Dieta SCD

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lvica
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Re: Dieta SCD

Post autor: Lvica » 13 lip 2014, 13:13

Pewnie ze mogę zacząć od początku,tylko jak sobie przypomnę jak się czułam będąc na tzw. Lekko strawnej diecie, to już mnie boli...
Zabieram jedzonko na 2-3 dni swoje, potem rodzina będzie mi dowozic, najgorsze bo szpital 60 km od domu...
Piszesz, ze wyprozniasz się codziennie od paru dni... Rozumiem ze to sukces. Ja chyba przechodzę to inaczej zaczynam się cieszyć jak wyprozniam się tylko raz dziennie...., masa kalowa nawet dość rzadka przechodzącą przez moje jelito boli okrutnie. Od czasu jak jestem na SCD proces jest mniej bolesny i trwa krócej, przez co dolegliwości są mniejsze.
Mój pierwszy jogurt SCD w piekarniku, udało mi się znaleźć sposób na ustabilizowanie temperatury 40 stopni. Wieczorem będzie gotowy... Doczekać się nie mogę, taka mam na niego ochotę.
Akot80 a jak Twój jogurt wyszedł?
Pozdrawiam.
Lvica.
CU od 2005r
Salofalk 500 tabletki 3x2, wlewki i czopki salofalk,
od 14.07.2014 zmiana - po raz pierwszy wlaczone
leczenie sterydowe:metypred 12/4/0 i schodze,
imuran 50/50/50.
REMISJA :)

akot80
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie

Post autor: akot80 » 13 lip 2014, 13:59

Ja mam zaparcia, więc bardzo się cieszę, że się codziennie wypróżniam bez problemu. Wczoraj chyba przesadziłam z pomidorami i dziś trochę mniej na toalecie.
Jogurt wychodzi pyszny. Robię go w jogurtownicy i trzymam w nim cały czas termometr z alarmem. Niestety na noc wyłączam, bo nie mam ochoty się budzić, by ją wyłączać jak się temp. podnosi powyżej 43 stopni. Może po niedzieli kupię ściemniacz to nie będę musiała go robić na raty.

[ Dodano: 13-07-2014 ]
A i dziś zrobiłam moje pierwsze mleko migdałowe. :mrgreen: Jeszcze nie próbowałam.
Przeciwniczka "magicznych pastylek" z apteki

Awatar użytkownika
Lvica
Początkujący ✽✽

Post autor: Lvica » 14 lip 2014, 22:21

Mój jogurt SCD tez wyszedł pyszny. Lubię go bez dodatków, chociaż sprobowalam z gotowanymi i zmixowanymi bananami z cynamonem, pycha... Wczoraj zjadlam dwie łyżki i moje jelita powiedzialy, ze jest ok, także dzisiaj pozwoliłam sobie na szklankę i boje się ze przesadzialm... Słyszę jak mój brzuch gada.... Zobaczymy, może przyjmie, tak bym chciała.
A w szpitalu okazało się ze jest lodówka i mikrowela, wiec przyjechałam ze swoimi sloikami i bardzo się cieszę, bo na kolacje np. były 3 kromki chleba i porowki.
Także dalej pozostaje na SCD, powoli wchodzę w etap 2.
Brzuch bulgotal, spalam do godz. 2, potem :wc: mnóstwo gazów ze mnie wyszło, ale nie bolało, do rana było już ok. Przesadzialm z ilością jogurtu? Czy na tym etapie lepiej z niego zrezygnować?
Może dzisiaj zrobię przerwę a od jutra zacznę wprowadzać w mniejszych ilościach?
Pozdrawiam.
Lvica.
CU od 2005r
imuran 50/50/50.

akot80
Debiutant ✽

Post autor: akot80 » 15 lip 2014, 08:14

Odstaw go na 1 dzień i wprowadzaj po 1 łyżeczce. Za to mnie coś zapiera od wczoraj. podejrzewam pomidory.

Awatar użytkownika
Lvica
Początkujący ✽✽

Post autor: Lvica » 15 lip 2014, 22:50

Może zwiększ ilośc owoców ? Ja muszę uważać ponieważ nadmiar fruktozy powoduje biegunki a jak wiesz, ze mnie w przeciwienstwie do Ciebie raczej leci za często. Może spróbuj duzy koktajl bananowy z takich super przejrzalych, słodkich bananow? Ja jak sobie troszkę przesadze to biegam :wc:

A te pomidory jesz surowe czy gotowane?
Pozdrawiam.
Lvica.
CU od 2005r
imuran 50/50/50.

akot80
Debiutant ✽

Post autor: akot80 » 16 lip 2014, 10:24

Ja z owocami poza bananami też nie mogę przesadzać,bo mam gazy i przelewanie. Pomidory oczywiście jem gotowane,taki sos sobie robię. Wczoraj nie jadłam ich i dziś byłam :wc:
Wprowadzam dziś pieczarki.

Awatar użytkownika
Lvica
Początkujący ✽✽

Post autor: Lvica » 16 lip 2014, 16:27

koktail bananowy z cynamonem, jest pycha.
Dzisiaj zjadłam tylko 2 łyżki jogurtu i jest ok.
Czuje znaczna poprawę, moje jelita zdrowieja, juz przestaly gadac i bolec, nie wiem tylko czy to zasługa tylko diety. Od dwóch dni biorę sterydy wiec myśle, ze już tez zaczęły działać.

Ja na razie testuje pomidora gotowanego ( korzystam ze szpitalnej mikroweli).
Pozdrawiam.
Lvica.
CU od 2005r
imuran 50/50/50.

akot80
Debiutant ✽

Post autor: akot80 » 16 lip 2014, 19:48

Po pieczarkach lekkie jazdy. Ale na razie się tym nie przejmuję. Poobserwuję kilka dni. Kupiłam sobie dziś ser chedar, ale poczekam jeszcze z wprowadzeniem go zanim nie będę pewna co do pieczarek. Musiałam zakupić wagę jubilerską, bo kultury bakteryjne, które kupiłam są zapakowane w 1 fiolce 10g i ma ich starczyć na 100 litrów mleka, co wymaga odważenia 0,1 g na 1 litr mleka. Ta dieta mnie finansowo zrujnuje :cry:

Awatar użytkownika
Lvica
Początkujący ✽✽

Post autor: Lvica » 16 lip 2014, 21:05

Ja sobie już pozwalam na twardy ser kozi, toleruje go dobrze, zreszta jest w mojej diecie od trzech lat, bo wtedy zdecydowałam, ze nie będę jadła żadnych produktów z mleka krowiego. Dlatego dodatkowo jogurt SCD jest dla moich jelit dużym wyzwaniem.
A możesz podać gdzie nabylas te kultury bakterii. Ja znalazłam jogurt balkanski, który zawiera polecane bakterie ale ma rownież mleko w proszku, nie wiem czy to nie przeszkadza.
Pozdrawiam.
Lvica.
CU od 2005r
imuran 50/50/50.

akot80
Debiutant ✽

Post autor: akot80 » 16 lip 2014, 22:36

http://sklep.serowar.pl/pl/p/YO-122-bak ... ogurtu/137
A poprzednio kupiłam tu http://sklep.jogurt-domowy.pl/
Mleko w proszku? Ja bym unikała takich jogurtów.

Jogurt SCD możesz robić z mleka koziego.

Fatalnie się czuję. Po tych pieczarkach (chyba) dostałam wzdęcia, a na koniec dnia z łakomstwa doprawiłam się jabłkami duszony. Rozsadza mi jelita, czuję się jak bym była w ciąży. Zamiast brzucha balon.A tak dobrze już było. :smutny:

Awatar użytkownika
Lvica
Początkujący ✽✽

Post autor: Lvica » 17 lip 2014, 05:45

Dzięki za linki.
U mnie tez rewolucja jelitowa, tez zastanawiam się co mi zaszkodziło. Najpierw muszę się dowiedzieć co było w klopsie szpitalnym... :?: albo krok w tył z pomidorem. I taka to zabawa...

Najtrudniejsze w tej diecie jest utrzymanie wprowadzania tylko 1 produktu przez 3-4 dni. Znowu potrzeba cierpliwości. Mnie się wydaje, ze jak już coś jem dzien i jest ok, to znaczy ze przyjęte i na drugi dzien doloze cos nowego :roll: Czasem fajnie, bo uda się szybciej wprowadzić dwa produkty i dietka się urozmaica, gorzej jak z czymś nie trafię, strata podwójna... :mad:
Jeśli chodzi o mnie, to wiem ze grzyby bedą na końcu mojej listy, chyba nie należą do lekkostrawnych a i wartościowe specjalnie nie są.
Pozdrawiam.
Lvica.
CU od 2005r
imuran 50/50/50.

akot80
Debiutant ✽

Post autor: akot80 » 18 lip 2014, 00:00

Zjadłam dziś trochę tych pieczarek i było ok. Ale wydaje mi się, że chyba od owoców mam wzdęcia. Ograniczyłabym je, ale nie chcę już chudnąć. :oops:

Awatar użytkownika
Lvica
Początkujący ✽✽

Post autor: Lvica » 18 lip 2014, 07:19

Rozmawiałam z lekarzem na temat moich jazd w jelitach teraz podczas brania sterydow. Powiedział, ze na obecna chwile moje samopoczucie zależy od sterydow, dieta ma mniejsze znaczenie.
Także zdaje się ze trudno w takiej sytuacji wydedukowac czy wprowadzany do diety element szkodzi...
I tu zong.... Co robić z dietka :?: :arrow: :?:
Na polkę szkoda, zbyt dużo przygotowań i to światełko w tunelu, zanim wskoczylam na sterydy...
Pytałam lekarza co w tej sytuacji.... Powiedział, ze jesli zauwazylam pozytywne dzialanie diety, to by kontynuował.
Pytałam tez czy zasadne jest przy sterydach zażywanie jogurtu SCD, odpowiedział ze TAK, jak najbardziej może pomoc w odbudowie flory.
Akot80 - z tego co czytałam, to bywa ze jakiś produkt zle przyswajamy dziś a za pare dni jest
ok. Mówię oczywiście o początkowych etapach diety zwłaszcza jeśli organizm jest jeszcze w
zaostrzeniu... Także pomalutku, za pare dni... Owoce są ważne.... A jak przyswajasz placuszki bananowe?
A jak nie chcesz chudnąc to polecam avokado, masło orzechowe już probowalas?, jak jest ok
to można coś upiec... Od 2 etapu już nie powinna waga spadać. :roll:
Pozdrawiam.
Lvica.
CU od 2005r
imuran 50/50/50.

akot80
Debiutant ✽

Post autor: akot80 » 19 lip 2014, 18:58

Lvica pisze: A jak przyswajasz placuszki bananowe?
A jak nie chcesz chudnąc to polecam avokado, masło orzechowe już probowalas?, jak jest ok
to można coś upiec... Od 2 etapu już nie powinna waga spadać. :roll:
Po placuszkach bananowych chyba troszkę lepiej niż po surowych bananach. Musze pilnować, by nie jeść ich za dużo. Wtedy jest znośnie. Awokado jeszcze nie wprowadziłam, bo za nim nie przepadam. Masła orzechowego też nie, dopiero mleko migdałowe wprowadziłam niedawno.

[ Dodano: 19-07-2014 ]
Kurczę, nie mogę ograniczyć tych bananów, bo mnie strasznie na słodkie nosi. Oczywiście brzuch już jak balon. Ach. No nic. Będę się dalej starać.

Właśnie zjadłam kawałek cheddara. Cóż za cudowny smak :mrgreen:

Awatar użytkownika
Lvica
Początkujący ✽✽

Post autor: Lvica » 19 lip 2014, 19:28

Ja robie salatke z avokado, gotowanego pomidora ( w mikroweli,oczywiscie bez pestek i skorki), jajka na wpol miekko, kawalki sera koziego i to wszystko z majonezem SCD.
Smakuje wybornie :roll:
Pozdrawiam.
Lvica.
CU od 2005r
imuran 50/50/50.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Rodzaje Diet”