infliximab IV - remicade a ciaza

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
justaa30
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: zachodniopomorskie

infliximab IV - remicade a ciaza

Post autor: justaa30 » 24 paź 2009, 21:36

Mam Lesniowskiego Crohna planuje ciaze w asumie jestem w trackie pracy nad nia, lekarka zapropnowala mi infliximab IV - remicade albo Imurel-azuthioprin .
Twierdzi ze podaja to kobieta w ciazy i jest to bezpieczne. co wy na to? mam 2 tyg do namyslu.

justaa30
Debiutant ✽

Re: infliximab IV - remicade a ciaza

Post autor: justaa30 » 25 paź 2009, 10:04

no wynika z tego zeby lepiej sie wstrzymac z infliximabem, a o imuran i azatioprynę to lepiej tez zapomniec. spytam jeszcze mojego gino dzieki za pomoc

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 25 paź 2009, 17:48

przeczytaj poradnik o ciąży - od jego wydania niewiele się zmieniło. Pierwszą i najważniejszą sprawą jest planowanie ciąży w okresie remisji. Jeśli jesteś w remisji to możesz zajść w ciąże bez modyfikacji leczenia. jeśli chodzi o infliximab (co jest IV to nie mam pojęcia) to w Polsce warunkiem podawania jest skuteczna antykoncepcja - skuteczna oznacza hormonalna. Nikt nie prowadzi Badań klinicznych nad lekami tego typu u kobiet w ciąży. Wszystko co wiemy to przypadki incydentalne - czyli kobieta otrzymująca leczenia zaszła w ciążę i potem obserwujemy jej przebieg oraz dziecko i porównujemy do tych bez takiego leczenia. Co do azatiopryny to wszystko jest opisane w poradniku.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

justaa30
Debiutant ✽

Post autor: justaa30 » 25 paź 2009, 18:45

poradnik niejeden czytalam, mieszkam w norwegii stad moze troszke inne nazwy lekow, mam crohna od dziecka ale wykryto go 10 lat temu. juz bylam raz w ciazy ale poronilam. teraz mialam tu endo i kolon i stwierdzili straszny stan mojego grubego jelita, zdziwienie jest jednak jak mowie ze czuje sie dobrze i w zasadzie to mnie tylko czasami cos boli.
wacham sie tych lekow bo wole pocierpiec w ciay niz zagrozic dziecku.
zdecyduje sie chyba tylko na sterydy, a po ciazy wezme ten infliximab.
pozdr

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 25 paź 2009, 18:52

Twój wybór. Ja bym najpierw podleczyła jelita, a potem myślała o dziecku. Wiadomo, że jeśli dojedzie do zapłodnienia w okresie zaostrzenia to ciąża przebiega gorzej i dziecko jest bardziej zagrożone.
Nadal mnie interesuje co to znaczy to IV.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 26 paź 2009, 13:53

Mamcia pisze:Nadal mnie interesuje co to znaczy to IV.
To chyba znaczy IV dawka, popraw mnie justaa30, jeśli się mylę.

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”