zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

dział dla wszystkich matek, które chcą stworzyć swoje historie, podzielić się doświadczeniami, a przede wszystkim najważniejszą nowiną, że "Będzie Mamą"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kate31
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: kate31 » 25 sie 2014, 14:03

witajcie dziewczyny

dolaczam sie do Was, zrobilam dzis bete i wyszlo 72,28, wiec przypuszczam ze jestem w ciazy, jutro jade do gina a w przyszlym tygodniu do gastro, ale sie strasznie ciesze, mam nadzieje ze to nie pomylka, zadnego testu z moczu jeszce nie robilam, wiec trzymajcie kciuki:-)
:grin:
CU od 2002r.: Salofalk 3x2 500mg, azathiopryna 3x 1 50 mg, sorbifer, kwas foliowy,

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 25 sie 2014, 21:43

kate31, trzymamy :banan:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Awatar użytkownika
kate31
Początkujący ✽✽

Post autor: kate31 » 26 sie 2014, 18:53

witam ponownie

dzieki Matylda, bylam dzis u gina i potwierdzil ciaza 4 tydzien, zarodek 2,9mm. Jesli wszytsko sie utrzyma to termin jest na 5.5.2015r. Mam tylko ogromny dylemat. Moj gin uwaza ze powinnam przerwac leczenie azą, sprawdzil w kompie i aza znajduje sie w kategorii d, wiec nie powinno sie jej w ciazy stosowac, moj gastro pewnie bedzie znowu stal przy swoim, mam wizyte za tydzien, ale mam dylemat, wiem ze nie powinno sie przerywac leczenia,bo gozej jak sie rzut na jelicie sie zrobi... ale stoje miedzy mlotem i kowadlem... nie wiem co mam zrobic.... pomozcie... :smutny:

buziole dla Was

Melunia gratuluje z calego serca

Agula84 witam, napisz kiedy masz termin,moze bedziemy razem...
CU od 2002r.: Salofalk 3x2 500mg, azathiopryna 3x 1 50 mg, sorbifer, kwas foliowy,

Beata-92
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie
miasto: Lublin

Post autor: Beata-92 » 26 sie 2014, 19:18

kate31, mówimy tu o Imurnie ? moja gastrolog mówiła mi w pierwszej ciąży,że to bezpieczne itd. że gorsze jest zaostrzenie dla dziecka ..

Awatar użytkownika
kate31
Początkujący ✽✽

Post autor: kate31 » 26 sie 2014, 20:30

Beata-92 immuranu nie biore, ale aze, a to chyba prawie to samo, biore tez salofalk i kwas foliowy 15 mg i nospe i luteine i pregnyl i dufaston.. sterydow nie..

lorema

Post autor: lorema » 26 sie 2014, 20:36

Azathioprine VIS i Imuran mają tę samą substancję Azatiopryna
http://bazalekow.mp.pl/leki/subst.html?id=110

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 26 sie 2014, 22:21

kate31, widzisz masz szczescie ze u Ciebie było widac w 4 tygodniu, bo ja oprocz rosnacego beta HCG nie mam zadnego potwierdzenia faktu ciąży :) tez bylam w 4 tygodniu u lekarza i nic sie nie dopatrzylismy na tym usg.
z okresu powinnam byc w 7 tygodniu i miec termin na 14 kwietnia ale mam nadzieje to ustalic na czwartkowej wizycie.
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
kate31
Początkujący ✽✽

Post autor: kate31 » 28 sie 2014, 17:14

Agula84 jak po wizycie?? bierzesz tez aze?? ja dzis bylam u innego gina , ale tak jak poprzedni stoi na stanowisku ze nie powinno sie brac azy w ciazy, salofalk ok,zapytalam czy kiedykolwiek miala pacjentke z problemami jelita, odpowiedziala ze nie tylko jedną kobiete z chorobą Crona- ale na innych lekach...

sama nie wiem co mam zrobic, chyba decudujacy glos bedzie w nastepnym tygodniu, czyli gastro... wtedy bede musiala zdecydowac, czy odstawic czy nie...jeju jaki to problem i powazna decyzja, okropnie sie z tym czyje i mam emocjonalnego rollercoastera :smutny: jednoczesnie sie bardzo ciesze a z drugiej strony martwie...

Agula84
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Agula84 » 28 sie 2014, 22:04

kate31, ja mam ibsa, obecnie jestem bez lekow bo lekow na ibsa nie stosuje sie w peirwszym trymestrze. Wspomagam sie tylko weglem, pije miete i byle do przodu. jak skoncze I trymestr a nie bedzie ok to wroce do debridatu. Ogolnie czuje sie tak sobie, muli mnie popoludniami i wieczorami, tak jak teraz, musze odpuscic sobie kolacje bo po kolacji jest fatalnie.
Po wizycie okazalo sie że jest pecherzyk i jest zarodek w macicy, a to ze mi pika raz po jednej stronie raz po drugiej nie jest objawem ciazy ektopowej tylko mi po prostu pika ;) moze sie macica powoli powieksza...

Aga83
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Aga83 » 29 sie 2014, 18:51

Witajcie, melunia ogromne gratulacje!!!! Co u Was? Jak z karmieniem?
Tym mamusiom, które niedawno sie dowiedziały równiez gratuluję!!!!
a co u nas... dziś byliśmy u dziecięcego gastrologa z nasza Anią 5 tygodniowa, poniewaz od 3 tygodni ma krew w kupce. To samo było ze starsza siostrą, na moje pytanie dlaczego te moje dziewczyny tak mają, lekarka powiedziała, że moja zachwiana immunologia została przekazana im w czasie ciąży, również karmienie piersią podczas zaostrzenia mogło to spowodowac, w sensie, że moje mleko mogło szkodzić...
Powiedziała, że nie jest to choroba genetyczna ale uwarunkowana rodzinnie, tzn, ze mamy wspólną florę bakteryjną
Strasza córka ma 2,5 roku i mamy połozyc ja do szpitala na jeden dzień, by sprawdzić czy wszystko ok z jej immunologią, te same badania za jakis czas mamy zrobić młodszej
Dla młodszej mamy probiotyki, nadal ma być na nutramigenie LGG
No i jeszcze lekarka mi powiedziała bym próbowała zmienić te sulfasalazynę, bo uszkadza wątrobę i nerki, a ja nie zrozumiałam i pytam moje czy dzieci? A ona, że jak moje to i dzieci, bo jakiś składnik tego leku - nie pamietam nazwy przechodził przez łozysko...No i wspominała o superprobiotyku, tym samaym o którym mówiła moja gastrolog VSL, chyba go kupie, on około 100 zł kosztuje
Jakaś dolina mnie ogarnęła po tej wizycie, no i jeszcze podobno mamy wzmożone napięcie mięśniowe i mamy ćwiczyć...

gacunia
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie

Post autor: gacunia » 30 sie 2014, 03:01

Witam wszystkie szczęśliwe i przyszłe mamusie :)

Mam pewien problem. Pisałam tu jakiś czas temu, mając początek zaostrzenia... Aktualnie jestem w 4 mc ciaży i po ostatniej konsultacji z gastro biorę Asa 500 3 x 2 oraz Pentasę w czopku na noc. Jesli to nie pomoże lekarz mi zalecił metypred. Od paru dni mam biegunki z krwią i brak apetytu. Bardzo sie martwie o dziecko. Ginekolog przepisał mi witaminy w kapsułkach, ale obawiam sie, ze nie nadrobią one mych niedoborów. Problem mam taki, że mieszkam w Nowej Soli. Nie moge sie doprosic tu o spotkanie z gastrologiem, a ten u którego byłam (we Wrocławiu) nie napisal mi jak miałabym dawkowac metypred i tu pytanie do Was... czy któras z Was miała taka sytuację, że brała akurat ten steryd i może mi cos podpowiedziec?
Nie zamierzam leczyc sie sama, ale moze macie dostep do jakis specjalistow, bo ja chwilowo jestem w kropce, a nie chce ryzykowac zdrowia dziecka. Wiem, ze metypred mniej mu zaszkodzi niz szalone jelita, ktore swoja droga zawsze sie odezwa w najgorszym czasie :( bede bardzo zobowiazana za wszelkie porady...
Rozpoznanie 24.12.2007
Asamax 500 3x2 tabl
Pentasa 1 x czopek

18.02.2015, 00:30, Wojtuś -> 3100g, 53 cm

Agula84
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Agula84 » 30 sie 2014, 21:10

no to piszę,czuje sie podle, fatalnie, dramatycznie wrecz i jak sobie pomysle ze tak moze byc do konca czyli jeszcze z 7 miesiecy to zyc mi sie nie chce :( obecnie mam 8tc, mdłości mam od rana do wieczora, albo w godzinach popoludniowo wieczornych i nocnych. Rano jeszcze bywa ok, chociaz dzisiaj np. tez było kiepsko. boli mnie jelito, mam taki ciezki brzuch. w pierwszej ciąży czułam sie rewelacyjnie, pracowalam do konca 7 miesiaca,na poczatku tylko przez krotki czas czulam żołądek, żadnych mdłości, wymiotów a teraz poprostu dramat. dobrze ze w srode gastro, moze cos wymysli a przynajmmniej powie ze nie umre.... :))

Awatar użytkownika
kate31
Początkujący ✽✽

Post autor: kate31 » 31 sie 2014, 12:40

Aga83 pisze:Witajcie, melunia ogromne gratulacje!!!! Co u Was? Jak z karmieniem?
Tym mamusiom, które niedawno sie dowiedziały równiez gratuluję!!!!
a co u nas... dziś byliśmy u dziecięcego gastrologa z nasza Anią 5 tygodniowa, poniewaz od 3 tygodni ma krew w kupce. To samo było ze starsza siostrą, na moje pytanie dlaczego te moje dziewczyny tak mają, lekarka powiedziała, że moja zachwiana immunologia została przekazana im w czasie ciąży, również karmienie piersią podczas zaostrzenia mogło to spowodowac, w sensie, że moje mleko mogło szkodzić...
Powiedziała, że nie jest to choroba genetyczna ale uwarunkowana rodzinnie, tzn, ze mamy wspólną florę bakteryjną
Strasza córka ma 2,5 roku i mamy połozyc ja do szpitala na jeden dzień, by sprawdzić czy wszystko ok z jej immunologią, te same badania za jakis czas mamy zrobić młodszej
Dla młodszej mamy probiotyki, nadal ma być na nutramigenie LGG
No i jeszcze lekarka mi powiedziała bym próbowała zmienić te sulfasalazynę, bo uszkadza wątrobę i nerki, a ja nie zrozumiałam i pytam moje czy dzieci? A ona, że jak moje to i dzieci, bo jakiś składnik tego leku - nie pamietam nazwy przechodził przez łozysko...No i wspominała o superprobiotyku, tym samaym o którym mówiła moja gastrolog VSL, chyba go kupie, on około 100 zł kosztuje
Jakaś dolina mnie ogarnęła po tej wizycie, no i jeszcze podobno mamy wzmożone napięcie mięśniowe i mamy ćwiczyć...

witajcie mamusie i przyszle mamusie:-)

u mnie dalej w normie, pozatym ze cos mnie flaczek pobolewa, zwlaszcza jak siedze, czyli pewnie koniec jelitka, mam andzieje ze nie bedzie gorzej i obejdzie sie bez rzutu. bylam na weselu, a za mocno nie szalalam, obawa :roll:

Aga83 glowa do gory, napewno bedzie z coreczkami wszytsko w porzadku, oczywiscie gratuluje corci :razz: jestesmy z Tobą myslami pozytywnie

gacuniaja bralam metypred ale nie wciazy, ale lepiej bedzie jak dawkowanie i sposob brania z lekarzem skonsultujesz, niestety nie pomoge Ci co do lekarza w Nowej Soli, ja jezdzilam do Wrocka i tam mialam fajnego dobrego specjaliste, ale metypred zostal wciagniety u mnie pare lat temu jak mialam zaostrzenie wraz a azą

Agula84 glowa do gory niedlugo bedziesz miec ten okres mdlosci za sobaa przede mna jeszce wszytsko, choc narazie ich nie mam, fajnie zeby tak pozostalo, jedynie straszny rollerkoaster emocjonalny :roll: i bol plecow

trzymajcie sie dziewczyny papa

gacunia
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie

Post autor: gacunia » 31 sie 2014, 23:44

Kate31, dziękuję za odpowiedź.
Myślę, że wkrótce wybiorę się znowu do Wrocławia po poradę gastro, bo nie mam wyjścia. Tylko, że jak wszystkie z nas, mam obawy przed sterydami. Brałam już metypred oraz encorton, ale nie będąc wówczas ciężarną.
Mój ginekolog mówił mi, że ciąża będzie dla mnie bardzo ciężka i wysłał mnie na zwolnienie, ale jednocześnie sądzi, że dziecku nie powinno nic zagrażać. Wiele z Was urodziło zdrowe dzieci, mimo ciężkich rzutów i sporych dawek leków i staram się nie wariować.

Agula84, poza upierdliwym jelitem nie mam w sumie uciążliwych objawów ciąży, a zaczęłam 15tc - jestem głodna i senna prawie prze całe dnie, ale przynajmniej nie mam mdłości. Słyszałam jednak, że na taką dolegliwość pomaga zjedzenie sucharka czy krakersa na pół h przed wyjściem z łóżka każdego ranka...
Szczerze współczuję i życzę, by jak najprędzej to minęło.
Rozpoznanie 24.12.2007
Asamax 500 3x2 tabl
Pentasa 1 x czopek

18.02.2015, 00:30, Wojtuś -> 3100g, 53 cm

Awatar użytkownika
kate31
Początkujący ✽✽

Post autor: kate31 » 03 wrz 2014, 17:09

witam Was kochane:-)

wlasnie wrocilam od gina, zarodek 0,8cm 5 tydzien, dostalam znowu leki dufaston, pregnyl plus, luteine dopochwowo, pol amp pregnylu. Czuje sie w miare ok jesli chodzi o ciaze tzn nie mam mdlosci, tylko troszke plecy mnie bola, ale za to jelitko daje we znaki. Czesciej chodze do toalety i straszne mam parcia, a jesli juz nie zdaze do toalety to katastrofa :smutny: trzeba brac prysznic i prac wszytskie rzeczy :cry: takze chyba pozostane przy azie, bo bez niej to juz calkiem bedzie kiepsko...

trzymam kciuki za wszystkie

a co tam u Was??

pozdawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mamusie i Maluchy”