E-papieros i CU

palić czy nie palić oto jest pytanie

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: E-papieros i CU

Post autor: obyty.z.cu » 24 mar 2010, 20:16

lolek pisze:Tak wiem, że nie są lekiem, ale palenie nie którym osobą pomagają podtrzymać dłużej remisje tak mówią ludzie którzy palą, ale czy tak jest, chciałbym żeby ktoś na ten temat się wypowiedział kto pali.
Tak mowia,bo nie moga rzucic palenia,
dla nich kazdy temat jest dobry na wytlumaczenie swojego nalogu.
Kilka razy probowalem rzucic i..wracalem do nalogu.
Nie takie teksty sie mowilo,zeby sie usprawiedliwic.
Palenie jest szkodliwe, a mowienie ze im pomaga, to zwroc uwage -mowia to ludzie juz palacy.
Sam ich pytasz,to pytanie chorego czy mu papieros szkodzi.
W szpitalu widac wielu palaczy,nie je,jest wycienczony choroba - ale ucieka na papierosy - brak slow.
Wierz mi,najlepsze na nasza chorobe jest branie lekow w ilosciach przepisanych,dobre odzywianie sie,ruch,malo stresu i....towarzystwo odpowiednie.
Do tego dolozylbym jeszcze "edukowanie sie" o chorobie.
Na moim ostatnim szpitalnym wypisie zrobiono dziecinne bledy,tylko dlatego, ze pisal je lekarz dyzurny a nie gastrolog.
Gdybym stosowal sie do ich wypisu mialbym wielkie klopoty.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

moskowal
Debiutant ✽
województwo: świętokrzyskie

Post autor: moskowal » 25 mar 2010, 00:18

obyty.z.cu pisze:
lolek pisze:Tak wiem, że nie są lekiem, ale palenie nie którym osobą pomagają podtrzymać dłużej remisje tak mówią ludzie którzy palą, ale czy tak jest, chciałbym żeby ktoś na ten temat się wypowiedział kto pali.
Tak mowia,bo nie moga rzucic palenia,
dla nich kazdy temat jest dobry na wytlumaczenie swojego nalogu.
Kilka razy probowalem rzucic i..wracalem do nalogu.
Nie takie teksty sie mowilo,zeby sie usprawiedliwic.
Palenie jest szkodliwe, a mowienie ze im pomaga, to zwroc uwage -mowia to ludzie juz palacy.
Sam ich pytasz,to pytanie chorego czy mu papieros szkodzi.
W szpitalu widac wielu palaczy,nie je,jest wycienczony choroba - ale ucieka na papierosy - brak slow.
Wierz mi,najlepsze na nasza chorobe jest branie lekow w ilosciach przepisanych,dobre odzywianie sie,ruch,malo stresu i....towarzystwo odpowiednie.
Do tego dolozylbym jeszcze "edukowanie sie" o chorobie.
Na moim ostatnim szpitalnym wypisie zrobiono dziecinne bledy,tylko dlatego, ze pisal je lekarz dyzurny a nie gastrolog.
Gdybym stosowal sie do ich wypisu mialbym wielkie klopoty.
Co do papierosów i remisji już napisałem w mojej ostatniej wypowiedzi. Gastrolog powiedział mi, że papierosy w naszym przypadku (w przypadku tych którzy już palą) przedłużają remisję. Sam na swoim przykładzie wiem jak jest , bo gdy próbowałem rzucic palenie (nie paliłem pół roku), to z toalety nie wychodziłem i to nie jest gadanie tylko jako obrona przed tym że nie mogę rzucic palenia, tylko takie są fakty... lolek jeśli nie palisz to nie zaczynaj bo to już jest inny przypadek. Według mnie polega to głównie na tym, że papierosy działają uspokajająco i dlatego osoba, która rzuca palenie staje się bardziej nerwowa co jest głównym powodem ataków choroby

lolek
Początkujący ✽✽

Post autor: lolek » 25 mar 2010, 09:58

możliwe że masz racje, tylko ja w młodości paliłem papierosy, tylko jest taka sprawa że nie nałogowo, np paliłem pół roku dzień w dzień potem potrafiłem to rzucić i przestać, moja psychika została tak zakodowana, że mnie papierosy nie mogą uzależnić i tak właśnie było, chociaż czasami mnie już wciągało lekko tak czułem.

Jestem typem człowieka takim że potrafiłem odstawić papierosy na 3misiące po czym znowu palić przez następny kwartał i tak w kółko. Na początku tej dolegliwości pamiętam, że jadłem prawie wszystko po palałem papierosy, piłem alkohol i ogólnie dobrze się czułem mogłem się zrelaksować zapomnieć, że istnieje coś takiego jak CU, ale sam nie wiem czy to było wywołane papierosami czy nastawieniem psychicznym, że nie myślałem w ogóle o tym.

U mnie do uwidocznienia się tej choroby, mogł się przyczynić w dużym stopniu stres i lęk w dzieciństwie trwający przez dobre kilka lat ( nerwy, presja i bezradność młodego człowieka)

Czy jest ktoś kto podjął się palenia papierosów i zaczął się lepiej czuć?

PS chętnie się podzielę informacjami z życia jeśli jest ktoś zainteresowany, proszę pytać

lolek
Początkujący ✽✽

Post autor: lolek » 25 mar 2010, 11:01

teraz przebiło 22lata więc młodziutki, ale chodzi mi o lata nastolatka :wink:

jak by nie było otwiera mi się długa druga młodość :razz:

[ Dodano: 29-03-2010 ]
od dzisiaj pale e-papieroska, zobaczę jak mi będzie służył, oczywiście w bardzo małych ilościach go przypalam, jestem ciekawy działania nikotyny na organizm, moskowal jak wy testujesz e papierosa na sobie to opisuj działanie. życzę miłego kopcenia

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 19 cze 2011, 14:19

palenie w przypadku Cu - pomaga, ale mając CD - to juz szkodzi :suchy:

orientuje się ktoś - jak jest z e-paleniem ? czy czynnikiem szkodliwym przy CD jest nikotyna ? czy np e-palnie nie jest tak szkodliwe jak palenie "analogów"

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
województwo: dolnośląskie

Post autor: nataliak71 » 19 cze 2011, 15:30

no właśnie jak jest z CD i e-papierosem? :neutral:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 19 cze 2011, 15:49

nataliak71, chcesz zacząć ? czy sie przerzucic na e-palenie ?

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 20 cze 2011, 20:14

w sumie nie pale już prawie 9msc ale cholernie mi tego brakuje, a jeśli e-papieros nie szkodziłby na jelita...chętnie bym spróbowała :wink:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 20 cze 2011, 20:50

Przy CD można taki bez nikotyny, ale czy w ogóle warto. 9 miesięcy to już donoszona ciąża i powinnaś się uwolnić od złych myśli.
Już ci chyba nie brakuje nikotyny, raczej nawyków. Zamiast e-papierosa poobgryzaj sobie pałeczkę umoczoną e tabsco.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 21 cze 2011, 02:43

racze sie właśnie smakiem wiśniowego liquidu, niebo w gębie :roll:

wiem, ze sa tez takie olejki bez nikotyny lub z niewielką ilością
sama czynność e-palenia jest dla mnie fajna :) jest zajęcie dla rąk i wiecej dymu niz ze zwykłego papierosa, kurde - chyba propaguje e-palenie , no ale jak już to jedynie jako przejście z tradycyjnych papierosów na ówe właśnie :)
Mamcia pisze:Przy CD można taki bez nikotyny
czyli jednak ta nikotyna jest czynnikiem "niepożądanym" w CD ? :suchy:

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 21 cze 2011, 11:13

e-papieros to elektroniczne urządzenie, które ma za zadanie zastąpić prawdziwego papierosa. Składa się z baterii i kartomizera [dokręcana część e-papierosa do baterii, w której jest grzałka i liguid (czyli aromatyczny olejek z nikotyną)].
Całość przypomina do złudzenia prawdziwego papierosa ( ten model, który ja posiadam), do pełni wiarygodności, na końcu papierosa jest światełko w kolorze żaru papierosa zwykłego, które się zapala gdy się zaciągamy - także realizm w pełni oddany :lol:
W składzie liquidu zawarta jest nikotyn (jest kilka rodzajów dostępnych mocy) oraz glikol i gliceryna lub tylko gliceryna - dzięki którym, tworzy się dym (to naprawdę wygląda jak dym) Zaciągając się uruchamiamy bterię, która dostarcza energię do grzałki - ta podgrzewa sie do temperatury 170 - 190 stopni, zamieniając liquid (olejek) w parę - którą wdychamy.

Mój e-papieros kosztował 100 zł - dużo i nie dużo, bo przeliczając na zwykłe fajki - miałbym jakieś 9 dni palenia

To tak pokrótce, gdyby coś było niejasne, pytaj - bo ten opis jest bardzo z grubsza i opiera sie na modelu, który ja posiadam ;)

Ach, no przecież jeszcze zalety :roll: otóż, co primo - nie ma smrodu fajki - można jarać przy osobie niepalącej i ta nawet nie czuje zapachu - bo to nie wydziela żadnego zapachu :D ! !
Ostatnio zmieniony 21 cze 2011, 13:00 przez deth, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Gottii » 21 cze 2011, 11:47

martita pisze:zwykłe faje mnie wkurzają
mnie też bo śmierdzą i kosztują kupę kasy, za którą można utrzymać i wykarmić kotki ktoś na forum prosił o pomoc, lub odkładając rocznie można biednym dzieciom wakacje za sponsorować. E- papieros fajna pewnie sprawa ale jak dla mnie to całowanie przez szybę:) osobiście nie palę 2-3 lata nie pamiętam dokładnie
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

Awatar użytkownika
Carl
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Carl » 21 cze 2011, 12:01

martita pisze:ale ja nie mam bladego pojęcia z czym to sie je
Mam takie coś w domu.

Jeżeli chcesz to mogę przynieść 2 na spotkanie...

Tylko byś musiała mi wcześniej przypomnieć bo stary jestem i zapominam :-P
Wpi**** budyń jak Miska każe :-P

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 21 cze 2011, 12:23

ja nie mam zamiaru palić e-papierosa dla palenia, ale fajnie bylo by go miec pod reka gdy spotykam sie ze znajomymi (wszyscy pala), bo wtedy mi najbardziej ich brakuje i czuje sie dziwnie...

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 21 cze 2011, 13:10

...co by trochę ostudzić :P jak spróbowałem pierwszy raz, to pierwsze co powiedziałem, to: "to g.. wcale nie smakuje jak fajka :suchy: " i cały dzień jarałem zwykłe fajki a to sobie tylko tak dla smaku. za to na drugi dzień rano, zatęskniłem za tym nowym smakiem i paliłem juz cały czas głownie "toto" wspomagając się 3 fajkami na dzień, na trzeci dzień też +trzy zwykłe fajki - na czwarty juz bez. wczoraj wziąłem od koleżanki zwykłego mietowego i smakował tak nijak - ale dalej tęsknie za smakiem dawidofa lub lucka :roll:
dlatego moze warto wpierwyj spróbować od kogoś - nim się kupi. nie każdemu moze smakować

ODPOWIEDZ

Wróć do „Papierosy”