Strona 1 z 1

Antena do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej

: 20 cze 2012, 08:26
autor: taloca
Mam taki problem chcę Tacie na urodziny kupić nową antenę ponieważ stara słabo się spisuje. Musi to być antena pokojowa gdyż nie ma w tym pokoju w którym stoi tv możliwości podłączenia anteny zewnętrznej (choć wiem, że efekt byłby o wiele lepszy). Telewizor do którego potrzebna jest antena jest stary nie ma mpeg 4 dlatego niedawno zakupiliśmy dekoder marki Technisat. Największy problem jest z odbiorem TVP1 i TVP2 reszta w sumie jest ok choć czasem się "kratkuje". Może ktoś używa jakiejś anteny pokojowej która dobrze się spisuje i mógłby polecić? ewentualnie może ktoś by mi poradził na co zwrócić uwagę wybierając antenę bo ja się kompletnie na tym nie znam (jakieś wzmacniacze, parametry itd.) czy jest różnica między tymi "zwykłymi" antenami a tymi reklamowanymi że niby są do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej? :P nie bardzo mogę sobie z tym poradzić. Chciałabym żeby cenowo nie przekraczała 100 zł ewentualnie troszkę mogę dorzucić. Jeśli ktoś się w tym orientuje bardzo proszę o pomoc ;)

Re: Antena do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej

: 28 wrz 2012, 13:24
autor: Merlin
Witam :wink:
Jeśli mieszkasz blisko nadajnika, to bez problemu powinnaś odebrać sygnał drogą naziemna. Nawet na pokojowej, jeśli odległość jest już większa np. 20 km i więcej to będzie potrzebna antena zewnętrzna. Druga sprawa to, że teraz powoli sygnał analogowy, a taki zapewne masz, zostaje powoli zastąpiony cyfrowym.
I tak naprawdę dużo rolę odgrywa położenie i ukształtowanie terenu. Polecałbym zerknąć na mapki zasięgu na stronce emitela. http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-1 Ja bym nie kupował anteny w ciemno, bo może się okazać, ze i dobra antena z silnym przedwzmacniaczem ni pomoże i wydasz tylko pieniądze na darmo (za lepszą antenę np. Dipol zapłacisz od 100 - 300, są oczywiście też tańsze). Także zastanów się czy jest sens kupowania, jeśli nie będzie sygnału.
Mam nadzieję, ze pomogłem. Pozdrawiam. :wink: