Alkohol a CU

wpływ alkoholu na NZJ, nasze doświadczenie i rady

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zosia
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Re: Alkohol a CU

Post autor: zosia » 22 wrz 2005, 12:56

imprezka integracyjna - koniecznie! :) a tak na serio, co do alkoholu - ja ostatnio w ogóle nie pijam, jakoś na imprezach i spotkaniach obywam się bez tego, bo mi to naprawdę szkodzi. są za to inne, hmm, używki ;), które mi nie szkodzą, a przynajmniej nie na jelitka (wiecie o czym mówię)

Awatar użytkownika
Rose
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Rose » 23 wrz 2005, 10:33

niedawno odkryłam że alkohol nie zawsze szkodzi, więc od czasu do czasu sobie popijam :) w wiekszych ilosciach niestety jest żle :(

cleo
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: cleo » 27 wrz 2005, 12:40

No a mój tata zrobił nalewkę z aronii na spirytusie-wypiłam sporo-pycha! I .... czułam sie świetnie!
cleo
Bierz życie jakim jest...

Awatar użytkownika
Rose
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Rose » 01 paź 2005, 14:26

musz przyznac, ze wodka nie bulgocze jak piwko :) wiec nie jest tak zle 8)

doem76
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: doem76 » 31 paź 2005, 19:13

Hmmm po piwie bylo strasznie, natomiast 2-3 male, slabsze niz kiedys drinki, czemu nie? Jelitko nie protestuje, podobnie jak po nalewkach domowej roboty. Jak tak dalej pojdzie, to wypijemy z mezem do Swiat wszystko co w wakacje "wyprodukowalismy" :lol:
CU: Lepiej być nie może :-)

Awatar użytkownika
mako
Debiutant ✽

.

Post autor: mako » 20 sty 2006, 17:29

ja wciaz tesknie za piwkiem, ale raczej juz nigdy nie zblize sie do niego z powodu CU. na szczescie drinki nie szkodza az tak mocno :D

Awatar użytkownika
Bartek_TM
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Bartek_TM » 26 lut 2006, 19:57

Niestety u mnie przy CU nie mogę dotykać wina nalewek i piwa, chociaż bardzo lubię. Brzuch mi rośnie i do kibelka usze biegać a poźniej pogorszenie stanu zdrowia. Inaczej jest przy czytej wódce (po whisky też mam problemy). Wypicie ćwiarteczki a nawet wiecej nie szkodzi mi, przynajmniej nie zauważyłem. Ostatnio nawet mój lekarz powiedział, że 100 wódki raz na jakiś czas to nawet wskazana jest bo coś tam z perforacją jelita robi. Tak więc wszyscy z Cu raz w miesiącu setkę wódki powinni sobie łyknąć. Pozdro

Awatar użytkownika
Natanael
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Natanael » 26 lut 2006, 23:39

kurcze ja to teraz nie pije wogóle z powodów osobistych ale jak pamietam 3 lata temu po takiej trzy dniowej libacii miałem remisje przez miesiąc :) przy normalnym żarciu ... no ale w tedy było lepiej teraz nie wiem czy bym zaryzykował :)
22 lata - CU
...Ufać Bogu to wszystko co nam zostało...

Awatar użytkownika
funia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: funia » 26 lut 2006, 23:45

mi piwo zawsze szkodzilo, wzdymalo itd, wiec teraz unikam
ale likierek, winko i drinki, mniam mniam, czemu nie
chociaz moj chlopak maniacko twierdzi, ze przy mojej chorobie nie powinnam, i wyrywa mi takowe z reki
w sumie czemu niby nie powinnam to nie wiem?czy faktycznie sa jakies medyczne przeciwwskazania? moze jakies reakcje krzyzowe z lekami?

Bar-tholomai
Debiutant ✽

Post autor: Bar-tholomai » 23 wrz 2006, 22:36

Może pocieszę wszystkich piwoszy (sam nim nie jestem) ale niezłym substytutem piwa jest kwas chlebowy. Można kupiś w sklepie lub zrobić samemu. Podczas tegorocznych upałów wypiłem w ciągu jednego dnia chyba ze 3 litry (!) i nic mi nie było. A co do alkoholu: Jan Stasiewicz: Leczecnie chorób przewodu pokarmowego, PZWL 1999 - w rozdziale dot. przewlekłych zapaleń jelit - s. 206 "Alkohol jest przeciwwskazany poza wytrawnym czerwonym winem gronowym w niewielkich ilościach po posiłku, ze względu na zawartość garbników i korzystny wpływ na łaknienie" . Ale książka jest już "stara" a lekarze jak zwykle ostrożni na wyrost. Wynika jednak z tego, że nawet lekarz zaleca czerwone wytrawne.. mniam mniam. Ja osobiście mogę to pić jak wodę. Poza tym zastanawiające jest, że wielu kolitykom wódka naprawdę nie szkodzi (wiem, wiem, dezynfekuje i wysusza :lol:

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 24 wrz 2006, 18:43

Bar-tholomai pisze:Może pocieszę wszystkich piwoszy (sam nim nie jestem) ale niezłym substytutem piwa jest kwas chlebowy. Można kupiś w sklepie lub zrobić samemu. Podczas tegorocznych upałów wypiłem w ciągu jednego dnia chyba ze 3 litry (!) i nic mi nie było.
Zaraz zaraz....ale czy skutek spożycia 3 litrow kwasu chlebowego byl taki sam jak 3 litrow piwa :?: :wink:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

karo82
Debiutant ✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: karo82 » 27 wrz 2006, 19:57

Ostanio tez stwierdziłem ze lepsza jest wódeczka :roll: od piwa, bo po piwku jelita sie powiekszaja :roll: i kibelek wita :wink:

lucypah
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: lucypah » 27 wrz 2006, 22:16

Bartek_TM pisze:100 wódki raz na jakiś czas to nawet wskazana jest
popieram tymbardziej ze pije co chce i ile chce i nie szkodzi mi to wcale, smiem twiredzic ze nawet to uspokaja chorobe- wkoncu i ona lubi sobie wypic :wink:
i nie mam kaca po tym

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 28 wrz 2006, 02:25

lucypah pisze:i nie mam kaca po tym
szczesliwiec :!:
Ostanio tez stwierdziłem ze lepsza jest wódeczka od piwa, bo po piwku jelita sie powiekszaja i kibelek wita
No racja ale co tu zrobic jak wodeczka wchodzi niespecjalnie a piwko to najwiekszy skarb :?:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 28 wrz 2006, 10:45

O bardzo dobrze ujete Shima :mrgreen: Ja taki sam mam problem jak Ty :wink:
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Alkohol”