Alkohol a CU

wpływ alkoholu na NZJ, nasze doświadczenie i rady

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Melody
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Re: Alkohol a CU

Post autor: Melody » 01 lip 2007, 15:47

orysh pisze:
Melody pisze:Ona remisji nie ma
Ale sie regeneruje. I ma na to czas od rana do wieczora :wink:

orysh komórki budujące wątrobę, tzw. hepatocyty, nie mogą się dzielić i dlatego wątroba nie ma zdolności regeneracyjnych!!!!!

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 01 lip 2007, 16:48

orysh pisze:z własnego doświadczenia wiem, że skutki uboczne alkoholu są najgorsze gdy się go za bardzo rozcieńczy
Święte słowa -niestety.
Zenobius pisze:hm, biore encorton, nie mam problemow z piciem..
Rany...zazdroszczę Ci.Ja na encortonie łyknełam drina i na drugi dzień twarz jak napompowana...myślałam że mi sie skóra rozejdzie.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

akogo
Debiutant ✽
województwo: pomorskie

Post autor: akogo » 14 sie 2007, 10:56

Witam.
W zeszłym roku jak miałem pogorszenie i lekarz stwierdził chorobę na pewno spytałem się w prost co mogę pić - odpowiedź była krótka: drinki. Piwo jest gazowane (w tej chwili nie pijam nic gazowanego) i nie zaleca ze względu na wzdęcia (a mieałem bardzo bolesne), winko ponoć jest ciężkie i też mi odradzała.
Teraz pije od czasu do czasu 2-3 razy w miesiącu ale tylko drinki i mam uczucie jakby część objawów ustępowała na jakiś czas. Raz piłem czystą i na drógi dzień nie czułem się najlepiej (nie chodzi o kaca :wink: )

Rudi
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: Rudi » 14 sie 2007, 12:06

Witam,

Z racji młodego wieku alkoholu dużo nie wypiłem. Praktycznie zanim zacząłem spozywać alkohol to musiałem już skończyć...To nie były duże ilości, ot trochę w piątek na imprezie, czy wyjściu ze znajomymi. Zaznaczam, ze mało, bo tak na prawdę nie miałem możliwości rozsmakowania się w alkoholu, później przyszedł bardzo ciężki rzut choroby i o procentach nie było mowy,a dzisiaj mimo remisji do alkoholu mnie nie ciągnie...Trochę się boję interakcji z lekami (szczególnei Imuranem), więc wolę nie ryzykować. Może i czasem skusiłbym się na lampkę czerwonego wina, ale jakoś mnie strasznie nie ciągnie i wolę wypić wodę niegazowaną :lol:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: goniusia » 14 sie 2007, 12:36

Ja też zauważyłam że po drinkach na drugi dzień czuję się jakby trochę lepiej.Wizyty w :wc: góra dwie bezkrwawe,bezśluzowe.Może to balsam na jelitka :lol: Piwo odstawiłam(chociaż byłam wielką smakoszką) kiedy czułam że mi nie służy:wzdęcia,wielokrotne wizyty w :wc: i na razie mi go nie brakuje. :razz:

akogo
Debiutant ✽

Post autor: akogo » 14 sie 2007, 21:07

coś w tym musi być, ale zauważyłem że nie można z byt często zażywać tego balsamu :wink:

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Keymaker_2005 » 15 sie 2007, 19:24

Ja mam 3 pytania:
1. Które z moich leków (Encorton, Lacidofil, Gasec, Salofalk, Kaliopz, Tardyferon) mogą źle reagować z alkoholem i czym to się może objawić ?
2. Który alkohol jest najbezpieczniejszy ?
3. Jeżeli nie %%% to jak inaczej osiągnąć "wyższy stan skupienia" :D ??

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Agikkus » 15 sie 2007, 20:53

W moim przypadku - wodka bezpieczna, piwa unikac, a wino - zalezy od rodzaju winogron i rocznika ;)

Awatar użytkownika
szfenio
Debiutant ✽
województwo: lubelskie

Post autor: szfenio » 15 sie 2007, 21:10

Ja osobiście nie pijam alkoholu. Czasem wypije jedno piwko wieczorkiem i na szczeście źle nie reaguje na nie :)

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: goniusia » 16 sie 2007, 10:27

Wiadomo że jak się bierze leki to należałoby unikać alkoholu,ale mam koleżankę w pracy z cykrzycą która nie wylewa za kołnierz.Wychodzi z założenia że co ma być to będzie.Ja unikałam alkoholu przy sterydach,jakoś tak się zablokowałam.

akogo
Debiutant ✽

Post autor: akogo » 16 sie 2007, 11:07

w moim przypadku lekarz poleciła drinki a dokładniej 1 delikatnego :wink: (spytałem się poprostu) piwo i wino nie są zalecane, tak jak wcześniej było wspomniane piwo jest gazowane a wino ciężko strawne

odnośnie leków to generalnie przy żadnych lekach nie zaleca się picia ale jeżeli są jakieś szczególne przeciwskazania to powinny być na ulotce

suaweq
Debiutant ✽

Post autor: suaweq » 16 sie 2007, 13:12

mnie zniszczył 1 browarek - lekarz zabronił mi pić , ale chociaz dietke nie musze za bardzo trzymać

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: goniusia » 16 sie 2007, 16:49

suaweq pisze: lekarz zabronił mi pić
Normalne,przecież żaden lekarz nie zaleci ci picia.Przynajmniej ja się z takim nie spotkałam :lol:

ESka

Post autor: ESka » 16 sie 2007, 17:27

goniusia pisze:Normalne,przecież żaden lekarz nie zaleci ci picia.Przynajmniej ja się z takim nie spotkałam :lol:
Mylisz się mi lekarz powiedział "młoda kup sobie pół litra i wypij to Ci wszystko przejdzie" :lol:

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: goniusia » 16 sie 2007, 18:13

No to trafiłaś na jakiegoś życiowego lekarza bo mój to same zakazy :razz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Alkohol”