 lut 2009, 17:46

exa pisze:"Afera mięsna"
woli przypomnienia, w tej aferze został stracony Stanisław Wawrzecki, prywatnie ojciec aktora Pawła Wawrzeckiego.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2009, 13:40 przez deep navy, łącznie zmieniany 2 razy.
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Kontakt:

Post autor: sztaba » 24 lut 2009, 18:20

bananek pisze:prywatnie ojciec aktora Jacka Wawrzeckiego
Pawła Wawrzeckiego :)

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽

Post autor: deep navy » 24 lut 2009, 18:50

sztaba pisze:Pawła Wawrzeckiego
oj, myślałem o Pawle a napisałem o Jacku
(na samym początku chciałem napisać Romana Kidlera) :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 24 lut 2009, 21:40

przepraszam, ale nierozumiem, albo inaczej..nie kumam, jest ojciec i jest syn i co?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Grzyb333 » 24 lut 2009, 21:54

To jest tak. Sztuka "Afera Mięsa" została napisana na podstawie prawdziwych wydarzeń. W PRL-u rozdmuchano do granic absurdu przypadek lewego handlowania mięsem, odbył się wielki pokazowy proces i skandaliczny niedopuszczalny wyrok dla głównego bohatera afery Stanisława Wawrzeckiego - kara śmierci. Synem owego nieszczęśnika, tragicznej ofiary PRL-u jest znany aktor Paweł Wawrzecki.

Ot tyle na ten temat.
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 24 lut 2009, 23:07

to wiem...ale po co wywolywac temat ojca i syna?
syn aktor ....dobry,,,,ojciec skazany w PRL...( nieumiem znalezc sie kto tam mial racje, korupcja ,lapowka, czy chec skazania kogos)....gdzie tu jakis podtekst ?
bez obrazy, moje pytanie i watpliwosc wynika z nadmiernej ingerencji mediow w zycie rodzinne...i ..tyle !

no dobra, rozumie intencje, ale chyba na forum ten temat nie bardzo...sorki...moja indywidualna mysl...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Grzyb333 » 25 lut 2009, 07:23

To jest świetna lekcja historii z kategorii "Ku przestrodze". Jeśli będziemy pamiętać o takich przypadkach to nigdy tych błędów nie powtórzymy.
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 25 lut 2009, 08:05

Grzyb333 pisze:skandaliczny niedopuszczalny wyrok
z rażącym nagięciem prawa...
obyty.z.cu pisze:syn aktor ....dobry,,,,ojciec skazany w PRL
to nie jest ważne....chodzi o mechanizmy ówczesnego systemu....
obyty.z.cu pisze:nieumiem znalezc sie kto tam mial racje, korupcja ,lapowka, czy chec skazania kogos
tam nie chodzi tez o to, kto miał rację...niewątpliwie byli winni, łapówka, korupcja, to był wtedy element życia, to jeszcze w nas, niestety, pokutuje do tej pory...
ale kara (śmierci) była niewspółmierna do winy....
obyty.z.cu pisze:bez obrazy, moje pytanie i watpliwosc wynika z nadmiernej ingerencji mediow w zycie rodzinne...i ..tyle !
nikt się nie obraża, ale też nikt nie każe nikomu tego wątku czytac, ani tym bardziej się wypowiadac...
obyty.z.cu pisze:no dobra, rozumie intencje, ale chyba na forum ten temat nie bardzo...sorki...moja indywidualna mysl..
a gdzie?.skoro możemy rozmawiac o tolerancji, homoseksualiźmie, Bogu i etyce, samochodach, osławionym chlebie z ketchupem, to możemy też porozmawiac o historii....czy to temat tabu? :mrgreen:
Grzyb333 pisze:To jest świetna lekcja historii
po prostu...

świadomośc własnych korzeni, znajomośc historii rodziny, czy kraju, jest ważna dla określenia naszej tożsamości, daje odpowiedź na pytanie kim jesteśmy, gdzie jest nasze miejsce, daje poczucie własnej wartości....a często nie znamy, albo nie chcemy znac i narzekamy, że nasze społeczeństwo takie paskudne....
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽

Post autor: deep navy » 25 lut 2009, 13:51

no dobra, rozumie intencje, ale chyba na forum ten temat nie bardzo...sorki...moja indywidualna mysl...
'exa' wspomniała tylko, że taki spektakl w TV był, a... ja dodałem tylko o tym aktorze Pawle Wawrzeckim i tyle... kto chce niech to zobaczy, wolna wola.

Zablokowany

Wróć do „Film i Telewizja”