zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

dział dla wszystkich matek, które chcą stworzyć swoje historie, podzielić się doświadczeniami, a przede wszystkim najważniejszą nowiną, że "Będzie Mamą"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gacunia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: lubuskie

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: gacunia » 28 maja 2015, 13:29

Kafka, no to coś czuję, że mój syn powtórzy poczynania Twojej córy ;) Mam wrażenie, że za bardzo się spieszy... Próbuje siadac i podnosic sie, gdy tylko ma ku temu sposobność.

A co do pępka, jakoś mnie to nie dziwi, bo słyszłam już o takich przypadkach. Najważniejsze, że to niegroźne :)
Rozpoznanie 24.12.2007
Asamax 500 3x2 tabl
Pentasa 1 x czopek

18.02.2015, 00:30, Wojtuś -> 3100g, 53 cm

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: kafka » 29 maja 2015, 04:00

Dziewczyny, byliśmy u chirurga. Babka spojrzała, wzięła nożyczki jakie ja mam do włosów, nie ubrawszy rękawiczek ani nie umywszy rąk ciachnela pępek. Mały wrzeszczal, ale najgorzej było chyba z mężem :) . I teraz zero pielęgnacji, kazała tylko, jeśliby pojawiło się krwawienie, jechać na ostry dyżur. Wieczorem na plasterku, którym było to zaklejone, pokazaly się 2 czarne kropelki. Myślicie, że takie coś można nazwać krwawieniem i powinniśmy jechać do szpitala? Z drugiej strony bboję się, że mały tylko coś chwyci na izbie, a jest po szczepieniu na rota i polio :(

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽

Post autor: kafka » 29 maja 2015, 04:00

Dziewczyny, byliśmy u chirurga. Babka spojrzała, wzięła nożyczki jakie ja mam do włosów, nie ubrawszy rękawiczek ani nie umywszy rąk ciachnela pępek. Mały wrzeszczal, ale najgorzej było chyba z mężem :) . I teraz zero pielęgnacji, kazała tylko, jeśliby pojawiło się krwawienie, jechać na ostry dyżur. Wieczorem na plasterku, którym było to zaklejone, pokazaly się 2 czarne kropelki. Myślicie, że takie coś można nazwać krwawieniem i powinniśmy jechać do szpitala? Z drugiej strony bboję się, że mały tylko coś chwyci na izbie, a jest po szczepieniu na rota i polio :(

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 29 maja 2015, 10:54

kafka pisze:Dziewczyny, byliśmy u chirurga. Babka spojrzała, wzięła nożyczki jakie ja mam do włosów, nie ubrawszy rękawiczek ani nie umywszy rąk ciachnela pępek. Mały wrzeszczal, ale najgorzej było chyba z mężem :) . I teraz zero pielęgnacji, kazała tylko, jeśliby pojawiło się krwawienie, jechać na ostry dyżur. Wieczorem na plasterku, którym było to zaklejone, pokazaly się 2 czarne kropelki. Myślicie, że takie coś można nazwać krwawieniem i powinniśmy jechać do szpitala? Z drugiej strony bboję się, że mały tylko coś chwyci na izbie, a jest po szczepieniu na rota i polio :(
wiesz nie obraź się, ale pozwoliłaś na to?
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS

Post autor: Agula84 » 29 maja 2015, 15:21

:) ja tez slyszalam ze sa dzieci ktorym pepek nie odpada w ciagu tych magicznych 6 tygodni, nam odpadl szybko teraz ale corce tez sie paprało prawie 3 tygodnie i lekarka go poprostu ruszyla, wyplynela zywa krew i jakos odpadl. 2 krople krwi to chyba nie dramat, ja bym nie jechala. synowi teraz szybko odpadl bo mial klamre na tym pepku taka w szpitalu zalozona i odpadł nam w 6 dniu po porodzie.
Agula 84 :)

gacunia
Początkujący ✽✽

Post autor: gacunia » 30 maja 2015, 03:24

Moim zdaniem nie ma co dramatyzować! Skoro lekarka zdecydowała się na ten nieco barbarzyński czyn, zapewne zrobiła to nie po raz pierwszy i nie ostatni. Pewnie wie na co sie porywa. Prawdopodobnie i ja nie zdążyłabym zareagować, oszołomiona jej poczynaniami... ;) Ale, dwiema kroplami krwi czy jakiejś tam mazi też bym się nie przejmowała.
Mojemu synkowi odpadł kikut sam, ale ze 3 tyg jeszcze się cos tam babroliło i położna molestowała nas fioletem, a właśnie po nim pępuszek nie chciał schnąć i na własną rękę zaczęłam stosować octenisept (którym traktowałam także swoje krocze) i niemal z dnia na dzień nastapiło cudowne wygojenie. Także, różnie to bywa.
Rozpoznanie 24.12.2007
Asamax 500 3x2 tabl
Pentasa 1 x czopek

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽

Post autor: kafka » 30 maja 2015, 04:29

Pandzia pisze:wiesz nie obraź się, ale pozwoliłaś na to?
Nie obrażam się, ale zanim dotarło do mnie co się dzieje, było juz po sprawie - kwestia jakichś 4 sekund, więc sama nie zdazylabys skarcic pani doktor. No a potem już tylko lapisowanie tyle, ze ta robota bez rękawiczek to już tylko ryzyko lekarza i jego naskórka na dłoniach :) .
Koniec końców pojechałam do szpitala, bom panikara, ale utwierdzily mnie w tej decyzji babki na hotline Medicover, którym opisywalam to podkrwawianie. A w szpitalu lekarz przypalil mu to jeszcze raz srebrem, dodatkowo sobie też rękę, gdy mu wypadła paleczka z tą substancją :) . Najgorsze, że troszkę tego musiało chyba wypłynąć z pępka w czasie jazdy samochodem, gdy mały siedział, bo potem w domu pod pampersem okazało się, ze ma na lini pasa serię czerwonych kropek i w jedym miejscu dwie maleńkie wypalone kropeczki - masakra.

Wniosek z tego jeden, na drugi raz słuchać Gacuni :) i zaufać lekarzowi, bo oczywiście nie trzeba było na SOR jechać, mogło to poczekać do wtorkowej kontroli, tak jak to pierwsza chirurg przewidziała. Ale pewnie do wtorku nerwy by mnie zezarly.

gacunia
Początkujący ✽✽

Post autor: gacunia » 30 maja 2015, 22:52

Kafka, ja tak tylko zgrywam dzielną, kiedy nic sie nie dzieje ;) Nasze dzieci sa najwazniejsze i ja teraz tez ledwie sie powstrzymałam, żeby nie pobiec do lekarza, bo wyczuwam małą gule z tyłu główki u synka. Dalismy sobie z mężem czas do wtorku, ale temat mnie nęci... :/
hehe
całusy :*
Rozpoznanie 24.12.2007
Asamax 500 3x2 tabl
Pentasa 1 x czopek

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: CAMPARI34 » 10 cze 2015, 20:54

Dziewczyny co słychać nasze 7.300 kilo szczęścia śpi słodko :D
:D

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽

Post autor: kafka » 12 cze 2015, 10:59

Hej, my jesteśmy świeżo po chrzcie, o dziwo mały nawet nie jeknal, gdy go olejowali :-) . Sprawa z
pepkiem zamknieta, to teraz znowu mu jakoś dziwnie paznokiec u nozki wrastal i zrobił się stan zapalny.

Dziewczyny, czy Wasze chlopaki tez się smieja przez sen? Ciekawe co mu sie sni, ze sie tak zasmiewa ... A u mnie przyszlo lekkie zaostrzenie: bol brzucha i stawow, ale na razie trzymam to jeszcze wszystko w garsci.
A jak Wy sie czujecie ?

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 12 cze 2015, 13:01

Nasz też się śmieje przez sen głośno mu się zdarzy :) lubię go obserwować jak sposób robi fajne miny czasem śmiech czasem podkowa jakby miał zaraz płakać.
Herbaty ciągle pić nie chce.Bardzo ręce do buzi pcha nieraz mleko zwróci tak zapcha mocno trzeba go pilnować po jedzeniu.

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽

Post autor: kafka » 13 cze 2015, 01:02

CAMPARI34, a może zwykla przegotowana wode mu? My tak corke przyzwyczilismy i na szczescie 3 r leci juz na samej wodzie. Troche tylko zaluje, ze kakao nie polubila.

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 13 cze 2015, 08:12

Kafka wodę też próbowaliśmy i nic ;)

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽

Post autor: kafka » 14 cze 2015, 01:08

O rany, to uparta sztuka :-) .Ale moze jesli normalnie moczy odpowiednia ilosc pieluszek, to po prostu wystarcza mu tyle ile ma w mleku, plus to, co wen wmusicie teraz?

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 14 cze 2015, 08:31

Ale lekarz mówił do 6-go miesiąca nic prócz mleka nie dawać to może i dobrze że nie chce :neutral: w przyszłym tygodniu szczepienie mamy czekamy też na szczepienie na gruźlicę i list nie przychodzi .Podobno wstrzymali szczepienia gruźlicze zaczną po wakacjach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mamusie i Maluchy”