Mamusie i ich Dzidziusie

dział dla wszystkich matek, które chcą stworzyć swoje historie, podzielić się doświadczeniami, a przede wszystkim najważniejszą nowiną, że "Będzie Mamą"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: Cinimini » 26 wrz 2013, 21:25

A my jesteśmy dziś po szczepieniu 6w1, pnumokoki i rota. Julek szczepiony był o 17 i jest ok wiec mam nadzieję, że żadnych sensacji mieć już nie będziemy.
A młody waży już 3600g.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

JOANNA86
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: JOANNA86 » 27 wrz 2013, 14:24

Moja malutka wazy tyle samo co Julek,malutka ma wzdecia dzisiaj zmieniam mleko moze bedzie lepiej biedna ciagle steka i pierdzi jak stary chlop :lol:
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
pentansa 1g 1tab.wieczorem
probiotyki

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie

Post autor: Truskawka » 27 wrz 2013, 14:27

JOANNA86 pisze:Moja malutka wazy tyle samo co Julek,malutka ma wzdecia dzisiaj zmieniam mleko moze bedzie lepiej biedna ciagle steka i pierdzi jak stary chlop :lol:
a jakie mleko używacie i na jakie zmieniacie:)??
pytam bo my jedziemy na bebilonie pepti ale mała ma ciągle wzdecia i gazy:(
Truskawka:)

Obrazek

Horadoopka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Post autor: Horadoopka » 27 wrz 2013, 19:43

Truskawka pisze:mi takie bączki zostały od porodu..moze flaczki sie na swoje miejsce pchaja:)
na sali była dziewczyna ,która tez mówiła,ze ma ogromne gazy po porodzie:)
mam nadzieje,ze to nie zły znak... :oops:
moze faktycznie to jakis objaw poporodowy.. oby..
pianka dodupna salofalk raz dziennie

Obrazek
Hania <3 ur 22/08 <3

Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Małgosia » 27 wrz 2013, 22:16

Mojemu synkowi gazy ustąpiły jak kompletnie odstawiłam nabiał (karmiłam go piersią i bebilonem pepti).
Może też spróbujecie?
Można też dawać esputicon w kropelkach. Ja dawałam moim dzieciom, ale w dawce większej niż zalecali i dopiero wtedy działały (ta większa dawka była zalecana dla tego leku, czy też raczej substancji czynnej, ale produkowanemu w Niemczech).
będzie dobrze :-D

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 28 wrz 2013, 09:48

tak bobotic to swietna sprawa, u nas tez byl w uzyciu ale ostatecznie przy takich objawach okazalos ie ze Milena cierpi na nietolerancje laktozy. Dolegliwosci ustapily jak przeszlismy na Isomil.
ale teraz juz je wszystko.
Obrazek

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽

Post autor: kafka » 28 wrz 2013, 20:15

Faktycznie dobrze spróbowac najpierw Boboticu czy Delicolu, zanim np. wprowadzi się kolejne nowe mleko... Zmianę mleka wiele brzuszków bardzo źle znosi (u nas np. wymioty chlustające), więc warto próbowac łagodniejszych środków. Choc przy wysokiej nietolerancji laktozy one też nie pomogą - u nas działały chyba może przez tydzień a potem wszystko wracało. Dopiero Nutramigen okazał się lekiem na całe zło, Pepti też nie dało rady :)

Inna sprawa, że wzdęcia i gazy mogą nie miec żadnej niepokojącej przyczyny - młodziutki układ pokarmowy dopiero dojrzewa, więc oczywista pojawiają się niewielkie problemy. U nas pediatrzy w ogóle, póki kończyło się na gazach, nie reagowali.

JOANNA86
Początkujący ✽✽

Post autor: JOANNA86 » 29 wrz 2013, 17:53

Karmilam mala Bebilon pronutra a teraz od piatku daje Bebilon pronutra comfort dla dzieci ze sklonnoscia do kolek i zaparc ale jak narazie zadnej poprawy podaje tez kropelki Espumisan ale tez jakos nie pomagaja,mam zamiar zrobic jej USG brzuszka i isc do pediatry moze zapisze jakies mleko na recepte.tej noc przez jakies pol godz.tak biedna stekala ze masakra a rano zrobila kupke ale normalna nie twarda,wiec juz sama nie wiem co jest z synkiem nie mialam zadnych problemow.oj ciagle cos zeby czlowiek sie nie nudzil :roll:
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
probiotyki

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Truskawka » 29 wrz 2013, 19:53

Małgosia pisze:Mojemu synkowi gazy ustąpiły jak kompletnie odstawiłam nabiał (karmiłam go piersią i bebilonem pepti).
Może też spróbujecie?
Można też dawać esputicon w kropelkach. Ja dawałam moim dzieciom, ale w dawce większej niż zalecali i dopiero wtedy działały (ta większa dawka była zalecana dla tego leku, czy też raczej substancji czynnej, ale produkowanemu w Niemczech).
ja nie jem nabialu i karmie piersią i bebilonem pepti daje bobotic,wczesniej espumisan ,Biogaie, na zmiane z Dicoflorem i Mała ma straszne gazy do tego kupki robi co 4-5 dni...:(
w pon musze dzwonic do gastrologa niestety prywatnie bo na NFZ w tym roku nie ma co liczyc....

czy ktos tez tak ma?

[ Dodano: 29-09-2013 ]
ranka pisze:tak bobotic to swietna sprawa, u nas tez byl w uzyciu ale ostatecznie przy takich objawach okazalos ie ze Milena cierpi na nietolerancje laktozy. Dolegliwosci ustapily jak przeszlismy na Isomil.
ale teraz juz je wszystko.
Ranko jak do tego doszliscie?ze jecie juz wszystko?
bo naszą tez wysypalo po tym jak przeszłam na modyfikowane gdyż nie przybierala na wadze...
lekarz mówi skaza i bebilon pepti dał a mi zakazał jesc nabiał:(
i do dzis nie jem ale Małej z brzuszkiem nadal nie bardzo...

Obrazek

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽

Post autor: kafka » 29 wrz 2013, 21:10

Cebulko, u nas zaparcia były, gdy byliśmy na etapie Bebilonu Comfort. Też kupkę robiła raz na 3-4 dni. Wtedy starałam się jej dawac jak najwięcej wody, masowac brzuszek i plecki, robic "rowerek" nóżkami, oczywiście bardzo delikatnie, kłaśc na brzuszku. Ale pewnie te wszystkie sposoby wypróbowałaś i faktycznie wizyta u lekarza nieodzowna.

Lekarz mówi, że to skaza, ale może jeśli wykluczenie nabiału i Pepti nie pomogły, to jednak wysoka nietolerancja laktozy, a nie skaza? W Pepti laktozy jest mało, ale jest, nie wspominając oczywiście o mleku matki.

JOANNA86
Początkujący ✽✽

Post autor: JOANNA86 » 30 wrz 2013, 09:55

Moja Elizka kupke robi codzienniea mimo to ciagle steka dzisiaj kupie te kropelki bobotic bo widze ze bardzo popularne moze akurat one cos pomoga
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
probiotyki

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Truskawka » 30 wrz 2013, 11:00

Halince nie pomaga zadna herbatka...robi kupe co 4-5 dni ale póki co nie jest zbita tylko luzna troche sluzowata.... :smutny:

Obrazek

Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Małgosia » 30 wrz 2013, 14:14

Oj znam ten problem - normalnie z utęsknieniem czekałam aż moja najstarsza zrobi kupę. Też załatwiała się raz na 3-4 dni. I też robiła kupę luźną i ze śluzem. W głowie mi się nie mieścilo jak taka luźna kupa może tyle czasu przemieszczeć się w takich jelitkach? Dawałam córce Esputicon, czasem Debridat. Ale w sumie dopiero jak podrosła (chyba miała jakieś pół roku, może więcej) to wszystko samo się unormowało.

Młodsze dzieci takich problemów nie miały - im na gazy wystarczył Esputicon i z brzuszkami nie było problemów.

Co ciekawe - ta najstarsza, która miała najwięcej problemów gastrycznych w niemowlęctwie, jest teraz kiepska do jedzenia tzn. je dużo ale wybrane potrawy z tzw. krótkiej listy. Nowych rzeczy nie chce nawet próbować.
Młodsze dzieciaki (te bez większych problemów brzuszkowych w niemolęctwie) - jedzą właściwie wszystko i ze smakiem, chętnie próbują nowinki.

To takie spostrzeżenie mi się nasunęło podczas pisania...
będzie dobrze :-D

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: elena » 30 wrz 2013, 16:34

Truskawka pisze:Halince nie pomaga zadna herbatka...robi kupe co 4-5 dni ale póki co nie jest zbita tylko luzna troche sluzowata....
Przy karmieniu piersią to dzieci mogą robić kilka kupek dziennie albo jedną na kilka dni i to wszystko podobno jest norma.Moja na piersi potrafiła zrobić 15 kupek dziennie, na bebilonie pepti robiła jedną na 4-6 dni.Ogromniastą śluzowatą ,poprostu wylewała się z pieluchy.Do tego straszne gazy które było czuć.Na nutramigenie konsystencja się nie zmieniła ale jest do trzech kupek dziennie.

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Truskawka » 30 wrz 2013, 17:09

elena pisze:
Truskawka pisze:Halince nie pomaga zadna herbatka...robi kupe co 4-5 dni ale póki co nie jest zbita tylko luzna troche sluzowata....
Przy karmieniu piersią to dzieci mogą robić kilka kupek dziennie albo jedną na kilka dni i to wszystko podobno jest norma.Moja na piersi potrafiła zrobić 15 kupek dziennie, na bebilonie pepti robiła jedną na 4-6 dni.Ogromniastą śluzowatą ,poprostu wylewała się z pieluchy.Do tego straszne gazy które było czuć.Na nutramigenie konsystencja się nie zmieniła ale jest do trzech kupek dziennie.
No to moja ma podobnie tez jest sluzowata i strasznie jej dużo....jak to po kilku dniach nierobienia...
Nutramigenu nie chce pić...niestety....
i co tu robic jest inne mleko?

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mamusie i Maluchy”