Strona 1 z 1

białko ryżowe - zna ktoś ? używa?

: 01 paź 2015, 13:29
autor: Bolo
Witam, choruję na CU od 6 lat, czas coś przytyć i poćwiczyć. Czy ma ktoś do czynienia z białkiem ryżowym ? wydaje mi się że jest najlepszą alternatywą do odżywek itd.

np. http://allegro.pl/izolat-bialko-ryzu-br ... 26912.html

+ glutamina i węgle

opinie sugestie mile widziane

Re: białko ryżowe - zna ktoś ? używa?

: 01 paź 2015, 16:55
autor: cordo
Przyjmujesz jakieś leki?

Re: białko ryżowe - zna ktoś ? używa?

: 02 paź 2015, 13:38
autor: topost
Dlaczego akurat taki produkt przyszedł Ci do głowy?
Po pierwsze suplementy diety to nie najlepszy wybór, znacznie więcej osiągniesz zwykłym jedzeniem, po drugie jeśli już jakieś źródła białka to przynajmniej wartościowe czyli zwierzęce. Białko roślinne nie jest najlepszym wyborem, jeśli już to białko konopne - z roślinnych wygląda najlepiej.
Po trzecie; sprawdziłeś czym słodzona jest ta odżywka? Najczęściej słodzą je sukralozą która ma udowodniony prozapalny wpływ na jelita. Po czwarte piszesz ze chcesz przytyć a wybierasz izolat białka, czyli szybkowchłanialne proteiny. Sportowcy z reguły stosują izolaty jako swego rodzaju booster azotowy w okresach wzmożonego zapotrzebowania np. zaraz po treningu aby nasilić syntezę białek i jak najszybciej przejść z powysiłkowego katabolizmu w anabolizm. W Twoim interesie - jako chcącego zwiększyć ogólną masę ciała - jest dodatni bilans kaloryczny, i tego powinieneś się trzymać. Im więcej będziesz pochłaniał makroskładników z normalnego zbilansowanego jedzenia tym lepiej i zdrowiej dla Ciebie.

Szczerze mówiąc wielu moich problemów jelitowych upatruję w raczeniu się takimi wynalazkami przez lata całe, niedawno jak znalazłem to badanie na temat sukralozy to aż mnie zmroziło, szczegółowy wynik badania niemal idealnie pokrywał się z opisem mojego histopatu a ja lata całe jadłem - wysokiej jakości! markowe, a jakże - odżywki białkowe, gainery, kreatyny etc... w każdym słodzikiem była właśnie sukraloza.

Na dodatek dziś już wiem na 100% że sekret w budowaniu sylwetki tkwi w diecie, zwykłym codziennym jedzeniu jak najzdrowszym, jak najczystszym, a nie w tych wyizolowanych substancjach sztucznie zaprawianych chemicznymi dodatkami. Na serio nie warto.

Re: białko ryżowe - zna ktoś ? używa?

: 20 sie 2020, 14:28
autor: MargaretDorotes
Zgadzam się z tobą w sprawie suplementów diety. Można je przyjmować tylko na polecenie lekarza, pod warunkiem, że uzupełnią one niedobór minerałów i witamin w organizmie. A branie ich dla prewencji to bzdura.

Re: białko ryżowe - zna ktoś ? używa?

: 24 sie 2020, 11:10
autor: Pan_Klocek
Wesprę kolegów powyżej, niestety suple nie pomogą magicznie przytyć. O wiele bezpieczniej trzymać się sprawdzonej diety i zwiększyć podaż kalorii. Jeśli nie możesz sobie z tym poradzić, to może udaj się do dietetyka? W wielu przypadkach rozpisanie nowej i zdrowej dla Ciebie diety wyjdzie taniej, niż kupowanie odżywek i witamin.
____________________
Przeprowadzki w Krakowie - cennik