zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

dział dla wszystkich matek, które chcą stworzyć swoje historie, podzielić się doświadczeniami, a przede wszystkim najważniejszą nowiną, że "Będzie Mamą"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gacunia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: lubuskie

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: gacunia » 03 lut 2015, 15:24

Tez jestem w 38 tc i czekam. Jak znosisz końcówkę?? U mnie bóle sa straszne, długie, nieregularne i atakuja głównie plecy...
Rozpoznanie 24.12.2007
Asamax 500 3x2 tabl
Pentasa 1 x czopek

18.02.2015, 00:30, Wojtuś -> 3100g, 53 cm

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --

Post autor: CAMPARI34 » 03 lut 2015, 20:42

Gacunia
Jeszcze 2 mc. temu mówiłam że ciąża powinna trwać 2 lata rok żeby dzidziuś sobie rósł w brzuchu a rok żebym się mogła nacieszyć kopniakami malucha i fajnym okrągłym brzuchem .
Powiedziałam to chyba w złą godzinę :( bo potem 8 i ten 9 miesiąc to jest masakra jakaś.
Nogi mnie bolą dyszę jak staruszka sikam na potęgę skurcze to mam takie że mam wrażenie że mi mały zaraz wyleci :( są dni że ledwie z pokoju do kuchni się dotoczę :(
Ale nie narzekam śmieję się z siebie ze taka obolała ociężaała jestem :wink: w końcu to moja ostatnia ciąża no i już końcówka jakoś to będzie.
Martwię się tylko tym że do ubikacji chodzę raz w tygodniu mimo że jem dużo owocow i piję dużo :smutny: a jak ty znosisz ciążę?
:D

enej
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: enej » 03 lut 2015, 22:29

Mamcia ale skąd ja mogę wziąć Twój nr tel?
Nie wiem czy mam leniwe jelito czy nie, bo nikt tego nei diagnozował. W ogóle to czuję się traktowana przez lekarzy jak piąte koło u wozu. Czopki->wlewki->Sigmo->sterydy.
Tak wygląda plan działania i nie wiem co dalej z tym zrobić...
Boję się bo nikt ze mną nie rozmawia..
Salofalk / pentasa czopki 1x1 lub 2x1
Asamax 3x2
Euthyrox 100/112
Encorton 20

wlewki, sterydy...

Kropku, rośnij i bądź zdrowy...

gacunia
Początkujący ✽✽

Post autor: gacunia » 04 lut 2015, 04:42

CAMPARI34

tak samo mam-budzi mnie albo szczypanie przepony, albo ból pleców albo (uwaga) własne za głosne oddychanie... :/ Moja to pierwsza ciąża, ale chyba ostatnia - nie mogłam przez jej lwią część narzekać, ale końcówka to dramat - tyle chcę zrobić (mam syndrom wicia gniazda) a nic nie mogę, bo sił mi brak. Nic nie zapowiada porodu, a ja czekam i czekam, bo już bym chciała mieć z głowy ten ciężar ciała i synka na świecie, coby mi jego uśmiech wynagrodził te męki. I nie moge spać - wcale! Jestem wykończona, jak zombie... Nie mam problemów z wc, jak Ty, ale mam hemoroidy na potęgę i kłopoty z pamięcia - zapominam albo wziać tabsy albo czopek... to chyba z tego niewyspania... jeszcze mi tylko zaostrzenia brakuje na koniec :D

Problem z wypróżnianiem jest bardzo znamienny dla 9 mc ciaży, co druga ciężaróweczka na to cierpi, więc się nie zamartwiaj. To dzidzia naciska na organy i robi Ci mała kuku, ale juz niedługo :)

U mnie planowo 19 luty, ale liczę na wczesniejsze rozwiązanie, np 15 :)
Rozpoznanie 24.12.2007
Asamax 500 3x2 tabl
Pentasa 1 x czopek

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 04 lut 2015, 11:43

Gacunia
Tylko że tutaj nie dadzą żadnej lewatywy bo nie wolno a ja boję się co się będzie działo przy parciu :( już ja się porodu aż tak nie boję jak tego co się stanie jak przeć będę :(
Ze spaniem porażka w nicy wszyscy śpią jak zabici a się kumam po łóżku a hak już przysnę to sikanie mnie budzi :( i tak na dobre jak mi się zśnie już fajnie to wstawać trzeba bo dzieci do szkoły.
Nie na darmo ciążę się nazywa ciążą.
Ciąży jednak strasznie :D ale damy radę bo jak nie my to kto :wink:
Syndrom Wicia gniazda :?: skąd ja to znam :mrgreen:

gacunia
Początkujący ✽✽

Post autor: gacunia » 04 lut 2015, 23:53

CAMPARI34

Nie martw sie! Położne już chyba wszystko widziały, a to nie Twoja wina, że nie możesz mieć lewatywy :) Uszy do gory! Czytałam tu gdześ wypowiedź jednej z mam, że zdarzyło jej się co nieco i nikt nawet słowa nie powiedział... Poza tym wierzmy, ze nam sie nic nie przytrafi :)

Byłam dziś na wizycie i lekarz zapowiedział mi cięzki, długi poród, bo szyjkę mam wciąż mocną ... ale moja mama mnie rodziło jedyne 36 h :D
Rozpoznanie 24.12.2007
Asamax 500 3x2 tabl
Pentasa 1 x czopek

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 05 lut 2015, 09:21

Gacunia
A to cię lekarz pocieszył niech go szlag ! Ja przy każdym porodzie narobiłam pod siebie pielęgniarki nic nie mówiły ale ich miny mi wystarczyły a traumę mam po tym jak córkę rodziłam a obok mnie dziewczyna miała właśnie parte i narobiła dwie położne tak ją zjechały ta płacze przeprasza je a one że ordynator sam sobie niech odbiera takie porody skoro zakazał lewatyw :( od tego czasu jestem w ciągłym stresie kurcze .
Kupiłam sobie w aptece lewatywę jak mi się uda zrobię sobie sama :neutral:
Jak u mnie z szyjką nie wiem bo tu nie badają wewnętrznie ale te skurcze co mam są straszne .
No nic czekamy zostało nam mniej jak więcej daj znać jak pierwsza pójdziesz.

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: kafka » 05 lut 2015, 13:42

A ja się wczoraj trochę strachu najadłam: wstaję rano, a tu mikroplamienie po nocy. Dosłownie mikro, ale oczywiście siup! szybko pobiegłam do lekarza. Niby szyjka się trochę zgładziła, ale poza tym mały na swoim miejscu, żadnych innych oznak, więc... czekamy w blokach startowych. Przynajmniej mnie to zmobilizowało do spakowania torby i zrobienia migiem VDRL i HBSa, teraz tylko muszę czekać na oryginały wyników i zasadniczo jesteśmy gotowi. A tu niby jeszcze 2 tygodnie do planowanej cesarki!

Wczoraj zamówiłam chustę - przy pierwszym jakoś mi się zdawał cały proces zbyt skomplikowanym, ale teraz, by mieć wolne ręce do córy, stwierdziłam, że trzeba wziąć byka za rogi i chociaż spróbować. Wy chustujecie albo macie zamiar?

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 05 lut 2015, 22:39

Pogoń i mnie do spakowania walizki stoi mi gotowa do pakowania i czeka a ja zero weny :( mus i mnie się spakować.
Zaraz od progu szpitala wołam o epidural boję się bólu coraz bardziej :(

gacunia
Początkujący ✽✽

Post autor: gacunia » 06 lut 2015, 00:04

OMG! ja tez sobie kupiłam lewatywę i tez zamierzam ją sobie zrobić. O ile odczytam znaki porodu, bo chyba mi się wstrzymało :/ Nie mam juz skurczy ani nic. Sączy mi się tylko czasem kropla po nodze jakiej cieczy bez barwy i zapachu... Ale czy wody mogą tak bardzo powoli odchodzić...:/

Spakowana jestem juz cała, dzis jeszcze piore ostatnie rzeczy dla dziecka. Czekam sobie w całej gotowsmci i doczekac sie nie moge.

Co do chusty nie mam jeszcze zdania.

Pozdrawiam!!!
Rozpoznanie 24.12.2007
Asamax 500 3x2 tabl
Pentasa 1 x czopek

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 06 lut 2015, 09:32

Ja mam skurcze od kilku tyg wydaje mi się że to dziś musiałabym lewatywę robić co dziennie bo mi się wydaje za to :wink: dobra zmotywowałyście mnie pakuję się dzisiaj.
Mi się też czasem coś po nodze leje ale to nie wody robią mi scan co wizytę a lekarz tam widzi wszystko nic nie mówi że mi się wody sączą czyli nie martw się to nie wody .Boję się że mi się synuś odwrócił nogami w dół bo jak ma czkawkę czuję że chyka w innym miejscu zobaczymy co mi we wtorek powiedzą na scanie.

gacunia
Początkujący ✽✽

Post autor: gacunia » 09 lut 2015, 22:28

Siemka mamuśki!!

Campari34 i Kafka, jak tam u Was? Gotowe? Może juz która ruszyła na szpital?

U mnie nic... żadnych oznak, nic! Za to nastrój psi, bo brzuch uwiera. Za to moj synek kochany tak ładnie się rusza całe dnie i bardzo mnie to pociesza w tym wszystkim - jestem taka spokojna o niego :D U mnie już 39 tc i cos mi się zdaje, że przenosze ciążę. A wyprawka czeka - uprana, uprasowana i wsio mam! :) Codziennie sie budzę z nadzieją, ale wciąz nic...

Za to mój mąż mnie tak wkurza, że bym go w kosmos posłała... Na szczęscie mam kochanego psiaka i synusia w drodze, więc mam sie na czym skupić :):):)

Piszcie, dziewuszki, co u Was!

Całuję :*
Rozpoznanie 24.12.2007
Asamax 500 3x2 tabl
Pentasa 1 x czopek

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 10 lut 2015, 13:59

Gacunia
Ani nie gadaj dziś byłam w szpitalu na wizycie wszystko ok lekarz mówi za tydzień mam przyjść skurcze które mam niby mam takie mieć to dobrze że są on do mnie mówi :( że niby to już tuż tuż.
Pytałam o epidural powiedział że mam się nie martwić dostanę oczywiście :D co mi więc pozostaje czekać na synka któremu już chyba jest tak niewygodnie że szok bo się tak rozpycha :)
do tego się ciągle nie pakuję i nie wiem dlaczego?
Mąż dzisiaj jedzie do IKEA wanienkę kupi .
Codziennie jak wychodzi do pracy mówi a żeby mi jak wrócę już synuś było urodzony ;)
Trzymajcie się dziewczyny damy radę bo jak nie my to kto :D

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: kafka » 10 lut 2015, 22:36

To jedziemy chyba na jednym wózku wszystkie, u mnie też skurcze, głównie wieczorami. W ciagu dnia na KTG jednak wszystko OK. Gin mówi, że mogę się rozsypac w każdej chwili, a tu jeszcze 1,5 tygodnia do planowanego cięcia... Mam nadzieję, że dotrzymamy do terminu.
Mężowie pod koniec ciąży faktycznie robią się trochę irytujacy, najlepszym lekarstwem na to są lody czekoladowe. :wink:

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 11 lut 2015, 12:20

Dziewczyny czop mi wypadł przy sikaniu :D no to teraz czekam czy coś się zacznie dziać bo wiadomo że czop to już coś jest na rzeczy .
Tylko co ja zrobię mąż pojechał daleko do pracy wróci późno w razie czego :neutral:
W nicy myślałam że zejdę z tego świata z tymi skurczami :cry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mamusie i Maluchy”